Kamu üniversitelerinin tıp fakültesi ve uygulama araştırma hastanelerinde, hasta ve yaşlı bakım personeli olarak çalışmak isteyenleri yakından ilgilendiren personel alımı ilanı yayınlandı. Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sitesinde yer alan “kamu işçi alımı ilanları” kategorisinde yayınlanan ilana göre Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ve bağlı birimleri ile Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesine toplam 75 hasta ve yaşlı bakım personeli alımı yapılacağı belirtildi. Alınacak personelin üniversite bünyesindeki hastanede hasta ve yaşlı bakım departmanında görevlendirileceği açıklandı. Bu ilana başvuruda bulunmak isteyen adayların İŞKUR’un resmi internet sitesi üzerinden 8 – 12 Haziran 2020 tarihleri arasında müracaat işlemlerini tamamlamaları gerektiği duyuruldu. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi 75 hasta ve yaşlı bakım personeli alımı ilanı hakkında bilinmesi gereken tüm detayları haberimizden öğrenebilirsiniz. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörlüğü tarafından, Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sitesi üzerinden duyurulan personel alımı ilanında, üniversite bünyesinde bulunan hastanede, hasta ve yaşlı bakım işlerinde istihdam etmek üzere toplamda 75 personel alımı yapılacağı duyuruldu. En az lise mezunu adayların başvuruda bulunabileceği Osmangazi Üniversitesi hasta ve yaşlı bakım personeli alımı ilanına bay ve bayan adaylar arasından online başvuruların kabul edildiği açıklandı.

Osmangazi Üniversitesi Hasta ve Yaşlı Bakım Personeli Başvuru Şartları

Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin Geçici 6.maddesi uyarınca Hasta ve Yaşlı Bakım Elemanı olarak işe alınacak işçilerin, sınava tabi tutulmaksızın Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörlüğü tarafından doğrudan noter kurası ile belirleneceği açılandı. Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sitesi üzerinde yer alan “kurum dışı kamu işçi alımı” kategorisindeki Eskişehir Osmangazi Üniversitesi 75 hasta ve yaşlı bakım personeli alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyenler için, adaylarda aranan başvuru şartları şu şekilde sıralandı:
 • Türk vatandaşı olmak
 • 18 yaşını tamamlamış olmak
 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesindeki şartları taşıyor olmak
 • Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar ile ilgili kanundaki yüz kızartıcı suçlardan mahkum olmamak
 • Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak
 • Görevini devamlı yapmaya engel olabilecek hastalığı veya bulaşıcı hastalığı bulunmamak
 • Vardiyalı veya dönüşümlü çalışmaya engel durumu olmamak
 • Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmamak
 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak
 • İşe alınmada öncelik hakkına sahip olan adaylardan öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak
 • Başvurulan meslek için belirlenen okuldan (bölümden/programdan) son başvuru tarihi itibariyle mezun olmak
 • Tercih edilen ikametgah ilçeleri, Eskişehir merkez ve ilçeleri
Bu başvuru şartlarına sahip olan adayların müracaat işlemlerinin kabul edilmelerinin ardından çalışma adresi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ve bağlı birimleri ile Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği olarak açıklandı.

Osmangazi Üniversitesi Hasta ve Yaşlı Bakım Personeli Alımı Başvuru İşlemleri

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi temizlik personeli alımı için adayların öncelikli olarak İŞKUR’a kayıtlı olmaları gerektiği belirtildi. İŞKUR’a kayıtlı olan ve ilanda belirtilen şartlara uyan tüm adayların, online platform üzerinden “iş arayan” sıfatıyla en geç 12 Haziran 2020 tarihine kadar müracaat işlemlerini tamamlamaları istendi. İŞKUR tarafından bildirilen ve talep şartlarına uygun tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı (ilan edilen kadro sayısı) kadar asil ve asil sayı kadar da yedek adayların, doğrudan noter huzurunda gerçekleştirilecek kura ile belirleneceği açıklandı.
Editör: TE Bilisim