Kamu kurum ve kuruluşlarında işçi olarak çalışmak isteyenleri yakından ilgilendiren personel alımı ilanları yayınlanmaya devam ediyor. Türkiye'nin dört bir yanında kamu ve özel sektörde personel alımı yapan kuruluşları, iş arayışında bulunan vatandaşlar ile online platform üzerinden buluşturmaya devam eden Türkiye İş Kurumu'nun (İŞKUR) resmi internet sitesi, kurum dışı kamu işçi alımı kategorisi ilanları arasına bir yenisini daha ekledi. İŞKUR aracılığıyla kamuoyuna yapılan duyuruya göre Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi bünyesinde istihdam etmek üzere 100 şoför ve işçi alımı yapacağını açıkladı. Yapılan açıklamada başvuruların İŞKUR il müdürlükleri ve resmi internet sitesi üzerinden devam ettiği duyuruldu. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi 100 şoför ve işçi alımı detayları haberimizde yer alıyor. İŞKUR resmi internet sitesinin kurum dışı kamu işçi alımı kategorisi üzerinden yapılan duyuruya göre Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı bünyesinde daimi olarak istihdam edilmek üzere 100 şoför ve işçi alımı yapılacağı açıklandı. 13 Mart 2020 tarihinde başvuruların sona erdirileceği açıklanırken, adayların bu tarihe kadar başvurularını tamamlamaları gerektiği belirtildi. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi bünyesinde işçi olarak çalışmak isteyenleri yakından ilgilendiren yeni kurum dışı kamu işçi alımı ilanına başvuruların nereden ve nasıl yapılacağında dair detaylar da ilan metninde yer aldı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi 100 İşçi Alımı

İŞKUR üzerinden yayınlanan ilanda Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi bünyesinde istihdam edileceği açıklanan işçilerin şoför olarak çalıştırılacağı belirtildi. İşçilerin belediyeye ait otobüslerde kaptanlık yapacağı açıklandı. Duyurunun yayınlanmasının ardından başvuruların da alınmaya başlandığı ve 13 Mart 2020 tarihine kadar işçi alımı başvurularının devam edeceğine yer verildi. Başvuruların İŞKUR il müdürlükleri ve resmi internet sitesi üzerinden yapılması gerektiği ifade edildi. Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin 100 şoför alımı sürecinde MED Kentsel ve Sosyal AŞ etkili olacağı ve mülakat ve görüşmeleri bu kurum düzenleyeceği belirtildi. Şoför adaylarının süreçle ilgili tüm gelişmeleri Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin resmi internet sayfasından takip edecekleri açıklandı. Başvurusu uygun görülen adaylar arasından kura çekileceği ve 200 adayın belirleneceği kaydedildi. Bu adayların Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü tarafından uygulamalı sınava tabi tutulacağı, uygulamalı sınavda başarılı olanların daha sonra sözlü sınava alınacağı açıklandı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Şoför Alımı Başvuru Şartları

İŞKUR resmi internet sitesinde yer alan kurum dışı kamu işçi alımı kategorisinden açıklanan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi 100 işçi ve şoför alımı ilanında ayrıca adaylarda aranan başvuru şartlarına da yer verildi. Açıklanan başvuru şartlarına uygun olmadığı tespit edilen adayların başvuru işlemlerinin iptal edileceği belirtildi. İŞKUR üzerinden yayınlanan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi 100 şoför alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyenlerin yerine getirmesi gereken başvuru şartları şunlardan oluştu:
  • T.C. vatandaşı olmak
  • Diyarbakır il sınırları içinde ikamet etmek
  • 25 yaşından büyük 40 yaşından küçük olmak
  • Herhangi sosyal güvenlik kurumundan yaşlılık aylığı almamak
  • En az 5 yıldır E sınıfı sürücü belgesine sahip olmak
  • SRC ve psikoteknik belgelerine sahip olmak
  • Araç sürmeye engel sağlık sorunu bulunmamak
  • Vardiyalı çalışma sistemine uygun olmak
Bu başvuru şartlarını taşıyan adayların başvuru işlemleri sırasında yanlarında bulundurmaları gereken belgeler de belirtildi. SRC ve psikoteknik belgeleri, E sınıfı sürücü belgesi fotokopisi, ikametgah ve son 6 ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf gibi belgelerin başvuru işlemleri sırasında Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'ne ibraz etmeleri gerektiği açıklandı. Haftada 45 saat vardiya usulüne göre çalışacakları açıklanan işçilerin daimi olarak istihdam edileceği duyuruldu.