Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde çalışmak isteyen vatandaşları yakından ilgilendiren iş ilanı Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sitesi üzerinden yayınlandı. İŞKUR’un internet sayfasında yer alan “kamu iş ilanları” kategorisinde yer alan Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğü personel alımı ilanına göre birbirinden farklı öğrenim düzeylerinden toplamda 129 kamu personeli alımı yapılacağı açıklandı. Bu ilana başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartları da ilan detaylarında yer aldı. Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğü personel alımı ilanı hakkında bilinmesi gereken tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz. Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sitesi üzerinde “kamu iş ilanları” kategorisi aracılığıyla yeni personel alımı ilanları yayınlandı. Yayınlanan ilanlar içinde Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğü personel alımı ilanı da yer aldı. Kamu kurum ve kuruluşlarında memur statüsünde çalışmak isteyenleri yakından ilgilendiren Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğü personel alımı ilanında, kurum bünyesinde daimi olarak istihdam edilmek üzere toplam 129 personel alımı yapılacağı açıklandı.

Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğü Hangi Kadrolara Personel Alımı Yapacak?

Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğü personel alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adaylar kurum bünyesinde istihdam yapılan kadroları ve kontenjan sayılarını da ilan detaylarından öğrenebildi. Buna göre Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde daimi olarak çalıştırılacak toplam 129 kamu personelinin şu kadrolarda işe alınacağı bildirildi:
  • Deniz trafik operatörü – 25 personel
  • Kaptan – 3 personel
  • Başmühendis – 3 personel
  • Yardımcı kaptan – 8 personel
  • Yardımcı mühendis – 8 personel
  • Gemici – 42 personel
  • Yağcı – 39 personel
  • Uzman mühendis – 1 personel
Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan ilanda, “Alınacak personeller, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü bünyesinde 657’ye tabi devlet memuru olarak istihdam edileceklerdir. İlanlar, Türkiye İş Kurumunun https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsIlanAra.aspx internet adresinde yayınlanarak Türkiye İş Kurumuna başvuru süreci başlayacaktır. Personel alımı için başvurular İŞKUR sayfası üzerinden online olarak yapılacak olup, başvuruda bulunmak isteyen adayların en geç 15 Mayıs 2020 tarihine kadar başvurularını yapmaları gerekmektedir.” açıklaması yapıldı.

Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğü Personel Alımı Başvuru Kura Şekli

Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğü’nün İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden duyurduğu toplam 129 personel alımı ilanında yukarıda belirtilen kadrolarda işe alım işleminde istihdam edilecek personelin kura yöntemi ile seçileceği bildirildi. İlana başvuruda bulunmak isteyen adayların en geç 15 Mayıs 2020 tarihine kadar müracaat işlemlerini Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sitesi üzerinden tamamlamaları gerektiği bildirilirken kuraya tabi işçi aday listelerinde başvuru yapan adaylardan lise ve dengi okul tahsil düzeyi dışındaki adayların başvurularının geçersiz sayılacağı açıklandı. Bu kadrolara en az lise mezunu adayların başvuruda bulunabileceği bildirildi. Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde başvuru tarihi içinde müracaatını İŞKUR internet sitesi üzerinden tamamlayan adaylar arasında ilan edilen başvuru şartları ile ilgili gerekli şartları taşımayan adayların başvurularının geçersiz sayılacağı bildirildi. Kıyı Emniyet Genel Müdürlüğü’ne İŞKUR tarafından gönderilen aday listelerinde durumu uygun olan adayların girmesi gereken sözlü sınavının kurum bünyesinde oluşturulacak sınav komisyonu tarafından yapılacağı duyuruldu. Adayların başarı sıralamasının sözlü sınavda alınan notların aritmetik ortalaması ile oluşturulacağı açıklandı.
Editör: TE Bilisim