Kamu kurumlarında çalışmak isteyen en az ilköğretim mezunu vatandaşları yakından ilgilendiren personel alımı ilanı Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sayfası üzerinden yayımlandı. Kurulduğu ve faaliyetlerine başladığı günden bu yana ülke genelinde yüz binlerce iş arayan vatandaşı, personel alımı yapan kamu ve özel sektör kuruluşları ile buluşturmayı ve istihdamı artırmayı başaran Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sayfası üzerinde yer alan “Kurum dışı kamu işçi alımı” ilanları kategorisinde belediyeye çöp temizlik personeli alımı yapılacağı açıklandı. Bursa Osmangazi Belediye Başkanlığı tarafından yayımlanan personel alımı ilanında adaylarda aranan başvuru şartlarının yanı sıra personelin istihdam edildikten sonra yapacağı görevler de belirtildi. Bursa Osmangazi Belediyesi çöp temizleme personeli alımı hakkında detayları haberimizde bulabilirsiniz. Bursa’da en az ilkokul mezunu olarak kamu kurum ve kuruluşlarında iş arayanları yakından ilgilendiren personel alımı ilanları yayımlandı. Osmangazi Belediye Başkanlığı tarafından Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sayfası üzerinden yayımlanan personel alımı ilanında belediye bünyesinde daimi olarak istihdam edilmek üzere toplam 10 çöp temizleme personeli alımı yapılacağı bildirildi. İŞKUR’un “kurum dışı kamu işçi alımı” kategorisinde yer alan ilana göre bu ilana başvuruda bulunmak isteyen adayların en geç 24 Nisan 2020 tarihine kadar müracaatlarını İŞKUR resmi internet sayfası aracılığıyla tamamlamaları gerektiği açıklandı.

Osmangazi Belediyesi Çöp Temizlik Personeli Alımı Başvuru Şartları

En az ilkokul mezunu adaylar arasından Bursa Osmangazi Belediyesi bünyesinde çöp temizleme kadrosunda daimi olarak istihdam edileceği açıklanan 10 temizlik personeli alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adayların, belirtilen şu başvuru şartlarını taşımaları gerektiği duyuruldu:
 • T.C. vatandaşı olmak
 • En az ilköğretim mezunu olmak
 • 18 yaşından büyük olmak
 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlılık, malullük ve emeklilik aylığı almıyor olmak
 • SGK kapsamında emeklilik şartlarını taşımamak
 • Mesleğini devamlı olarak yapmasına engel teşkil edebilecek herhangi bir zihinsel ve bedensel engeli ile sağlık sorunu bulunmamak
 • Belediye tarafından yapılacak arşiv araştırması şartlarına uygun olmak
 • Vardiyalı çalışma şartlarına uygun olmak
 • Ekip çalışmasına uyumlu olmak
 • Herhangi bir bulaşıcı hastalığı bulunmadığına dair sağlık raporu beyan etmek
Bursa Osmangazi Belediye Başkanlığı tarafından belirlenen ve Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sayfası üzerinden kamuoyuna duyurulan 10 temizlik personeli alımı ilanında açıklanan başvuru şartlarına uygun olan adayların, belediye bünyesinde çöp toplama faaliyetlerinde daimi olarak çalıştırılacağı açıklandı. Başvuru için gerekli belgeler de ilan detaylarında yer aldı.

Osmangazi Belediyesi Çöp Temizlik Personeli Başvuru Belgeleri

Bursa’da Osmangazi Belediyesi Başkanlığı’nın yayımladığı çöp temizlik personeli alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adayların başvuru işlemleri sırasında belediyeye ibraz etmeleri gereken belgeler şu şekilde sıralandı:
 • Başvuru sahibinin T.C. nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Başvuru sahibinin adli sicil kaydı
 • Başvuru sahibinin askerlik belgesi
 • Başvuru sahibinin SGK hizmet dökümü
Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sayfası üzerinde yer alan “kurum dışı kamu işçi alımı” kategorisindeki Bursa Osmangazi Belediye Başkanlığı çöp temizlik personeli alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adayların, belirtilen başvuru belgeleri ile birlikte en geç 24 Nisan 2020 gününe kadar başvuru işlemlerini İŞKUR internet sitesi üzerinden yapabilecekleri açıklandı. İşe alınan temizlik personelinin Bursa Osmangazi ilçe sınırları içinde haftalık 45 saat çalıştırılacağı bilgisi ilan detaylarında yer aldı.