Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’den deprem bölgesinde atılacak yeni adımlara ilişkin bilgiler paylaşıldı. Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve toplamda 11 ilde çok sayıda can kaybı ve hasara neden olan deprem sonrasında bakanlıklar nezdinde de çalışmalar devam ediyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, depremlerden etkilenen illerde kamusal ihtiyaçların giderilmesine yönelik Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında 1,5 milyar lira tahsis edileceğini ve 20 bin 700 kişilik istihdam sağlanacağını ifade etti. Bakanlıktan gelen bu açıklama sonrasında yapılacak çalışmanın detayları ise araştırılmaya başladı.

20 BİN 700 KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin tarafından deprem bölgesinde atılacak yeni adımlara ve istihdam projesine ilişkin detaylar paylaşıldı. Resmi sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda, afetten etkilenen yerlerde kamusal ihtiyaçların giderilmesi için Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında kaynak ayrıldığı ifade edildi.

Toplamda 20 bin 700 kişilik istihdam sağlandığına işaret eden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, sosyal devlet olma ilkesi gereğince depremin yaralarını sarmak için ellerinden geleni yapacaklarının altını çizdi. Bu kapsamda TYP ile sağlanacak istihdam programının detayları merak ediliyor.

1,5 MİLYAR LİRA TAHSİS EDİLECEK!

Türkiye’de yaşanan büyük deprem felaketi sonrasında 11 il afet bölgesi olarak ilan edildi. Çok sayıda can kaybı ve mal kaybına neden olan acı deprem felaketi sonrasında yaraların sarılması için birçok kurum seferber oldu. Toplum Yararına Program kapsamında 1,5 milyar lira tahsis edildiği aktarıldı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin tarafından duyurulan proje kapsamında Toplum Yararına Program ile kamusal ihtiyaçların giderilmesine yönelik 1,5 milyar lira tahsis edildiği ve bu kapsamda 20 bin 700 kişilik istihdam sağlanacağına dikkat çekti. Emeğin yanında olmaya devam edeceklerinin altını çizen Bakan Bilgin, depremin yaralarının sarılması için çalışma devam edeceklerini belirtti. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı başta olmak üzere diğer birçok bakanlık tarafından benzer çalışmalar yapılıyor.

https://twitter.com/vedatbilgn/status/1628739759274176514?ref_src=twsrc%5Etfw
Editör: TE Bilisim