Türkiye İş Kurumu'nun (İŞKUR) resmi internet sayfası üzerinden güncel iş ilanları yayınlanmaya devam ediyor. Sinop İl Milli Eğitim Müdürlüğü İŞKUR aracılığıyla yayınladığı yeni bir personel alımı ilanında, en az ilköğretim mezunu temizlik personeli alımı yapacağını duyurdu. İlana göre İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilmek üzere en az ilköğretim mezunu temizlik personeli ve ön lisans mezunu engelli memur alımı yapılacak. Söz konusu ilana başvuruda bulunmak isteyen adayların başvuruları yine İŞKUR'un internet sitesi üzerinden alınacak. Adayları yakından ilgilendiren başvuru tarihleri ve başvuru şartları hakkında bilinmesi gereken bütün detayları haberimizin içeriğinde bulabilirsiniz. Türkiye'de kurulduğu günden bu yana milyonlarca iş arayan vatandaş ile işçi arayan kurumları bir araya getirmeyi başaran Türkiye İş Kurumu (İŞKUR), başarılı faaliyetlerine devam ediyor. İŞKUR üzerinde yayınlanan personel alımı ilanları sayesinde kendi niteliklerine göre iş arayışında bulunan vatandaşlar çok kolay bir şekilde iş sahibi olabiliyor. Son olarak Sinop Milli Eğitim Müdürlüğü, İŞKUR'un resmi internet sayfası üzerinden yeni bir personel aylımı ilanı yayınladığını duyurdu. İŞKUR'un içeriğindeki kamu iş ilanları kategorisinde yer alan ilana göre Sinop İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde daimi olarak istihdam edilmek üzere en az ilköğretim mezunu düzeyinde temizlik personeli ile ön lisans mezunu öğrenim düzeyinde büro memuru alımı yapılacağı açıklandı.

Sinop Milli Eğitim Müdürlüğü 9 Personel Alımı Yapacak

İŞKUR internet sitesinde yer alan ilanda söz konusu kadrolara personel alımı yapacağı açıklanan Sinop Milli Eğitim Müdürlüğü'nün toplamda 9 personel alacağı belirtildi. Bunların 6 tanesinin engelli kadrosu için ayrıldığı açıklandı. İŞKUR üzerinden yapılması gereken iş başvuruları için son başvuru tarihi 31 Ocak 2020 olarak belirlendi. Adayların gerekli şartları sağladıktan sonra başvurularını;
  • İŞKUR il müdürlüklerinden
  • İŞKUR hizmet merkezlerinden
  • İŞKUR hizmet noktalarından ya da
  • İŞKUR internet adresi üzerinden
gerçekleşmeleri gerektiği duyuruldu.Son müracaat tarihinin tatil gününe rastlaması halinde başvuruların takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılacağı belirtildi. İstihdam edilecek personelin çalışma yeri Sinop İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve bu kuruma bağlı birimler olduğu duyuruldu.

İŞKUR Personel Alımı Kura İşlemleri Detayları

İŞKUR tarafından gönderilen ve başvuru şartlarına uygun olduğu tespit edilen başvuru sahiplerinin tamamının yer aldığı listeler esas alınarak, açık iş ilanı sayısının 4 katı kadar asıl ve yine aynı sayıda yedek aday için noter huzurunda kura çekimi yapılacağı, İŞKUR üzerinden yayınlanan Sinop Milli Eğitim Müdürlüğü personel alımı ilanında belirtildi. Ayrıca kura çekimimin sonucunda belirlenen 4 katı kadar asıl adayın da sözlü sınava tabi tutulacağı duyuruldu. Sinop İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün belirlemiş olduğu personel alımı ilanına başvuruda bulunacak adayları yakından ilgilendiren kura çekilişi, ilgili noterlik tarafından belirlenmiş olan yöntemle gerçekleştirileceği açıklandı. İŞKUR üzerinden yayınlanan ilanda tüm başvuru sahipleri arasından asıl ve yedek adayların belirleneceği ve kura işlemlerinin noter huzurunda 6 Şubat 2020 tarihinde saat 11'de Sinop Sultan Hanım Anadolu Lisesi'nde yapılacağı açıklandı. Kura sonucunda belirlenen adayların Sinop İl Milli Eğitim Müdürlüğü resmi internet sayfasında kurayı takip eden üç iş günü içinde online platformdan yayınlanarak duyurulacağı kaydedildi. Adaylara bunun dışında ayrıca yazılı tebligatta bulunulmayacağı ifade edildi. Sözlü sınav adayların işgal edecekleri mesleki pozisyonlarında ifa edecekleri görevlerle ilgili konular ve eğitim düzeylerine uygun bir şekilde genel kültür alanında yapılacağı ve bu sınavda başarılı olan adayların internet üzerinden duyurulacağı açıklandı.