Emekli vatandaşları yakından ilgilendiren büyük müjde geldi. Nakit ihtiyacı olan emeklilere anında düşük faizli ihtiyaç kredisi veren bankalar belli oldu. Vatandaşların bankalardan kullanacakları ihtiyaç kredisi kampanyalarında uygulanan şartlar da açıklandı. Emeklilere sunulan düşük faizli ihtiyaç kredisinde, kullanılan kredi taksitlerinin emekli maaşının yüzde 70’ini geçmemesi gerektiği ve kredi başvurusunda bulunan emeklinin, maaş aldığı banka dışında herhangi bir kredi talebinin bulunmaması gerekiyor. Ayrıca emekli vatandaşların 75 yaş sınırını aşmadan düşük faizli ihtiyaç kredisi kullanabilecekleri belirtiliyor. Emeklilere özel düşük faizli ihtiyaç kredisi veren bankalar ile bu bankalardan kredi kullanımı konusunda bilinmesi gereken tüm detaylar haberimizde yer alıyor.

Emekli Maaş Müşterilerine İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Emekli aylığının devlet güvencesinde olması bankaların kredi vermesinde kolaylık sağlıyor. Türkiye’de koronavirüs salgını sonrasında ortaya çıkan ekonomik durgunluğu azaltmak adına bankalar, emekli vatandaşlara özel düşük faiz oranlı kredi kampanyalarını gündeme taşıdı. Özellikle kamu bankaları, emeklilerin acil nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için büyük bir sorumluluk aldı. Her ne kadar her bankanın kredi kullanımı konusunda kendine özel şartları bulunsa da acil nakit ihtiyacı olan emekliler için düşük faiz oranlı kredi veren bankalar, emekli kredisinde başvuruda bulunan müşterileri için bazı şartların yerine getirilmesine dikkat ediyor. Kredi çekmek için bankaların şartlarına göre gayrimenkulün ipotek ettirilmesi gerekirse emekli kişinin eşinden yazılı imza alınmalıdır.

Halkbank Mutlu Emekli Kredisi

Türkiye’nin önde gelen kamu bankaları arasında yer alan Halkbank Mutlu Emekli Kredisiyle emekli müşterilerine özel bir ihtiyaç kredisi kampanyası başlattı. Emekli ihtiyaç kredisinde üst limit 50 bin TL olarak belirlendi. Emekli maaşını Halkbank’tan alan müşteriler, 50 bin TL’ye kadar kredi ihtiyaçlarını 60 ay vade seçeneği ile yüzde 0.98 güncel faiz oranıyla çekebiliyor.

ING Bank Turuncu Ekstra Emekli Kredisi

Emekli maaşını ING Bank'a taşıyanlara özel olarak Turuncu Ekstra kampanyası başlatıldı. Nakit promosyonlarını da alan ING Bankalı emekli müşteriler, 60 ay vade imkanının yanı sıra 3 ay erteleme seçeneği ile ihtiyaç kredisi kullanabiliyor. ING Bank’ın emeklilere sunduğu kredi kampanyasında yüzde 0.79 faiz oranından başlayan seçenekler bulunuyor.

Ziraat Bankası Emeklinin Artısı Kredi Paketi

Ziraat Bankası’ndan emekli maaşını alanlara öze Emeklinin Artısı Kredi Paketi kapsamında hem konut hem de ihtiyaç kredisi imkanı sunuluyor. Bu kampanyaya göre tüketici kredisi için 20 bin TL tutarında 60 ay vadeli kredide yüzde 0.98 güncel faiz oranı ile kredi veriliyor. Emekli maaş müşterilerinin konut kredisi talebine de karşılık veren Ziraat Bankası, 100 bin TL tutarında 120 ay vadeli yüzde 0.94 faiz oranı ile kredi sunuyor.

Fibabanka Emekliler Özel Faizsiz Kredi Kampanyası

Fibabanka emekli maaş müşterileri faizsiz kredi veriyor. Emekli müşterilerinin 3 bin liraya kadar ihtiyaç kredisi kullanımında 18 ay vade seçeneği ile kullandıkları kredide faiz uygulanmıyor. Kredinin alt vade limiti ise, 12 aydır. Fibabanka müşteri sadakat programına göre 3 bin TL üzeri kredi talep eden müşterileri için yine 3 bin TL kadar olan kısmına faiz işletmeyip, kredinin geri kalan kısmı için faiz almaktadır.

Denizbank Faizsiz Emekli Kredisi

Denizbank emekli maaş müşterilerine özel 1000 TL faizsiz ve masrafsız ihtiyaç kredisi veriyor. Denizbank 1000 lira masrafsız faizsiz kredi vermek için kredi başvurusunda bulunan emeklilerde mevduat hesabına iki adet otomatik ödeme talimatı vermeleri dışında herhangi bir talepte bulunmamaktadır.

SGK’dan Kadınlara Büyük Fırsat! Erken Emeklilik Yolu Açıldı

4/A, 4/B ve 4/C Emekli Tarihine Göre Maaş Hesaplaması Nasıl Yapılır?

SGK’dan Sigortalı Kadın ve Erkeklere Erken Emeklilik Müjdesi!

Editör: TE Bilisim