Emekliye Düşük Faizli Kredi Verilecek mi?

Emekliye Düşük Faizli Kredi Verilecek mi? Tüm emekli vatandaşlarımızın merak ettiği bir konu olarak sürekli gündemdedir. Emeklilerin düşük faiz imkanı ile kredi kullanmak istemeleri ve bazı bankalar bu duruma imkan tanımaktadır. Emekli vatandaşlara maaşının 10 katına kadar düşük faizle ya da faizsiz kredi ve 3 maaşa kadar da faizsiz avans sunan pek çok banka mevcuttur. Bu konu hakkında emekli vatandaşlarımıza müjdeli haber gelmiş durumda. Bazı özel bankalar ve özellikle PTT’den gelen habere göre emekli maaşının 10 katına kadar faizsiz kredi ve emekli maaşının 3 katına kadar faizsiz geri ödemeli avans verilecektir. Peki emekli vatandaşlarımızın yüreğine su serpen bankalar hangileridir?

 • Halk Bank
 • Kuveyt Türk Katılım Bankası
 • PTT Bank
 • Ziraat Bankası

Yukarıda belirttiğimiz bankalar emekli maaş müşterilerine maaşlarının 10 katına kadar faizsiz kredi veren banka kuruluşlarıdır. Belirlenen kredi miktarlarının ödemesi için gerekli olan en önemli şartı ödemenin maaşın %70 ini geçmemesidir. Emeklilere verilecek kredi için en önemli kriter kredi notunun iyi olması ve kredi geçmişinin temiz olmasıdır.

Halk Bankası Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi

Halk Bankası Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi, emekli vatandaşlarımızın ihtiyaçları doğrultusunda bankamızdan kredi kullanma seçeneklerini belirtmektedir. Maaşını bankamızdan alan veya maaşını bankamıza aktarmayı taahhüt eden emekli müşterilerimizin tüm nakit ihtiyaçları için aylık %1,49’dan başlayan faiz oranları ve bütçelerine uygun geri ödeme seçenekleriyle 100.000 TL’ye kadar 60 ay vadeli kredimizdir.

Ödeme Koşulları

Dilerseniz 100.000 TL’ye kadar kredinizi aylık %1,49’dan başlayan faiz oranıyla tahsis ücretli veya aylık %1,54’ten başlayan faiz oranıyla tahsis ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.
Kredi ödemelerinizi;

 • Aylık eşit taksitli,
 • Artan taksitli,
 • Azalan taksitli,
 • 3 ayda bir eşit taksitli,
 • Serbest ödemeli olarak yapabilirsiniz.

Nasıl Faydalanabilirim?

Nasıl Faydalanabilirim? Maaşını Bankamızdan alan veya maaşını Bankamıza aktarmayı taahhüt eden emekli müşterilerimiz Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi’nden faydalanabilmektedir.
Başvurularınızı; 
Aralarında birer boşluk bırakarak “EMEKLI, TC Kimlik No, Gelir Bilgisi, Talep Edilen Tutar” ( Örnek SMS Metni: EMEKLI 1234 5678 9103 0001 5000) yazıp 3452’ye SMS gönderebilir, ya da Size en yakın Halk Bank Şubemizi ziyaret edebilirsiniz.

Kuveyt Türk Katılım Bankası

Kuveyt Türk Katılım Bankası, maaş müşterilerine faizsiz kredi sunan bankalardan bir tanesidir. Banka kar oranı ile çalışmaktadır. Katılım bankalarının çalışma şartları belirli bir mal ya da hizmet karşılında kredi veren bankalardandır. Emekli müşterilerinin de bu bankadan kredi çekebilmeleri ancak, bankanın emekli maaş müşterileri arasına girmekle mümkün olmaktadır. Banka mal ve hizmet alımlarını kayıt altına alınabilmesi ve müşterilerine kredi verebilmek amacı ile bir sistem geliştirmiş bulunmaktadır. Sistemin çalışma şekli maaş müşterisi olarak kredi başvurusunda bulundunuz diyelim, eğer başvurunuz onaylanır ise banka adınıza bir kart düzenlemektedir. Çekmek istediğiniz kredi limiti aslında kartın limiti olarak belirleniyor, 6 aydan, 46 aya kadar kullanmak istediğiniz kredi taksitlendirile biliyor.

Maaşını Ziraat’ten Alan Emeklilere Özel Krediler Ziraat’te

Ziraat Bankası, emekli vatandaşlarımızın maaşlarını almak için en çok çalıştıkları bankalardan bir tanesidir. Ziraat Bankasının da emekli maaş müşterilerine özel olarak hazırladığı düşük faiz oranı ile kredileri bulunmaktadır. Maaş ödemelerini Bankamız aracılığı ile alan emeklilerimiz Emeklinin Artısı Kredi Paketi ile konut ve nakit ihtiyaçlarını avantajlı koşullar ile karşılıyor, Dijital Kredi ürünü ile şubeye gitmeden kredi kullanabiliyor.

Yıllık Maliyet oranı faiz tahsis ücreti ve vergiler temel alınarak hesaplanmıştır. 35 yaş için hesaplanan 1 yıllık ortalama sigorta masrafı tüketici kredisi için 39,67-TL, konut kredisi için 108,19.-TL’dir. Kredi paketine ait faiz oranlarından; Bankkart, KMH ve Talimat Ürünlerine sahip olan veya yeni başvuruda bulunan; İnternet Bankacılığı, BES, AZG, DASK, Konut Sigortası, KASKO, Eşya Sigortası ve Klasik Sivil Yangın Sigortası ürünlerinden en az iki tanesine sahip olan veya yeni başvuruda bulunanlar faydalanabilecektir.

Konut Kredisi için; Bankkart, KMH ve Talimat Ürünlerine sahip olan veya yeni başvuruda bulunan; İnternet Bankacılığı, BES, AZG, DASK, Konut Sigortası, KASKO, Eşya Sigortası, Klasik Sivil Yangın Sigortası ürünlerinden en az üç tanesine sahip olan veya yeni başvuruda bulunanlar faydalanabilecektir. Kampanyadan maaşını Bankamız aracılığı ile alan emeklilerimiz faydalanabilecektir. Detaylı bilgi için şubelerimize başvurabilirsiniz.

PTT Bank Emekli İhtiyaç Kredisi

PTT Bank Emekli Kredisi, Maaşını PTT’den alan emeklilere özel ihtiyaç kredisi siz değerli emeklilerimizi bekliyor. Acil nakit ihtiyacı olan emeklilerimize Kefilsiz, Şartsız PTT’den Emekli Kredisi! Maaşını PTT iş yerlerin​den alan emeklilerin kredi almak için başka bankaya gitmesine gerek k​almadı, üstelik geri ödemeleri için de uğraşmak zorunda değiller. Siz de emekli maaşınızı PTT’den alın, Türkiye’nin dört bir yanındaki PTT’lerden ​​​kredinizi anında kullanın.

Hemen en y​akın PTT Merkezine gelin 60.000TL’ye kadar kredinizi anında alın. ​

Emekli Olarak Kaç Yaşına Kadar Kredi Alabilirim?

Emekli Olarak Kaç Yaşına Kadar Kredi Alabilirim? Belirli bir yaşa kadar çalışmış emekliliğe hak kazanmış vatandaşlarımızın en çok merak ettikleri konular arasında yer alan bir konudur. Kaç yaşına kadar kredi kullanabilirim sorusu. Bazı bankalar 65 yaş üstüne ihtiyaç kredisi sağlamaz iken, kimi banklar ise 85 yaşa kadar bu imkanları sağlamaktadır. Bu bankalara göre değişiklik gösterir iken emekli olan vatandaşın bankadan maaşını alıp almamasına da bağlıdır. Yani banka şayet bir vatandaş emekli maaşını kendisinden alıyor ise bu sınırı 80 kadar çıkarır iken aynı banka maaş müşterisi olmayan bir emekli için bunu 70 yaş ile sınırlanabilmektedir.

En Yüksek Yaş Sınırı PTT Bank’ta

En Yüksek Yaş Sınırı PTT Bank’ta, yapılan araştırmalar gösteriyor ki emekli vatandaşlarımıza en yüksek yaşta kredi veren banka PTT Bank olmaktadır. Anlaşma sağladığı bankalar aracılığı ile kullandırdığı krediler için çeşitli vadeler ve faizler uygulasa da bakanın 84 yaşına kadar olan emekliler için ihtiyaç kredisi vermesi gerçekten çok hoş. PTT Bank ile kredi anlaşması sağlayarak kredi verilen diğer bankalar ise aşağıdadır.  60 ay vadeli olarak kredi vadesi ile birlikte 84 yaşını geçmeyenler için Burganbank üst limit 55 bin TL kadar kredi olanağı sağlamaktadır. Diğer anlaşma sağladığı bankalar ve üst yaş sınırları ise,

 • Burganbank 60.000 liraya kadar 84
 • Aktifbank 50.000 liraya kadar 80 yaş
 • Denizbank 80 yaş 36.000 liraya kadar
 • ING bank 75 yaş 45.000TL
 • TEB 70 yaşına kadar 35 bin lira

Emekli Vatandaşlardan Kredisi Başvurusunda İstenilen Belgeler

Emekli Vatandaşlardan Kredisi Başvurusunda İstenilen Belgeler, Emeklilik kredisi başvurusunda çok fazla bir belge istenmiyor. İstenilen belgeler ise:

 • Emekli aylık dökümü,
 • İkamet belgesi,
 • Alınacak konutun tapu fotokopisi – (konut kredisi kullanacaklar için)
 • Ruhsat fotokopisi veya faturası –(taşıt kredisi kullanacaklar için)
 • Varsa ek gelir belgesi – (kira geliri, emekli çalışma belgesi vb.)

Ev Hanımları İçin Emeklilik Primleri Ne Kadar?

Ağır Meslek Çalışanlarına Erken Emeklilik Fırsatı

4500 Gün Emeklilik Şartları Nelerdir, Maaşı Ne Kadar?

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu