Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı bulunan Devlet Su İşleri (DSİ) kadrolarına en az ilköğretim ve ortaöğretim mezunları olmak üzere toplamda 73 adet işçi alımı yapılacak. Alımı yapılacak işçiler 18 farklı DSİ bölge müdürlüğünde görev alacaklar. Başvurular ise 7 Temmuz 2020 tarihinde sona erecek olup işçi alımları sadece İŞKUR üzerinden yapılmaktadır. İşçi alımı ile ilgili detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Farklı İllerde İşçi Alımı Yapılıyor

DSİ bünyesinde çalışmak üzere farklı illerde görev yapacak işçi ilanında toplam 73 kişi işe alınacak. 18 farklı DSİ bölge müdürlüğünü kapsayan ve farklı meslek gruplarını kapsayan DSİ işçi alımı ilanına başvuru yapmak isteyen adaylar, meslek gruplarına ve mezuniyet durumlarına göre farklı kadrolara başvuru yapabilirler. İşçi alınacak iller ise; Bursa, Eskişehir, Ankara, Samsun, Erzurum, Elazığ, Diyarbakır, Edirne, Kayseri, Antalya, İstanbul, Şanlıurfa, Van, Isparta, Sivas, Aydın, Kars, Balıkesir.

DSİ İşçi Alımı Genel Şartları

DSİ işçi alımı genel şartları şu şekildedir;

 • Açılan pozisyonlar için 4857 sayılı İş Kanunu ve Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik uygulanmaktadır. Bu kapsamda ilgili kadrolara “daimi işçi” alınacaktır.
 • Başvuru için ilan edilen kadrolara uygun şartları taşıyan adaylar başvurularını Türkiye İş Kurumu İl Müdürlükleri ya da İŞKUR internet sayfası üzerinden aracılığı ile yapabilirler. DSİ ya da ilgili birimlere posta, şahsen ya da telefon yoluyla başvuru kabul edilmemektedir.
 • Ataması gerçekleşen kimseler 3 yıl boyunca nakil talebinde bulunamazlar.
 • Kura çekimi ile ilgili kadrolara alım yapılacaktır. Kura çekilişi 09.07.2020 tarihinde saat 10.00 bölge müdürlüklerinde yapılacaktır. Daha sonra kura sonuçları DSİ sitesinde yayınlanacak olup adaylara ayrıca posta yolu ile tebligat yapılmayacaktır.
 • Pozisyonlar için uygun bulunan adaylar sözlü sınava tabii tutulacaklardır. Sözlü sınavda meslekli bilgi ve becerileri ölçülecektir.
 • Kuruma ataması yapılan kişilerin ilk 4 ayda deneme süreleri olacaktır. Bu süre zarfında meslekleri için yeterli donanımı gösteremeyen kimselerin kurum ile ilgili ilişikleri kesilecektir.

Başvuru Yapılacak Kadrolar ve Şartları Neler?

 • Operatör (Dozer, Eksavatör, Greyder, Yükleyici); en az ilk öğretim mezunu olmak, ilanın yayınlanma tarihinden en az 3 yıl önce MEB onaylı operatör belgesine sahip olmak, G sınıfı ehliyeti bulunmak, Psikoteknik raporu almak, askerlik ile ilişiği bulunmamak, 35 yaşından gün almamak,
 • Atölye Ustası (Ağır Vasıta); en az ilk öğretim mezunu olmak, iş makinaları dalında ustalık belgesine sahip olmak ya da ustalığını belgelendirmek, ağır ve tehlikeli işlerde çalışmasına herhangi bir sorun teşkil edecek hastalığının bulunmaması, seyahat yapmaya elverişli olması, arazi şartlarında çalışabilir olması ve bunları sağlık raporu ile belgelendirmesi, Sağlık Bakanlığı onaylı olan merkezlerden Psikoteknik raporu almak, askerlik ile ilişiği olmaması, ilan tarihi itibariyle 35 yaşından gün almamış olmak,
 • Motor Ustası; en az ilk öğretim mezunu olmak, otomotiv mekanikerliği, otomotiv elektromekanik gibi dallardan ustalık belgesine sahip olmak, ağır ve tehlikeli işlerde çalışması için hiçbir sağlık sorunu taşımamak, arazide çalışabilir olmak, psikoteknik raporu almak, askerlik ile ilişiği olmaması ve ilan tarihi itibariyle 35 yaşından gün almamak,
 • Döşeme Ustası; en az ilköğretim mezunu olmak, mobilya ve iç tasarım alanlarında ustalık belgesi bulunması, ağır ve tehlikeli işlerde çalışmaya uygun olması, psikoteknik raporu alabilmesi, askerlik ile ilişiği olmaması ve 35 yaşından gün almamış olmaması gerekmektedir.
 • Ayrıca aynı şartlar dahilinde; sıhhi tesisatçı, çarkhane ustası, kaporta ustası, oto boya ustası ve sondaj işçisi alımları da ilgili kadrolar dahilinde yapılacak ve başvuru esnasında belirtilebilecektir.

Tüm güncel ilanlar için tvhaberlerim.com sayfasını takip edebilirsinniz.

Editör: TE Bilisim