Bankacı olmak isteyenler için Denizbank iş başvurusu şartları 2020 yılında da pek çok kimseye bankada çalışma imkânı sağlıyor. Bankacılık dünyasına giriş yapmak ya da finans sektöründe bulunmak isteyenlere hitap eden Denizbank alanında öne gelen bankalardan birisi olmayı sürdürüyor.

Denizbank Misyonu Nedir?

Denizbank faaliyetlerine 1997 yılında başlamış olup kuruluşundan itibaren dünya çapındaki büyük yatırımları ortak olmuş bir bankadır. En son 2019 yılında Emirates NBD’ye devrolunan Denizbank, kurulduğu tarihten itibaren teknolojiye, ArGe çalışmalarına, müşterilerine ve çalışanlarına önem veren, pek çok defa Dünyanın En Yenilikçi Bankası ödülünü almış bulunan banka fiziksel ve dijital olarak finans alanındaki çalışmalarına devam etmektedir. Aynı zamanda Denizbank’ın teşvik ettiği, desteklediği ya da bizzat kendisinin düzenlediği sağlık, spor kulüpleri, belediyeler, turizm, enerji ve eğitim gibi pek çok alanda projeleri bulunmaktadır. Bu alanda faaliyet gösteren KOBİ’leri de destekleyen banka, sektörde öncü olacak bir misyona sahiptir. Bu bakımdan bankada çalışmak, yaklaşım anlayışı çerçevesinde çalışanları için de ideal şartlardan ve kariyer hedeflerinden oluşabilmektedir. Denizbank’ta çalışmak finans sektöründe uzun soluklu olmak isteyenler için ideal çalışma alanlarından birisi olarak kabul edilmektedir.

Denizbank İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

2020 yılında Denizbank iş başvurusu yapmak için şu adımların takip edilmesi gerekmektedir;
  • Banka düzenli olarak kurum bünyesinde farklı pozisyonlarda görev alacak çalışanlar için ilan yayınlamaktadır. İlanların yayınlanması Denizbank Kariyer sayfası (https://kariyer.denizbank.com) üzerinden gerçekleşmektedir.
  • İlanlara başvuru yapabilmek için sayfanın kullanılması gerekmektedir, şahsen ya da posta yolu ile yapılacak başvurular kabul edilmemektedir.
  • Başvuruların yapılması ve değerlendirilmesi için sisteme üye olunması gerekmektedir. Üyelik esnasında; kimlik bilgileri, eğitim durumu, erkek adaylar için askerlik durumu, görevi yapmaya engel olup olmayacak sağlık durumu, medeni bilgiler gibi bilgilerin eksiksiz ve doğru olarak girilmesi gerekmektedir. Hatalı ya da eksik bilgi giren adayların başvuruları değerlendirmeye alınmamaktadır.
  • Sisteme kayıt olduktan sonra pozisyonlara göre başvuru yapılabilmektedir. İş ilanları yeni mezun adaylardan daha deneyimli uzman yardımcılığı gibi alanlara kadar farklı kademelerde olabilmektedir. Adayların kendi şartlarına uygun olan pozisyonlara başvuru yapmaları gerekmektedir.

Denizbank Çalışma Koşulları Nedir?

Denizbank çalışma koşulları açısından çalışanlarına bir dizi haklar tanımaktadır. Çalışanlara yönelik banka tarafından eşit ve adil bir ücretlendirme politikası uygulanırken, aynı zamanda sergilenen performansa göre prim ödemeleri ile birlikte çalışanların ek ücret almaları, bir anlamda ödüllendirilmeleri de mümkün olmaktadır. Aynı zamanda bankacılık sektöründe henüz deneyimi olmayan adaylar için de işe başlamadan önce ücretsiz bankacılık ve finans alanında eğitimler verilmekte ve böylece adayların mesleklerini daha yetkin bir şekilde yapmaları sağlanmaktadır. Çalışan koşulları açısından bir diğer nokta da çeşitli sosyal haklardan yararlanabilmeleridir. Örneğin bankacılık ile ilgili olacak kendi olanakları; kredi kartı ya da kredi çekme gibi durumlarda çalışanlara banka tarafından özel faiz oranları ya da kolaylıklar sunulmaktadır. Denizbank, hafta içi her gün faaliyet gösteren bir banka olduğu için çalışanlar Pazartesi’nden Cuma’ya kadar çalışmakta olup genelde çalışma saatleri de 8 – 9 saat arasında olmaktadır. Banka şubeleri 17.00’de bitmesine rağmen çalışanları bankadaki işlere göre mesai yapabilmektedirler.

DENİZBANK İŞ BAŞVURUSU İÇİN TIKLAYIN

Denizbank Çalışan Ücretleri Nedir?

Denizbank’ta çalışmak için deneyimsiz ve yeni mezun bir aday için başlanacak pozisyon gişe görevlisidir. Buna göre gişe görevlisi maaşları 2.500 TL’den başlamakta olup daha sonra çalışanın süresine ve alacağı terfilere göre bu maaş tutarı farklılık göstermektedir. Denizbank 2020 iş başvuru ve şartları uyum gösteren adaylar banka bünyesinde çalışmaya başlayarak mevcut maaşlarını kıdemlerine göre arttırabilirler.
Editör: TE Bilisim