İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) resmi internet sitesi üzerinden yer alan İBB Kariyer sayfası aracılığıyla belediye bünyesinde istihdam edilmek üzere teknik personel alımı yapacağını duyurdu. KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) şartı olmadan alımların gerçekleştirileceği belirtilirken ayrıca söz konusu ilana başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan genel şartlar da ilanın detaylarında yer aldı. En az lise mezunu adayların başvuruda bulunabileceği güncel İBB teknik personel alım ilanı hakkında merak edilen tüm detaylar haberimizin içeriğinde yer alıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) internet sitesi üzerinden yeni bir personel alım ilanı yayınlandı. Kariyerine belediye bünyesinde çalışarak devam etmek isteyen adayları yakından ilgilendiren iş ilanında adaylarda aranan şartlara da yer verildi. Buna göre İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Kariyer İBB sayfası üzerinden bildirilen duyuruda belediye bünyesinde istihdam edilmek üzere mekanik teknik personel alım ilanında adaylarda aranan başvuru şartları da açıklandı.

İBB Mekanik Teknik Personel Alımı İlanı Yayınlandı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından güncel olarak duyurulan ve İBB Kariyer sayfası üzerinden yayınlanan personel alım ilanında adayların yapacakları görevler ve sorumlu olacakları işlerin detayları da belirtildi. Söz konusu İBB güncel personel alımı ilanında yer alan açıklamalara göre; "Spor İstanbul tesislerindeki mekanik sistemlerin çalışır ve hazır halde tutulmasını sağlamak, İstanbul Avrupa Yakası’nda tüm ilçeler ve Anadolu Yakası için; Beykoz, Pendik, Şile veya çevre ilçelerinde ikamet eden “Mekanik Teknik Personeli” işe alımı yapılacaktır." açıklamasında bulunuldu. Mekanik teknik personel olarak İBB bünyesinde çalışmak isteyen adayların başvuru tarihleri içinde başvuru yapabilecekleri açıklandı. Bununla birlikte başvuruda bulunacak olan adayların İBB mekanik teknik personel alımı ilanın detaylarında belirtilen başvuru şartlarını taşımaları gerektiğine dikkat çekildi. Ayrıca personel alımının KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) puan şartı olmadan gerçekleştirileceği de duyuruldu.

İBB Mekanik Teknik Personel Alımı Başvuru Şartları Nelerdir?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin(İBB) resmi internet sitesi üzerinde yer alan Kariyer İBB sayfası üzerinden kamuoyunda iş arayan vatandaşlara duyurulan mekanik teknik personel alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adayların taşımaları gereken şartlara da ilan metninde yer verildi. Buna göre İBB kariyer sayfası üzerinden yayınlanan personel alımı başvuru şartları şu şekilde sıralanmış oldu:
  • Meslek Yüksek Okulları veya Meslek Liselerinin, Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme bölümlerinden mezun olmak,
  • Havuz Operatörlüğü belgesine sahip olmak tercih sebebidir,
  • Belediyenin belirlediği sahada çalışma şartlarına zorlanmadan uyum sağlayabilmek,
  • Erkek adaylar için muvazzaf askerlik görevini tamamlamış veya askerlik ile ilişiği olmayan
KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) puan şartı olmadan alımların yapılacağı İstanbul Büyükşehir Belediyesi mekanik teknik personel alım ilanına başvuruda bulunmak isteyen adayların en az ilköğretim mezunu eğitim düzeyinden olabilecekleri açıklandı.

İBB Mekanik Teknik Personeli İş Tanımı Nedir?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin resmi internet sayfasında yayınlanan ilana göre gerçekleştirilen personel alımı ilanında mekanik teknik personelinin belediye bünyesinde görevleri ve iş tanımı da belirtildi. Buna göre, belediyenin mekanik teknik personel olarak istihdam edeceği çalışanların görevi Spor İstanbul tesislerindeki mekanik sistemlerin çalışır ve hazır halde tutulmasını sağlamak olarak belirtildi.

İBB Mekanik Teknik Personeli Başvuru Tarihleri

Belediyenin İBB Kariyer sayfası üzerinden 28 Ocak 2020 tarihi itibarıyla yayınlanan personel alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adayların son başvuru tarihi olan 04 Şubat 2020 tarihine kadar başvurularını İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin resmi internet sitesi üzerinden yapmaları gerektiği duyuruldu.