İş arayanların yakından takip ettiği Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden kamu kurum ve kuruluşlarında işçi statüsünde çalışmak isteyenler için yeni bir personel alımı ilanı yayımlandı. Ege Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yayımlanan ilanda, en az ilköğretim mezunu adaylar arasından birbirinden farklı mesleklerde kadrolu işçi alımı yapılacağı açıklandı. Kura usulü ile yapılacak personel alımında mülakat olmayacağı bildirildi. Ege Üniversitesi bünyesinde daimi olarak işçi statüsünde çalışmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartları da ilan detaylarında yer aldı. Başvuruların İŞKUR il müdürlükleri ve internet şubesi üzerinden yapılacağı Ege Üniversitesi Rektörlüğü kurayla kadrolu işçi alımı ilanı hakkında bilinmesi gereken tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz. Ege Üniversitesi Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden kura ile personel alımı yapacağını duyurdu. Üniversite bünyesinde kadrolu olarak istihdam edileceği bildirilen işçi alımı ilanında, adaylarda aranan başvuru şartlarına da yer verildi. Ege Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yayımlanan personel alımı ilanında, “Ege Üniversitesi hizmet birimlerinde 4857 sayılı İş Kanunu ve "Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Eski Hükümlü veya Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralananların İşçi Olarak Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik" ile "Kamu Kurum Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik" kapsamında İş-Kur üzerinden 10 adet eski hükümlü sürekli işçi alınacaktır.” ifadeleri kullanıldı.

Ege Üniversitesi Personel Alımı Başvuru Genel Şartları

Ege Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yayımlanan kura ile kadrolu işçi alımı ilanında, temizlik görevlisi, elektrikçi, ısıtma ve sıhhi tesisatçı, marangoz ile soğuk demirci kadrolarına yapılacak personel alımı için adaylarda aranan genel başvuru şartları şu şekilde sıralandı:
  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartları taşımak
  • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak
  • Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak)
  • Görevini devamlı yapmasına engel bedenen, aklen ve ruhen sağlık sorununun olmadığını belgelemek
  • Vardiyalı çalışma düzenini kabul etmek ve vardiyalı çalışmaya engel bir durumu olmamak

Ege Üniversitesi Personel Alımı Başvuru Özel Şartları

Temizlik görevlisi için;
  • 18 yaşını tamamlamış, 37 yaşından gün almamış olmak
  • En az İlköğretim mezunu olmak
Elektrikçi, Isıtma ve sıhhi tesisatçı, Marangoz ve Soğuk demirci için;
  • 18 yaşını tamamlamış olmak
  • En az İlköğretim mezunu olmak
  • Başvuru yapılacak ilgili meslek kolu için, meslek liselerinin ilgili bölümlerinden mezun olduğuna dair mezuniyet belgesi veya Milli Eğitim Bakanlığından onaylı sertifika veya meslek koluna ait alanda ustalık veya kalfalık belgesine sahip olmak
Bu başvuru şartlarına sahip olan adayların müracaat işlemlerini 15 gün içinde, Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) il müdürlüklerinden şahsen veya internet şubesi üzerinden online başvuru yoluyla tamamlamaları gerektiği bildirildi. Her adayın, ilan edilen kadrolardan yalnızca bir mesleğe başvuru yapacağı açıklandı. İlan edilen kadrolara başvurusu sonucu atanmaya hak kazanan adayların, 4857 sayılı iş Kanunu hükümleri çerçevesinde sürekli işçi olarak istihdam edileceği ve “Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin” ilgili hükümlerine göre noter huzurunda yapılacak kura sonucu belirlenen açık iş sayısının 4 katı asil ve aynı sayıda yedek aday belirleneceği duyuruldu. Kura işleminin 13.07.2020 tarihinde saat 10:00'da Ege Üniversitesi Fen Fakültesi A Blok Konferans Salonunda yapılacağı bildirildi.
Editör: TE Bilisim