Belediyelerde temizlik görevlisi olarak çevre işlerinde görevlendirilmek isteyen vatandaşları yakından ilgilendiren personel alımı ilanları yayınlanmaya devam ediyor. Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sitesi üzerinden belediye temizlik görevlisi personel alımı ilanları yayınlanıyor. Son olarak İŞKUR’un resmi internet sayfasında yer alan “kurum dışı kamu işçi alımı ilanları” kategorisinde yer alan temizlik görevlisi alımı ilanına göre Filyos Belediyesi’nde daimi olarak çalıştırılacak personel alımı yapılacağı açıklandı. Yayınlanan ilanda belediye bünyesinde temizlik görevlisi olarak istihdam edilecek personelde aranan başvuru şartları da duyuruldu. En az ilköğretim mezunu adayların başvuruda bulunabileceği Filyos Belediyesi temizlik personeli alımı ilanı hakkında bilinmesi gereken tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz. Filyos Belediyesi personel alımı ilanı yayınlandı. Kurulduğu ve faaliyetlerine başladığı günden bu yana iş arayışında olan vatandaşlar ile personel alımı yapan özel ve kamu kuruluşlarının iş ilanlarını buluşturmaya devam eden Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sitesi aracılıyla kamuoyuna duyurulan Filyos Belediye Başkanlığı yeni personel alımı ilanında belediye bünyesinde temizlik işlerinde görevlendirilecek personel alımı yapılacağı açıklandı. Başvuruların 8 Mayıs 2002 Cuma (bugün) itibarıyla sona ereceği açıklanırken Filyos Belediyesi temizlik görevlisi ilanına başvuruda bulunmak isteyenleri yakından ilgilendiren adaylarda aranan başvuru şartları da ilan detaylarında paylaşıldı.

Filyos Belediyesi Temizlik Görevlisi Alımı Başvuru Şartları

Filyos Belediye Başkanlığı’nın İŞKUR internet adresi üzerinde “kurum dışı kamu işçi alımı ilanları” kategorisinde yayınladığı temizlik görevlisi alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlarda aranan başvuru şartları şu şekilde sıralandı:
 • T.C. vatandaşı olmak
 • Erkek olmak
 • Kamu haklarından mahrum bırakılmamış olmak
 • İlana başvuru tarihi itibarıyla 22 yaş ve üstü olmak
 • Muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya muaf olmak
 • Filyos Belediye Başkanlığı bölge sınırları içinde ikamet ediyor olmak
 • Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlardan Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlardan mahkum olmamak
 • Yüz kızartıcı suçlardan sabıka kaydı bulunmamak
 • Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaya hak kazanmamış olmak
 • En az ilköğretim en fazla ortaöğretim (lise) mezunu olmak
Bu başvuru şartlarını taşıyan adayların müracaatlarını Filyos Belediye Başkanlığı adresine şahsen yapmaları gerektiği İŞKUR iş ilanları üzerinden belirtildi. Başvuru şartlarına sahip olan en az ilkokul mezunu erkek adayların Filyos Belediyesi bünyesinde temizlik görevlisi olarak çalışmak için başvuruları sırasında belediye başkanlığına ibraz etmeleri gereken belgeler de açıklandı.

Filyos Belediyesi Temizlik Görevlisi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sayfası üzerinde yer alan iş ilanlarını yakından takip edenlerin ilgilendiği Filyos Belediye Başkanlığı personel alımı ilanında ayrıca belediyenin daimi temizlik görevlisi alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adayların müracaat işlemleri sırasında belediyeye ibraz etmeleri gereken belgeler de açıklandı. Filyos Belediyesi temizlik görevlisi başvurusu için gerekli belgeler şu şekilde sıralandı:
 • İş başvuru dilekçesi
 • Başvuru sahibinin T.C. kimlik fotokopisi
 • Başvuru sahibinin mezuniyet belgesi diploma fotokopisi
 • Başvuru sahibine ait ikametgah belgesi
Filyos Belediye Başkanlığı bünyesinde daimi olarak temizlik işlerinde çalıştırılacak personel alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adayların Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sitesinde belirtilen adrese şahsen müracaat etmeleri gerektiği açıklandı. Filyos Belediyesi Personel Limited Şirketi 0372 623 10 18 iletişim numarası olarak paylaşıldı.