Türkiye İş Kurumu'nun (İŞKUR) resmi internet sitesi üzerinden özel sektörde olduğu gibi kamu personeli alımı ilanları da yayınlanmaya devam ediliyor. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmak için İŞKUR üzerinden iş ilanlarını yakından takip eden vatandaşlar için yeni bir ilan daha yayınlandı. Yargıtay Birinci Başkanlığı bünyesinde en az ilköğretim mezunu temizlik personeli alımı yapılacağı duyuruldu. İŞKUR üzerinden yapılan personel alımı ilanında, başvuruda bulunmak isteyen adayların en geç 10 Şubat 2020 tarihine kadar Türkiye İş Kurumu'nun resmi internet sitesi üzerinden başvuruda bulunmaları gerektiği açıklandı. En az ilköğretim mezunu adayların istihdam edileceği Yargıtay Birinci Başkanlığı temizlik personel alımı ilanı hakkında merak ettiğiniz tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz. Kurulduğu günden bu yana iş arayan vatandaşlar ile personel alımı yapan kamu ve özel sektör kuruluşlarını online platform üzerinden buluşturmaya devam eden Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) resmi internet sayfası üzerinden yeni bir personel alımı ilanı daha yayınladı. İŞKUR'un kamu iş ilanları kategorisinde yer alan ilana göre 5 Şubat 2020 ile 10 Şubat 2020 tarihleri arasında Yargıtay Birinci Başkanlığı'na İŞKUR aracılığı ile en az ilköğretim mezunu temizlik personeli alımı yapılacağı duyuruldu.

Yargıtay Birinci Başkanlığı Temizlik Personeli Alımı İlanı

İŞKUR internet sitesi üzerinden yayınlanan Yargıtay Birinci Başkanlığı en az ilköğretim mezunu temizlik personeli alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyenler için başvuru yöntemi ve diğer detaylar da ilan metninde açıklandı. Buna göre başvurular İŞKUR il veya ilçe şube müdürlüklerinden şahsen müracaat yoluyla ya da İŞKUR resmi internet sitesi üzerinde yer alan başvuru bağlantısı ile online olarak yapılabilecektir. Yargıtay Birinci Başkanlığı tarafından güncel olarak yayınlanan ve kurum bünyesinde temizlik personeli alımı yapılacağının açıklandığı iş ilanlarına başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartları da duyuruldu. Bu ilana başvuruda bulunan her adayın ilan edilen kadrodan yalnızca bir meslek koluna başvuruda bulunabileceği açıklandı. Kamu kurum ve kuruluşlarının ilgili disiplin mevzuatı gereğince görevinde ya da meslekten ihraç edilen adayların söz konusu ilana başvurularının iptal edileceği belirtildi. Öncelikli adayların, başvuru yapacakları listeyi başvuru esnasında işaretleyerek seçebilecekleri belirtilirken, bunun yanı sıra başvuru süresi bitiminden sonra liste değişikliği taleplerinin kabul edilmeyeceği duyuruldu.

İŞKUR Kamuda Temizlik Personeli Alımı İlanı Başvuru Şartları

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesinde yer alan şartları taşımak,
  • 18 yaşını tamamlamış olmak,
  • Başvurulan meslekler için belirlenen okuldan ya da bölümden son başvuru tarihi itibarıyla mezun olmak veya istenilen sertifikalara sahip olmak (Bu ilanda en az ilköğretim mezunu olmak)
  • Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak,
  • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık ya da malullük aylığı almıyor olmak
  • İşe alımdan önce adaylarda anılan öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak
  • Engelli adayların çalışma durumları için yetkili sağlık kuruluşlarından alınan sağlık kurulu raporuyla belgelendirmek
  • Göreve başlayacak personelin görevini yapmasına engel herhangi bedensel ve fiziksel sağlık sorununun olmaması
  • Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasına Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 17. maddesi gereğince Başkanlık tarafından yapılan sözlü sınavda başarılı olmak
Noter kurası usulüyle yapılacak olan Yargıtay Birinci Başkanlığı temizlik personel alımı ilanında kuraya katılacakların isim listesi, kura tarihi, yeri, saati ve sonuçları www.yargitay.gov.tr adresi üzerinden duyurulacağı ve isteyen adaylar kura çekimini canlı izleyebileceği kaydedildi.