Türkiye İş Kurumu'nun (İŞKUR) resmi internet sayfası üzerinden hem özel sektöre hem de kamuya çok sayıda personel alımı ilanı yayınlanmaya devam ediyor. Devlet dairelerinde memur olarak çalışmak isteyenler de İŞKUR internet sitesi üzerinden "kamu personel alımı" ilanlarını yakından takip ediyor. Belediyede zabıta olarak çalışmak isteyenler için zabıta memuru alımı yapılacağı açıklandı. İŞKUR üzerinden duyurulan açıklamada ilana başvuruda bulunmak isteyen adaylarda KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) puan şartı aranmayacağı duyuruldu. Bunun yanı sıra belediyenin yayınlandığı zabıta memuru alım ilanında adaylarda aranan başvuru şartları ve başvuru tarihleri belirtildi. Zabıta personel alımı ilanı hakkında merak edilen tüm detaylı bilgileri haberimizin içeriğinde bulabilirsiniz. Kurulduğu günden bu yana hem kamuda hem de özel sektörde personel açığı bulunan kurum ve kuruluşları, iş arayan vatandaşlar ile buluşturmaya devam eden Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) misyonunu başarılı bir şekilde yerine getiriyor. Belediyelerde zabıta olarak görev yapmak ve devlet memuru olmak isteyenlerin sayısı her geçen gün artarken, son olarak Konya Cihanbeyli Belediyesi de bünyesinde daimi olarak istihdam etmek üzere çok sayıda zabıta memuru alımı yapacağını duyurdu. İŞKUR internet sitesi üzerinden duyurulan ilanda ayrıca zabıta memuru olmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartlarına da yer verildi.

Konya Cihanbeyli Belediyesi Zabıta Memuru Alım İlanı Detayları

Konya Cihanbeyli Belediyesi, belediyeye bağlı birimlerde görevlendirmek üzere çok sayıda zabıta memuru alımı yapacağını duyurdu. Türkiye İş Kurumu'nun (İŞKUR) resmi internet sitesi üzerinden yayınlanan personel alımı ilanına göre adaylarda aranan başvuru şartları ve adayların başvuru yapabilecekleri tarih detaylarına da yer verildi. Zabıta memuru olarak istihdam edilecek olan çalışanların görevlerini daimi olarak yerine getireceği duyuruldu. İlana başvuruda bulunmak isteyen adayların başvurularının İŞKUR resmi internet sitesi ve İŞKUR şubeleri aracılığıyla alınacağı açıklandı. Ayrıca kariyerine Konya Cihanbeyli Belediyesi bünyesinde zabıta memuru olarak devam etmek isteyen adayların başvurularında KPSS (Kamu Personeli Seçme Sınavı) puan şartı aranmayacağı belirtildi. İŞKUR üzerinden duyurulan zabıta memur alımı ilanında en az lise mezunu adaylar arasından personel alımı yapılacağı açıklandı.

İŞKUR Zabıta Memur Alımı İlanı Başvuru Şartları

Türkiye İş Kurumu'nun (İŞKUR) resmi internet sayfası üzerinden duyurulan Konya Cihanbeyli Belediyesi 10 Yardımcı Zabıta memur alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adayların belirtilen başvuru şartlarını taşımaları gerektiği açıklandı. Adayların başvuru şartlarını taşımadıklarının tespit edilmesi halinde başvurularının iptal edileceği duyuruldu.
  • C. vatandaşı olmak
  • Kamu haklarından mahrum kalmamış olmak
  • İlgili kanunda belirtilen suçlardan mahkum olmamak
  • Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş olmak, askerlik çağına gelmişse muvazzaf askerlik hizmetini yapmış ya da ertelemiş veya yedek sınıfa geçirmiş olmak
  • Mesleğinin gerektirdiklerini devamlı yapmasına engel olabilecek herhangi bir hastalığı ya da engeli bulunmadığını sağlık raporu ile belgelemiş olmak
  • 18 yaşından büyük olmak
  • Başvuru tarihi itibarıyla 40 yaşından gün almamış olmak
  • En az lise veya Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylanmış lise dengi okul mezunu olmak
  • Konya Cihanbeyli ilçe sınırları içinde en az 1 aydır ikamet ediyor olmak
Bu başvuru şartlarını taşıyan adayların başvuruları internet üzerinden alınabildiği gibi şahsen müracaat yoluyla da alındığı açıklandı. Türkiye İş Kurumu'nun şube müdürlükleri ve resmi internet sitesi üzerinden yapılan başvuruların kabul edileceği duyuruldu. Gerekli şartları taşıyan adayların 18 Şubat 2020 tarihinde mülakata çağırılacağı belirtildi.