Kamu kurum ve kuruluşlarında daimi işçi statüsünde çalışmak isteyen en az ilköğretim mezunu adayların müracaat edebilecekleri personel alımı ilanı, Türkiye İş Kurumu’nun resmi internet sitesi üzerinde yayınlandı. İŞKUR’un internet sayfasında “kurum dışı kamu işçi alımı ilanları” kategorisinden duyurulan personel alımı ilanına göre, Atatürk Üniversitesi kendi bünyesinde bulunan hastaneye en az ilköğretim mezunu öğrenim düzeyinden toplam 160 temizlik personeli alımı yapacağını açıklandı. Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yayınlanan 160 temizlik görevlisi alımı ilanına başvuruların 8 ila 12 Haziran 2020 tarihleri arasında, İŞKUR’un resmi internet sitesi üzerinden online olarak yapılacağı belirtildi. İlanda ayrıca Atatürk Üniversitesi 160 temizlik görevlisi alımına başvuruda bulunacak adaylarda aranan başvuru şartlarına da yer verildi. Atatürk Üniversitesi’nin İŞKUR üzerinden 160 temizlik personeli alımı ilanı hakkında bilinmesi gereken tüm detaylar haberimizde yer alıyor. İş arayanların yakından takip ettiği Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sitesi üzerinde yer alan “kurum dışı kamu işçi alımı ilanları” kategorisinde Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yeni bir personel alımı ilanı yayınlandı. Yayınlanan ilanda, Atatürk Üniversitesi kendi bünyesinde daimi olarak istihdam etmek üzere 160 temizlik personeli alımı yapacağını açıkladı. Devlet Üniversiteleri Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezlerinde istihdam edileceği açıklanan temizlik personeli için adaylarda aranan başvuru şartları da duyuruldu.

Atatürk Üniversitesi Temizlik Personeli Alımı Başvuru Şartları

Başvuruların Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sitesi üzerinden yapılacağı belirtilen Atatürk Üniversitesi daimi temizlik görevlisi alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adaylar için aranan başvuru genel ve özel şartları şu şekilde sıralandı:
  • 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak
  • İlana başvuru tarihi itibarıyla 18 ila 40 yaş arasında olmak
  • Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak
  • Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmamak (Muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, ertelemiş, tecil ettirmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak)
  • 24 saat esasına göre vardiyalı, dönüşümlü ve dış ortamlarda çalışmasına herhangi bir engel bulunmamak
  • Adli sicil kaydı bulunmamak
  • Mesleğe uygun olduğunu gösteren sağlık raporu ibraz etmek
  • Başvurunun son günü itibarıyla ilanda yer alan öğrenim durumuna haiz olmak Üniversite mezunu (Ön lisans, Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora) olanların başvuruları kabul edilmeyecektir.
  • Görevini devamlı olarak yapmasına engel teşkil edebilecek herhangi zihinsel veya bedensel engeli ile sağlık sorunu bulunmamak
Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sitesi üzerinden yayınlanan Atatürk Üniversitesi 160 temizlik personeli alımı ilanında, talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların müracaat işlemlerinin ilan, kura, sınav ve atama süreçlerinin her aşamasında Atatürk Üniversitesi idaresi tarafından sonlandırılabileceği açıklandı. Eski hükümlü ve engelli olanların işe başlamasının yapılmayacağı belirtildi.

Atatürk Üniversitesi 160 Temizlik Görevlisi Alımı Başvuru İşlemleri

Atatürk Üniversitesi  Rektörlüğü’nün İŞKUR üzerinden duyurduğu 160 temizlik personeli alımı için başvuruların 08 Haziran itibari ile başlamış olup, 12 Haziran 2020 tarihinde sona ereceği açıklandı. Bu ilana başvuruda bulunmak isteyen adayların belirtilen tarihler arasında Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sitesinden “iş arayan” sıfatı ile ilana başvuruda bulunabilecekleri bildirildi. Başvuruların alınmasının ardından 17.06.2020 tarihinde Saat: 09:00 da Atatürk Üniversitesi Rektörlük Binası Mavi Salonda kura çekilişi yapılacağı açıklandı. Noter sonucu, belge teslim yeri, başlama tarihleri ve diğer bilgilendirme işlemlerinin daha sonraki bir tarihte atauni.edu.tr internet sitesinde ilan edileceği bildirildi.
Editör: TE Bilisim