Barış Güvercini

BARIŞ PINARI Harekatı Suriye topraklarında büyük bir başarıyla devam etmektedir. İnşallah başımıza bela edilen terörist örgütleri imha ederek hem ülkemizin sınır güvenliğini  hem de Suriye’nin toprak bütünlüğünü sağlayacağız. Mehmetçiğimize güvenimiz ve desteğimiz tamdır. Mutlaka Fırat’ın doğusu ve Suriye bu operasyonla terörist unsurlardan temizlenecektir.

Bir taraftan bu harekat devam ederken, bir taraftan da diplomatik atağa kalkmalıyız. Zira, Mehmet Akif Ersoy’un İstiklal Marşı’nda “ tek dişi kalmış canavar” olarak ifade ettiği, sözde medeniyetin yaratıcısı olduğunu iddia eden Batı, ABD ve diğer emperyalist güçler Türkiye’nin yanında yer almadıkları gibi bu harekatı bir “savaş “ olarak değerlendiriyorlar. Şunu çok iyi kavramaları gerekir ki, bu bir “savaş” değil, emperyal güçler tarafından beslenen terör örgütlerine karşı bir operasyondur. TSK’nın bu harekattaki amacı toprak almak ya da başka bir ülkenin topraklarını işgal etmek değildir. Amaç, ülkemizin güvenliğini sağlamanın yanında Suriye’nin toprak bütünlüğünü ve bölgenin güvenliğini sağlamaktır. Bu bizim en doğal hakkımızdır. Çünkü, sorun bizim yaşadığımız coğrafyayla ilgilidir ve doğrudan mağduru biziz.

Binlerce mil ötelerden gelerek bizim coğrafyamızda hiç haklı nedenleri olmadığı halde söz sahibi olanlar bölgeyi kan gölüne döndürdüler. Bu ülkeler, her gün oluk oluk masum insanların özellikle Müslümanların kanını içen vampirlerdir. Terör örgütlerini besleyerek emperyalist emellerini gerçekleştirmek istiyorlar. Artık bıçak kemiğe dayandı. Büyük Türk milletinin sabrı taştı. Kendini Türk’e dost olarak niteleyenler artık belli olacaktır. Biz şunu çok iyi biliyoruz ki, “Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktur.” Tarih bunun en iyi tanığıdır.

Tarih boyunca Türk, daima mazlumun yanında, zalimin karşısında olmuştur. Bu özellik, Türk’ ün genlerinde her zaman mevcuttur. Kimse ve herhangi bir güç bizi haklı davamızdan ve tavrımızdan vaz geçiremez. Mücadelemiz, tek bir terörist ve terör örgütü kalmayıncaya kadar karalılıkla devam edecektir.şairin dediği gibi “ Dönersem kahpeyim bir azimetten” Coğrafya bizim, en çok zarara uğrayan biziz; sorunu kökünden yok etmek bizim görevimiz. Artık sorunun ortaya çıkış sebeplerini tartışarak vakit kaybedemeyiz. O,sonranın işi… Şimdi barışın güvercini, savaşın kartalı olduğumuzu dünyaya bir daha anlatma zamanı.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu