Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde 171 sözleşmeli personel alımı yapılacağı duyurulmuştu. Personel alımına ilişkin sonuçlar ve istenen belgeler ise kısa süre önce açıklandı. Geçtiğimiz dönemde çok sayıda personel alımına ilişkin harekete geçen Kültür ve Turizm Bakanlığı, KPSS puan sıralamasına göre personel alımlarına başladı.

Sonuçların açıklanmasının ardından başvuruları kabul edilen adayların ise başvuru süreci ve belge teslimine ilişkin hangi adımları izleyecekleri merak ediliyor. Toplamda 4 farklı kadroda istihdam edilecek adaylar merkez ve taşra teşkilatlarında farklı birimlerde yapılacak. Alımlarda ise mülakat olmayacağı duyuruldu.

SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI HANGİ KADROLARDA YAPILACAK?

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından kısa süre önce duyurulan 171 sözleşmeli personel alımına ilişkin detaylar belli oldu. Ön lisans ve lisans mezunu personel alımı gerçekleştirilecek. Bu kapsamda Ankara, İstanbul, İzmir, Afyonkarahisar, Batman, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Denizli, Eskişehir, Gümüşhane, Hatay, Kars, Konya, Kayseri, Uşak, Bursa, Erzurum gibi 34 farklı şehirde personel alımları gerçekleştirilecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından alım yapılacak kadrolar ise şunlar:

  • Büro Personeli
  • Koruma ve Güvenlik Görevlisi
  • Şoför
  • Temizlik Görevlisi

PERSONEL ALIMI BAŞVURU SONUÇLARI AÇIKLANDI!

Kültür ve Turizm Bakanlığı sözleşmeli personel alımı sonuçları açıklandı. Deprem nedeniyle başvuru sonuçlarının açıklanma süresi uzamıştı. Kültür ve Turizm Bakanlığı’na asıl olarak yerleşen adaylardan istenen belgelerin en geç 17 Mart 2023 tarihine kadar iletilmesi gerekiyor.

Adayların Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın ilgili birimlerine teslim etmeleri gereken belgeler ise kısaca şunlardır:

  • Dilekçe,
  • Öğrenim belgesi aslı veya onaylı örneği,
  • Nüfus cüzdanı aslı ve onaylı örneği,
  • KPSS sonuç belgesi,
  • Sağlık raporu vb.

Başvuru yapılan kadroya göre istenen belgeler ve şartlar da farklılık gösterebilmektedir.

MÜLAKTSIZ PERSONEL ALIMI YAPILACAK!

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yapılacak personel alımı kapsamında herhangi bir mülakat yapılmayacağı açıklandı. Adayların KPSS’den aldıkları puanlar ile atamaları yapılacak. Bu kapsamda Kültür ve Turizm Bakanlığı yapılan başvurular incelendikten sonra en yüksekten en düşük puana göre ilgili birimlere personel alımı yapılacak. 

Editör: TE Bilisim