Kamu kurum ve kuruluşlarında işçi statüsünde çalışmak isteyen vatandaşları yakından ilgilendiren personel alımı ilanı yayınlandı. Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sitesi üzerinde yer alan “kurum dışı kamu işçi ilanları” kategorisinde yer alan ilana göre Dinar Belediye Başkanlığı, İŞKUR aracılığıyla personel alımı yapacağını duyurdu. Belediye bünyesinde çeşitli kadro ve pozisyonlara yapılacak olan işçi alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartlarına yer verildi. Dinar Belediyesi daimi işçi alımı ilanına başvuruların 4 Mayıs 2020 tarihinde kabul edilmeye başlanacağı ve belirtilen kadrolar için müracaat etmek isteyen adayların en geç 8 Mayıs 2020 tarihine kadar başvuru işlemlerini tamamlamaları gerektiği bildirildi. Dinar Belediye Başkanlığı personel alımı ilanı hakkında bilinmesi gereken detayları haberimizden takip edebilirsiniz. Belediyelerde Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puanı olmadan daimi işçi statüsünde çalışmak isteyen vatandaşları yakından ilgilendiren personel alımı ilanları yayınlanmaya devam ediyor. Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sitesi üzerinde yer alan iş ilanları arasında Dinar Belediye Başkanlığı tarafından yayınlanan personel alımı ilanı da yer aldı. Yayınlanan ilanda belediye bünyesinde daimi olarak istihdam edilecek personel alımına başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartlarına da yer verildi.

Dinar Belediyesi Personel Alımı İlanı Detayları

İŞKUR aracılığıyla duyurulan personel alımı ilanları arasında öne çıkan Dinar Belediye Başkanlığı daimi işçi alımı ilanında, adayların başvuruda bulunabileceği kadrolar ve işe alınacak personel sayısı ilan detaylarında şu şekilde paylaşıldı:
 • Garson (Servis Elemanı) 20 yeni personel
 • İş Makineleri Operatörü 5 yeni personel
 • Şoför – Yük Taşıma Elemanı 5 yeni personel
Dinar Belediyesi bünyesinde çeşitli işlerde çalıştırılmak üzere daimi istihdam edileceği bildirilen işçi statüsündeki personelin bu kadrolarda görev yapacağı belirtildi. Bu kadrolara başvuruda bulunmak isteyenlerde aranan başvuru şartları açıklandı. Dinar Belediyesi bünyesinde belirtilen kadrolarda çalışmak isteyen adaylarda Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puan şartının aranmadığı bildirildi.

Dinar Belediyesi Personel Alımı Başvuru Genel Şartları

Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sitesi üzerinde yer alan “kurum dışı kamu işçi alımı ilanları” kategorisinde yer alan Dinar Belediye Başkanlığı personel alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan başvuru genel şartları, ilan detaylarında şu şekilde sıralandı:
 • T.C. vatandaşı olmak
 • Talep edilen kadrolarda mezuniyet şartını taşımak
 • İlana başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşından büyük olmak
 • Kamu haklarını kullanmaktan mahrum bırakılmamış olmak
 • Görevini devamlı yapmasına engel teşkil edebilecek herhangi bir fiziksel ya da zihinsel engeli ile sağlık problemi bulunmamak
 • Sabıka kaydı bulunmamak
 • Belediyenin görevlendirdiği işlerde gerektiğinde vardiyalı çalışma şartlarına uygun olmak
 • İlanda belirtilen kadrolar için özel sertifika ve belgelere sahip olmak
 • Dinar sınırları içinde ikamet etmek
Bu başvuru şartlarını taşıyan adayların 6 Mayıs – 8 Mayıs 2020 tarihleri arasında başvurularını Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sitesi üzerinden yayınlanan Dinar Belediye Başkanlığı personel alımı ilanı bağlantısına tıklayıp, iş başvuru formunu doldurarak tamamlamaları gerektiği bildirildi. Dinar Belediyesi daimi işçi alımı ilanına başvuru şartlarını taşımayan adayların müracaatlarının değerlendirmeye alınmayacağı açıklandı.

Dinar Belediyesi Personel Alımı Başvurusunda İstenen Belgeler

Belediyenin personel alımına başvuruda bulunmak isteyen adaylardan T.C. nüfus cüzdanı fotokopisi, mesleki belge ve sertifikalar, mezuniyet belgesi ve adli sicil kaydı belgesi talep edildiği açıklandı. Adayların bu belgeleri internet ortamından Dinar Belediye Başkanlığı’na ulaştırmaları istendi.