Belediyelere bağlı iştirakçi şirketlerde çalışmak isteyen vatandaşları yakından ilgilendiren iş ilanları Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) resmi internet sitesi üzerinden yayınlandı. İzmir Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden olan İzenerji Kurumu personel alımı ilanında, kurum bünyesinde kadrolu olarak istihdam etmek üzere 22 Mayıs tarihine kadar 14 personel alımı yapılacağı duyuruldu. Alımların, en az ilköğretim ve lise mezunu öğrenim düzeylerinde yapılacak olup, alınacak personeller İzmir Büyükşehir Belediyesinin kadrolu elemanı olacakları ilan detaylarında yer aldı. İzmir Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden olan İzenerji Kurumu bünyesinde daimi olarak çalışmak isteyen adaylarda aranan genel başvuru şartları da açıklandı. İŞKUR üzerinden yayınlanan İzmir Büyükşehir Belediyesi İzenerji Kurumu personel alımı ilanı hakkında bilinmesi gereken bütün detayları haberimizde bulabilirsiniz. Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sayfası üzerinde yer alan “kurum dışı kamu işçi alımı ilanları” kategorisinde İzmir Büyükşehir Belediyesine bağlı İzenerji İnsan Kaynakları Bakım Onarım Enerji Güvenlik Hizmetleri İlaçlama Ve Turizm Sanayi Ticaret Anonim Şirketi tarafından yeni bir personel alımı ilanı yayınlandı. Yayınlanan ilana göre İzenerji Kurumu bünyesinde belirtilen şu kadrolarda en az ilköğretim mezunu daimi personel alımı yapılacağı duyuruldu:
 • 5 temizlik personeli,
 • 4 çağrı operatörü,
 • 2 sekreter ve
 • 3 büro personeli

İzmir Büyükşehir Belediyesi İzenerji Kurumu Personel Alımı Şartları

Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) internet sayfası aracılığıyla iş arayanların bilgisine sunulan İzmir Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden olan İzenerji Kurumu en az ilköğretim mezunu personel alımı ilanında, adayların başvuruda bulunacakları kadrolara göre taşıması gereken başvuru genel şartları da belirtildi. Buna göre büro personeli, sekreter ve çağrı operatörü kadroları için İzmir Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden olan İzenerji Kurumu daimi personel alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan başvuru genel şartları şu şekilde sıralandı:
 • T.C. vatandaşı olmak
 • Kamu haklarından mahrum bulunmamak
 • İlana başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşından büyük olmak
 • En az lise – ortaöğretim mezunu olmak (temizlik personeli için ilkokul mezunu olmak)
 • Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak
 • Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak
 • Erkek adaylar için muvazzaf askerlik hizmetini tamamlamış olmak
 • Mesleğini devamlı yapmasına engel teşkil edebilecek herhangi bir sağlık sorunu bulunmamak
 • Tekli, üçlü vardiya sistemiyle çalışmaya uygun olmak

İzmir Büyükşehir Belediyesi İzenerji Kurumu Personel Alımı Başvuru Şekli

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden kamuoyuna duyurulan İzmir Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki iştirakçi şirketlerden İzenerji Kurumu daimi 14 personel alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adayların yukarıda belirtilen başvuru şartlarını taşımaları gerektiği açıklandı. Bu adayların başvuru için gerekli bilgileri ile birlikte, en geç 22 Mayıs 2020 tarihine kadar izenerji.com.tr internet adresi üzerinden CV bankasına online başvuru yaparak müracaat etmeleri gerektiği bildirildi. Başvuru sahiplerinin bu aşamada müracaat etmek istedikleri pozisyonu belirtmeleri talep edildi. Başvuru yapan adaylar arasından sadece uygun görülen adaylara dönüş yapılacağı bildirildi.
Editör: TE Bilisim