Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) internet sitesi ve Resmi Gazete üzerinden yayımlanan kamu personel alımlarına başvurular devam ediyor. Kamu kurum ve kuruluşlarında memur statüsünde çalışmak isteyenleri yakından ilgilendiren personel alımı ilanlarına göre kurum bünyesinde daimi olarak istihdam edilmek üzere KPSS puan şartlı ve şartız olacak şekilde en az lise, önlisans ve lisans mezunu öğretim düzeylerinden memur – işçi statülerinde toplamda 21 bine yakın personel alımı yapılacağı açıklandı. Resmi Gazete’nin güncel sayılarının yanı sıra Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sayfası üzerinde yer alan “kamu iş ilanları” kategorisinden duyurulan personel alımı ilanında hangi belediyelerin ve kamu kurumlarının ne kadar personel alımı yapacağı açıklandı. Kamu personel alımı ilanlarını yakından takip etmek isteyenler için kamu kurumlarına toplamda 21 bin güncel memur-işçi alımı ilanlarını haberimizde bulabilirsiniz. Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) internet sayfası üzerinden yeni kamu iş ilanları yayınlanmaya devam ediyor. İŞKUR’un memur alım ilanları, kurum dışı kamu işçi alım ilanları kategorilerinde ve farklı tarihlerde yayınlanan Resmi Gazetelerde yayınlanan kamu iş ilanları kapsamında devlet kurumlarına daimi olarak istihdam edileceği açıklanan 21 bin memur – işçi alımı ilanlarına başvuru süreci devam ediyor. Kamu kurumları arasında Milli Eğitim Bakanlığı 19 bin 910 öğretmen alımı ile en fazla personel alan kurumların başında yer alıyor. Tarım ve Orman Bakanlığı, farklı öğrenim düzeylerinden memur - işçi alımı yaparak kamu personeli alımı yapan kurumlar arasında dikkat çekiyor. Hangi kurumlara ne kadar kamu personeli alımı yapılacağını haberimizden takip edebilirsiniz.

1.Selçuklu Belediyesi 25 Zabıta Memuru Alımı

Kamu Personeli Seçme Sınavı’ndan (KPSS) en az 70 puan almış olan adaylar arasından zabıta memuru alımı yapacağını açıklayan Selçuklu Belediyesi’nin kamu personeli alımı ilanına başvuruların devam ettiği açıklandı. İŞKUR üzerinden müracaatların alındığı ilanda son başvuru tarihi 19 Mayıs 2020 olarak belirlendi.

2.Erzurum Şenkaya Belediyesi 50 Memur Alımı

Erzurum Şenkaya Belediye Başkanlığı tarafından yayınlanan ilanda, belediye bünyesinde daimi olarak istihdam edilmek üzere 50 devlet memuru alımı yapacağını açıklandı. Başvuru şartlarına uygun olan adayların 18 – 22 Mayıs tarihleri arasında müracaatlarını tamamlamaları gerektiği bildirildi. Erzurum Şenkaya Belediyesi bünyesinde çalıştırılacak kamu personelinin bilgisayar işletmeni, muhasebeci, veri hazırlama kontrol işletmeni kadrolarına alınacağı açıklandı.

3.Tarım ve Orman Bakanlığı Bilişim Personeli Alımı

KPSS P3 puanı olan adaylar arasından bilişim personeli alımı yaptığını duyuran Tarım ve Orman Bakanlığı’nın kamu personel alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adayların en geç 22 Mayıs 2020 tarihine kadar başvurularını tamamlamaları istendi. Başvurular bakanlığın internet sitesi üzerinden yapılacak.

4.DHMİ Asistan ve Stajyer Hava Trafik Kontrolörü Alımı

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü, asistan ve stajyer hava trafik kontrolü kadrolarına personel alımı yapılacağını duyurdu. Resmi Gazete’de yayımlanan kararla bu kadrolarda istihdam edilmek isteyen adaylarda KPSS P3 puan türünde asgari 70 puan şartının olduğu bildirildi. Başvuru süreci devam ediyor.

5.Osmangazi Belediyesi Memur Alımı

İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden Osmangazi Belediyesi’ne KPSS puan şartız memur alımı yapılacağı açıklandı. Bu ilana başvuruda bulunmak isteyen adayların 15 Mayıs 2020 tarihine kadar başvurularını İŞKUR’un internet sitesi üzerinden tamamlamaları gerektiği açıklandı.

6.Beykoz Belediyesi Zabıta Memuru Alımı

1-10 Haziran 2020 tarihleri arasında zabıta memuru alımı yapacağını duyuran Beykoz Belediye Başkanlığı, 657 sayılı Kanun kapsamında bay ve bayan adaylar arasından daimi kamu personeli alımı yapılacağını açıkladı. Başvuru şartları İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden yayınlandı.

7.Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı

8 – 22 Mayıs 2020 tarihleri arasında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi bünyesindeki hastaneye hemşire, ebe, fizyoterapist ve farklı branşlardan toplamda 58 sözleşmeli sağlık personeli alımı yapılacağı duyuruldu. Başvurular üniversitenin resmi internet sitesi üzerinden devam ediyor.
Editör: TE Bilisim