Migros sipariş iptali, Migros sanal market sipariş sayfasına internetten erişimle, kapıda POS cihazından ve bilgilendirme maili üzerinden ‘’siparişi iptal et’’ komutunun seçme yöntemleri ile yapılır. Bu yöntemlerin her biri ile iptalin nasıl yapılacağını alt başlıklardan öğrenebilirsiniz.

Migros Sanal Market Teslimat Süresi Nedir?

Migros online market teslimat süresi, Migros’a her hangi bir sipariş verilmesi halinde iptal işlemi için tanımlanan süre anlamına gelir. Migros sanal marketten bir sipariş verildiği an, kişinin E-postasına bilgi maili gönderilir. Bu mail içinde ise sanal market teslimat süresi iletilip, teslimat süresinin bitimine kadar siparişi iptal etme hakkı olduğu belirtilir. Sipariş iptali için teslimat süresi dolmadan sipariş ekranından veya kapıda kuryeden iptal işlemlerinin talep edilmesi gerekir.

Migros Sipariş İptali Para İadesi Nasıl Yapılır?

Migros sipariş iptali ardından paranın iadesi sistemler üzerinden otomatik olarak gerçekleşir. Migros sanal market üzerinden sipariş verilip, ardından iptal işlemi yapılmış ise ürünlerin ücreti, iptal işlemi ile aynı saatte banka kartına yansıtılır. İptal işlemi, kapıda post üzerinden gerçekleşmiş ise maksimum 2 iş günü içinde ürünlere ödenen paranın iadesi, alışveriş yapılan banka kartına yansır.

Migros Sipariş İptali İnternetten Nasıl Yapılır?

İnternetten Migros sipariş iptali gerçekleştirmek için şu adımlar izlenir:
 • İnternetten ‘’ https://www.migros.com.tr/ ‘’ adresine giriş yapılır.
 • Ana sayfanın sağ üst köşesinde yer alan ‘’ giriş yap’’ kutucuğuna tıklanır.
 • İşlem ile ekrana gelen tablo üzerine cep telefon numarası girilip, ‘’giriş yap’’ kutucuğuna tıklanır.
 • İşlem ile müşteri ana sayfasına erişim sağlanır.
 • Bu sayfada yer alan ‘’ siparişlerim’’ sekmesine tıklanır.
 • İşlem ardından en son verilen ve henüz teslimi yapılmamış olan sipariş, ürün bilgileri ile detaylı olarak görüntülenir.
 • Sipariş metininin alt kısmında ise ‘’iptal et’’ butonu aktif şekilde açık olarak görüntülenir.
 • ‘’İptal et’’ kutucuğuna tıklanır.
Bu adımlar ile Migros sanal market’e üye olan ve internet üzerinden siparişini verenler, cep telefon bilgilerini iletip, sipariş ekranından iptal gerçekleştirirler. Tamamlanan iptal ardından maksimum 1 saat sonra, alışverişte kullanılan kredi kartı veya banka kartına, almaktan vazgeçilen ürünlerin ücreti geri aktarılır.

Migros Sipariş İptali POS Cihazından Nasıl Yapılır?

POS Cihazından Migros sipariş iptali yapmak için izlenen aşamalar şu şekilde sıralanır:
 • Migros sanal market üzerinden her hangi bir sipariş verilmesi halinde kapıda ödeme seçeneği seçilmiş ise kapıda, POS cihazından iptal işlemi uygulanır.
 • Siparişin kapıya gelmesi halinde ürünlerin teslim alınmak istenmediği belirtilir.
 • Bu kapsamda yetkili çalışan ürünlerin iptalini POS cihazından gerçekleştirir.
Bu süre kapsamında teslim gerçeklememiş ve teslimat kaydı henüz tamamlanmamış olduğundan iptal işleminden yararlanmak mümkündür.

Migros Sipariş İptali Mail Üzerinden Nasıl Yapılır?

Mail içinden Migros sipariş iptali gerçekleştirmek için izlenen adımlar şu şekilde sıralanır:
 • Migros sanal market alışverişi ardından, online ödeme yapıldığında, kişinin mailine otomatik olarak sipariş bilgilendirme mesajı aktarılır.
 • Siparişin iptali talep ediliyor ise kişi kendi mail adresi içine giriş yaparak ‘’gelen kutusu’’ alanına girer.
 • Gelen kutusunda yer alan Migros bilgilendirme maili üzerine tıklanır.
 • İşlem ile açılan mail metninin hemen altında ‘’siparişi iptal et’’ seçeneği sunulmuştur.
 • Bu seçeneğe tıklanır.
Adımlar ile Migros sanal market adresine girmeye gerek duymadan direk olarak bilgilendirme maili üzerinden iptal tamamlanır.

Migros Sipariş İptali Hangi Saat Aralığında Yapılabilir?

Migros sipariş iptalleri POS cihazı üzerinden ve online market sipariş sayfası üzerinden saat 12:00 ila 20:00 saatleri arasında yapılır. Bu saat aralığı Migros’un sipariş işlemleri için aktif olarak çalıştığı mesai süresi aralığıdır. Bu saat dilimi içinde Migros’a iletilen tüm siparişler aynı gün içinde iptal edilebilir. Bu konuda öne çıkan ayrıntı ise 12:00 ila 20:00 mesai saatleri arasında, her sipariş sahibinin mailine gönderilen teslimat saati süresi geçmeden iade talebinin iletilmesi gerektiğidir. Örneğin mailde yer alan ve sipariş sayfasında belirtilen teslimat süresi 1 saat ise, siparişi verdikten sonra 1 saat dolmadan online olarak veya kurye tesliminde kapıda Migros sipariş iptali talebi iletilmelidir.

Migros İş Başvuru İlanları ve Şartları Nelerdir ?

Migros Müşteri Hizmetleri İletişim Telefon Numarası

Editör: TE Bilisim