Kamu kurum ve kuruluşlarında temizlik ve diğer beden işlerinde çalışmak isteyen en az ilköğretim mezunu vatandaşları yakından ilgilendiren personel alımı ilanları yayınlanmaya devam ediyor. Kamu ve özel sektörde boş bulunan kadrolara personel alımı gerçekleştiren kuruluşlar ile iş arayan vatandaşları bir araya getirmeyi başaran Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sitesi üzerinden yeni personel alımı ilanları yayınlandı. İzmir’de Ödemiş Belediye Başkanlığı’nın İŞKUR resmi internet sayfasındaki “kurum dışı kamu işçi alımı” kategorisi üzerinden yayınladığı en güncel personel alımı ilanına göre, belediye bünyesinde daimi olarak istihdam edilmek üzere 65 temizlik görevlisi ve beden işçisi alımı yapılacağı açıklandı. Bu ilana başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartlarını ve başvuru tarihlerini haberimizin detaylarında bulabilirsiniz. Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puanı olmadan, kamu kurum ve kuruluşlarında daimi olarak çalışmak isteyen vatandaşlar, Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sitesinde bulunan “kurum dışı kamu işçi alımı” kategorisinde yayınlanan personel alımı ilanlarını yakından takip ediyor. Son olarak bu personel alımı ilanları arasında İzmir’de Ödemiş Belediye Başkanlığı’nın yayınlamış olduğu 65 beden işçisi personel alımı ilanı yer aldı. Yayımlanan ilana göre belediyenin iştirakçi şirketlerinde daimi olarak istihdam etmek üzere işe alınacak beden işçisi kadrosundaki personelin, temizlik hizmetlerinde görevlendirileceği bildirildi.

İzmir Ödemiş Belediye Başkanlığı 65 Personel Alımı İlanı

Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sitesi aracılığıyla duyurulan ilan kapsamında 65 beden işçisi alımı yapılacağı duyuruldu. İlan detaylarında bu ilana başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartlarına da yer verildi. Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puan şartı bulunmadan istihdam edilecek adaylar için başvuruların bugün itibarıyla başladığı bildirildi. İzmir Ödemiş Belediye Başkanlığı bünyesinde daimi olarak çalışmak isteyen vatandaşların başvurularının en son 29 Nisan 2020 tarihinde sona ereceği açıklandı. Adaylarda aranan şartlar ve başvuruya ilişkin bilinmesi gereken tüm detaylar da Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sitesi üzerinde yer alan “kurum dışı kamu işçi alımı” kategorisinde belirtildi.

Ödemiş Belediye Başkanlığı 65 Beden İşçisi Alımı Başvuru Şartları

İŞKUR üzerinden kamuoyuna duyurulan Ödemiş Belediye Başkanlığı’nın personel alımı ilanında belediye bünyesinde beden işçisi kadrosunda görevlendirilmek isteyen adaylarda şu başvuru şartlarının arandığı bildirildi:
  • T.C. vatandaşı olmak
  • Kamu haklarından yoksun bırakılmış olmamak
  • En az ilköğretim mezunu olmak
  • 18 yaşını doldurmuş olmak
  • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık ve malullük aylığı almaya hak kazanmamış olmak
  • TCK 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak
  • Görevini devamlı yapmasına engel teşkil edebilecek sağlık sorunu veya bedensel engeli bulunmamak
  • Yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilmek
  • En az 6 aydır Ödemiş sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak
Bu başvuru şartlarını taşıyan adayların başvuru işlemleri sırasında kendilerinden talep edilen evraklarla birlikte en geç 29 Nisan 2020 Çarşamba tarihi mesai bitimine kadar İzmir Ödemiş Belediye Başkanlığı adresine teslim etmeleri ya da "[email protected]" adresine mail yoluyla iletmeleri gerektiği bildirildi.