D-Smart aboneliğinizi iptal etmek için artık eskisi gibi faks göndermenize gerek yok. İşkenceye dönüşen bu süreç nihayet tarihe karışıyor ve sizler de online olarak daha kısa süre içerisinde ve kolay bir şekilde fesih işlemlerini tamamlayabiliyorsunuz. Yüksek faturalardan sıkıldıysanız ya da D-Smart aboneliğiniz ile ilgili herhangi bir sorun yaşıyorsanız e-devlet uygulaması üzerinden iptal işlemlerin dilediğiniz an gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için neler yapmanız gerektiğini ve hangi adımları takip etmeniz gerektiğini de yine detaylı bir şekilde paylaşacağız. Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden bu adımlara geçelim ve sorularınıza da yanıt vermeye çalışalım.

E-Devlet D-Smart Abonelik İptal Adımları

  • https://www.turkiye.gov.tr/bilgi-teknolojileri-ve-iletisim-kurumu bağlantısını kullanarak sizler de ilgili ekran öncesine ulaşabilirsiniz. Bu ekranda yalnızca D-Smart için değil, farklı kurumlar için işlem yapabileceğinizi de belirtmek istiyoruz. Hemen ikinci sıraya bakarsanız eğer abonelik fesih başvurusu butonu olduğunu göreceksiniz. Bu butona tıklayarak devam edelim.
  • Bu arada hesaplarınıza giriş yapmak için sizlerden bazı bilgiler istenecektir. Ne yazık ki edevlet şifresi ile giriş yapamıyorsunuz ve sizlerden daha güvenli bir yöntem talep ediyorlar. Bu bilgiler internet bankacılığı olabileceği gibi e imza ve mobil imza da olabilir. Hesaplarınıza giriş yaptıktan sonra karınıza bilgi teknolojileri ve iletişim kurumu/Abonelik fesih başvurusu ekranı çıkacaktır.
  • Bu pencerede yalnızca D-Smart yok. Benzer hizmetleri sunan kurumların da listelendiğini görebilirsiniz. Yine internet teknolojisine bağlı hizmet aldığınız birçok kurum için de bu ekran üzerinden işlem yapma fırsatına sahip olacaksınız. D-Smart’ı işaretleyerek devam ediyoruz.
  • Bu adımda ise karşınıza abonelik bilgilerinizin yer aldığı bir ekran çıkacaktır. Bu bilgileri kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz çünkü zaman zaman sistemsel hatalar gündeme geliyor ve farklı bir abonenin bilgileri ile karşılaşabiliyorsunuz. Abonelik bilgileri size ait olduğu takdirde devam edebilir ve bu bilgilerin hemen yanı başında yer alan ‘’Fesh et’’ butonuna tıklayabilirsiniz.
  • Bazı firmalar neden fesih işlemi yapmak istediğinizi sorabiliyor ancak bu soruya yanıt vermek durumunda değilsiniz. Herhangi bir borcunuz ya da eksik belge durumu söz konusu değilse eğer fesih talebiniz sorunsuz bir şekilde iletilmiş olacaktır. Bu arada eğer D-Smart isimli kurumdan alacağınız bir ödeme varsa, iban ya da ptt hesap bilgilerinizi girebilmeniz için de bir form yer alıyor ve bilgileri bu forma girerek ücreti doğrudan hesaplarınıza da alabiliyorsunuz. Yani bunun için de bankaya ya da Ptt şubelerine uğramanıza gerek yoktur.
  • Aynı şekilde firma sizlerden bir belge talep edecekse yine e-devlet uygulaması üzerinden online olarak belge yükleyebiliyor ve sistem üzerinden firmaya online olarak ulaştırabiliyorsunuz.

D-Smart Abonelik İptal Başvurusu İçin TIKLAYINIZ

Faks Dönemi Kapandı!

D-Smart, gerçekten ilginç talepleri olan bir firma. Hatta şikayet konularına bakarsanız bunu daha net bir şekilde görebilirsiniz. Firma, iptal ve buna benzer konularda üyelerinden yani abonelerinden faks çekmelerini talep ediyordu. Evet yanlış duymadınız! 2020 yılında ne yazık ki bu tür bir talep ile karşı karşıya geliyorduk. Fakat e-devlet üzerinden yapacağınız işlemlerde artık süreç çok daha hızlı ve çok daha kolay işliyor. Sizler de aboneliklerinizi iptal etmek isterseniz bunu online olarak yapabilir ve bir tek tık ile aboneliklerinizi sonlandırabilirsiniz. Üstelik az önce de ifade ettiğimiz gibi belge gönderme ya da eksik belge tamamlama durumunda bile kurumu ziyaret etmenize gerek kalmıyor çünkü bu işlemi de yine dijital ortam aracılığı ile daha hızlı ve sorunsuz bir şekilde yerine getirebiliyorsunuz.
Editör: TE Bilisim