Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Tarım İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan ilanda kurum bünyesinde farklı pozisyonlarda görev alacak toplamda 596 personel alımı yapılacağı açıklandı. Adaylardan ise KPSS şartı aranmıyor.

Tarım İşletmesi Genel Müdürlüğü İlan Detayları

Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde olan Tarım İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından kurum bünyesinde görev alacak toplamda 596 personel alımı yapılacak. Buna göre başvuru yapılacak pozisyonlar ve şartları şu şekilde;
  • Traktör Bakım Onarıcısı; başvuru tarihi itibariyle askerlik ile ilişiğinin olmaması, en az B sınıfı ehliyet belgesine sahip olmak, ilanın yayınlandığı tarih itibariyle en az 2 yıldır ilgili alanda çalıştığını, araç bakımında bilgili olduğunu SGK hizmet dökümü ile belgelendirmek, Teknik ve Endüstri Meslek Liselerinin; Motorlu Araçlar Teknolojisi, Otomotiv Elektromekanik Dalı, İş Makinaları bölümü, makine bakım onarım bölümü, motor işleri bölümü, Tarım Teknolojileri Tarım Alet ve Makinaları bölümü mezunu olmak ya da benzeri kurslardan mezun olmak, lise mezunu olanlar için MEB onaylı Tamir Bakım sertifikası sahibi olmaları gerekmektedir.
  • Tarım Alet ve Makineleri Bakım ve Onarıcısı; askerlik ile ilişiği olmamak, en az B sınıfı ehliyete sahip olmak, en az 2 yıldır ilgili alanda tecrübesi olmak, meslek liselerinin tarım aletleri ve teknolojileri, motor işleri, makine bakım ve onarım bölümlerinden mezun olmak gerekmektedir.
  • Başvurular farklı illerde değerlendirilecektir.

Tarım İşletmesi Genel Müdürlüğü Personel Alımı Başvurusu

Adayların pozisyonlara başvuru yapabilmeleri için şu şartları taşımaları gerekmektedir;
  • Başvurular sadece İŞKUR üzerinden yapılacak olup adayların İŞKUR internet sayfasından ya da bağlı bulundukları il müdürlüğünden başvurularını 23 Ekim 2020 tarihine kadar yapmaları gerekmektedir.
  • Başvuru esnasında talep edilecek belgelerin eksiksiz ve doğru bir şekilde ibraz edilmesi gerekmektedir. Yanlış bilgi beyan eden adayların başvuruları değerlendirmeye alınmayacaktır.
  • Adayların belirlenmesinde kura çekimi yapılacaktır. Noter huzurunda yapılacak kura çekimi internet üzerinden daha sonra açıklanacak tarihte ilan edilecektir.
  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  • Kamu haklarından mahrum olmamak,
  • Türk Ceza Kanunu 53’üncü maddesi kapsamında belirtilen suçlardan affa uğranılsa bile mahkum olmamak,
  • Görevini yapmaya herhangi bir sağlık sorunu olmaması gerekmektedir.

Açık Pozisyonlara Başvurmak İçin TIKLAYINIZ

Editör: TE Bilisim