Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmak isteyen ancak 2018 ve 2019 yıllarında ÖSYM tarafından düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (KPSS) girmediği için KPSS puanı bulunmayan adayları yakından ilgilendiren memur alımı ilanları Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sitesi üzerinden yayınlanmaya devam ediyor. Belediyeye en az ilköğretim mezunu adaylar arasından çok sayıda personel alımı yapılacağı açıklandı. Ürgüp Belediye Başkanlığı tarafından duyurulan personel alımı ilanına başvuruların devam ettiği ve adayların en geç 18 Mayıs 2020 tarihine kadar başvuru işlemlerini Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sitesi üzerinden yayınlamaları gerektiği belirtildi. Kamuya yapılacak personel alımı ilanlarında Ürgüp Belediyesi Başkanlığı tarafından adaylarda KPSS puan şartı aranmadığı da duyuruldu. Ürgüp Belediyesi KPSS puan şartsız personel alımı ilanı hakkında bilinmesi gereken tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz. Ürgüp Belediyesi Başkanlığı tarafından, Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sitesi üzerinden yeni bir personel alımı ilanı yayınlandı. 13 – 18 Mayıs 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek personel alımıyla Ürgüp Belediyesi Başkanlığı bünyesinde daimi olarak istihdam edilecek adayların en az ilköğretim mezunu olmaları gerektiği bildirildi. İŞKUR resmi internet sayfası üzerinden başvuru talebine ilişkin hususlar açıklandı. Buna göre Ürgüp Belediyesi Başkanlığı bünyesinde “Beden İşçisi” kadrosunda daimi olarak çalıştırılacak personel alımı ilanına başvuruların online platform üzerinden yapılacağı duyuruldu.

Ürgüp Belediyesi Başkanlığı Beden İşçisi Alımı Başvuru Şartları

Kamu kurum ve kuruluşlarında Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puan şartı olmadan daimi olarak çalışmak isteyenleri yakından ilgilendiren Ürgüp Belediyesi Başkanlığı “Beden İşçisi” alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartları şu şekilde sıralandı:
  • T.C. vatandaşı olmak
  • 18 yaşını tamamlamış olmak
  • En az ilköğretim mezunu olmak
  • Erkek olmak
  • Belediye bünyesinde beden işlerinde görevini devamlı yapmasına engel teşkil edebilecek fiziki sağlık sorunu bulunmamak
  • Kamu haklarından mahrum bulunmamak
  • Sabıka kaydı bulunmamak
İlan şartlarını taşıyan adayların; Ürgüp Belediyesi Başkanlığı tarafından ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden "İş Arayan" linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuruda bulunabilecekleri bildirildi. Bunun dışında başvuruda talep edilen koşulları sağlayan adayların, İŞKUR il müdürlüklerinden / hizmet merkezlerinden, hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de müracaatta bulunabilecekleri açıklandı. Son başvuru tarihinin tatil gününe rastlaması durumunda başvuruların takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılacağı belirtildi.

Ürgüp Belediyesi Başkanlığı Beden İşçisi Alımı Genel Hususlar

Adayların Ürgüp Belediyesi  beden işçisi alımı ilanına yapacakları başvuru başlangıç tarihleri aynı olan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun ilanlarından sadece birine başvuru kabul edileceği açıklandı. aşvuru yapan iş arayanların öncelikliler de dâhil olmak üzere tamamı kura çekimi için ilan sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderileceği ve kamu kurum ve kuruluşu tarafından düzenlenen noter kurası ile genel listeden ve öncelikli listeden açık iş sayısının dörder katı kadar aday sınav yapılmak üzere belirleneceği duyuruldu. Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınma işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile Ürgüp Belediyesi Başkanlığı tarafından yasal işlem yapma hakları bulunduğu açıklandı. İşe alınacak işçilerin sadece noter kurasıyla belirleneceği kuraya tabi Ürgüp Belediyesi Başkanlığı Beden İşçisi Alımı ilanında, öncelikliler de dâhil olmak üzere tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak sayıda yedek aday doğrudan kura sonucu belirleneceği bildirildi.