2023 yılında yurtiçi kargo müşteri hizmetlerine direkt bağlanmak isteyenler, 444 99 99 numaralı telefonu arayarak ulaşabilirler. PTT Kargo’dan sonra yaygınlaşmış olan ilk özel kargo şirketi olan Yurtiçi Kargo; gelişen teknolojiyi hizmetlerine uyarlamaktadır. Türkiye’nin dört bir yanında kargo şubesi bulunmaktadır ve geniş araç filosuna sahip olan bir firmadır. Hem yurt içi hem de yurt dışı gönderimleri Yurtiçi Kargo ile yapılabilmektedir. Müşteri hizmetlerinde direkt bağlanarak kargo ile ilgili bütün bilgileri alabilmek mümkündür. Ayrıca Yurtiçi Kargo’nun web sitesinden ambalaj ürünleri, ek hizmetler, yurtiçi ve yurt dışı hizmetleri, gönderi teslimat süreleri, teslimat ücretlendirmeleri, kurye çağırma, gönderi sorgulama, internet şube, e-fatura ve arşivleri, şubeler, bilgi kanalları, iş başvurusu, açık pozisyonlar, özel çözüm ve hizmetler ile ilgili işlemler yapılabilmektedir. Ayrıca gönderi rehberi aracılığı ile sıkça sorulan sorulara cevap alınabilmekte ve bu sayede müşteri temsilcisinin aranmasına gerek kalmamaktadır.

Yurtiçi Kargo Müşteri Hizmetleri Numarası Nedir?

Yurtiçi Kargo müşteri hizmetlerine ulaşmak için 444 99 99 numarayı çevirebilirsiniz. Arama yapmak için mesai saatleri yani firmanın çalışma saatlerine dikkat etmeniz gerekmektedir.

Yurtiçi Kargo Müşteri Hizmetleri Ücretli midir?

Yurtiçi Kargo müşteri hizmetlerini aramak farklı operatörlerde değişen ücretlendirmeye tabiidir. Buna göre kullandığınız hatta tarife ya da paket bulunuyorsa ücretlendirme bunun üzerinden yapılmakta, tarife ya da paket yoksa dakika başına ücretlendirme yapılmaktadır.

Yurtiçi Kargo Müşteri Hizmetlerine Doğrudan Nasıl Bağlanılır?

2023 Yurtiçi Kargo müşteri hizmetlerine doğrudan bağlanmak için farklı yöntemleri kullanabilirsiniz. Bu yöntemlerden istediğinizi uygulayarak doğrudan ve sıra beklemeden müşteri hizmetlerine ulaşabilirsiniz.

Yurtiçi Kargo Müşteri Hizmetlerine Bağlanmanın İlk Yöntemi Nedir?

İlk yöntemi uygulayarak müşteri hizmetlerine hemen bağlanmak için öncelikle 444 99 99 numarayı çeviriniz ve sesli menü sistemi bağlantısı kurulduğunda “0” tuşuna basınız. Kısa sürede müşteri hizmetlerine ulaşabilirsiniz.

Yurtiçi Kargo Müşteri Hizmetlerine Bağlanmanın İkinci Yöntemi Nedir?

Sıra beklemeden Yurtiçi Kargo müşteri hizmetlerine bağlanmak için kullanabileceğiniz ikinci yöntemi uygulamak için iletişim numarasını aradıktan sonra “1” tuşuna basabilirsiniz. Beklemeden müşteri hizmetleri ile bağlantı kurabilirsiniz.

Yurtiçi Kargo Müşteri Hizmetlerine Bağlanmanın Üçüncü Yöntemi Nedir?

Müşteri hizmetlerine doğrudan bağlanmak için kullanabileceğiniz bir diğer yöntem ise iletişim numarasını aradıktan sonra “2” tuşuna basabilirsiniz. Müşteri temsilcisi kargonuz ile ya da paketler ile ilgili sorularınızı yanıtlayacaktır.

Yurtdışından Yurtiçi Kargo Müşteri Hizmetlerine Nasıl Bağlanılır?

Yurtdışından, bulunduğunuz ilke fark etmeksizin Yurtiçi Kargo müşteri hizmetlerine bağlanmak için iletişim numarasının başına +90 koymanız gerekmektedir. Bu bakımdan +90 444 99 99 numaralı telefondan müşteri hizmetlerine ulaşabilirsiniz. Ücretlendirme bulunduğunuz ülkeye göre yapılmaktadır. Aynı zamanda Yurtiçi Kargo’nun çeşitli ülkelerde şubeleri bulunmaktadır, doğrudan bu şubeleri de aramanız daha hızlı sonuçlar verebilecektir.

Yurtiçi Kargo Müşteri Hizmetlerinden Hangi İşlemler Yapılır?

Müşteri hizmetlerine bağlantı sağlayarak kargo durumu öğrenme, adresten kargo alma, kargo ücreti öğrenme, kargo şikayetlerinde bulunma, en yakın şube öğrenme gibi işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Yurtiçi Kargo Müşteri Hizmetlerinden Adresten Kargo İşlemi Nasıl Yapılır?

Müşteri hizmetlerine bağlantı sağladıktan sonra “3” tuşuna basarak belirtiğiniz adresten kargonuzun alınması için hizmet alabilirsiniz. Adresten kargo alma ücretleri hakkında da aynı bağlantıdan bilgi alabilirsiniz.

Yurtiçi Kargo Müşteri Hizmetleri Kargo Öğrenme Nasıl Yapılır?

Kargonuzun nerede olduğunu müşteri hizmetleri üzerinden öğrenmek için bağlantı sağlandıktan sonra “1” tuşuna basmanız yeterlidir. Ancak kargonuzu öğrenmek için takip numaranızın olması gerekmektedir, isim üzerinden kargo sorgulaması yapılmamaktadır.

Kurumsal İşlemler İçin Yurtiçi Kargo Müşteri Hizmetlerine Nasıl Bağlanılır?

Kurumsal işletmeler 444 99 99 numarayı kullanabilecekleri gibi daha kapsamlı sorun, istek ve çözüm önerileri için 0212 365 23 65 numaralı telefonu kullanabilirler. Yurtdışından yapılacak kurumsal işletmeler için ise numaranın başına “+90” koymak gerekecektir.

Yurtiçi Kargo Müşteri Hizmetleri Kargo Şikayetleri Nasıl Yapılır?

Kargonuz ile ilgili şikayetlerin değerlendirilmesi, şubelerde yaşanan sorunların anlatılması ya da farklı alanlardaki mağduriyetlerin giderilmesi için müşteri hizmetlerini kullanabilirsiniz. Bunun için iletişim kurulduktan sonra “0”a basmanız yeterlidir ve  2023 yılında Yurtiçi Kargo müşteri temsilcisine doğrudan bağlanma yolu sayesinde yaşadığınız sorunları kayıt altına aldırabilir ve çözüm bekleyebilirsiniz.

Yurtiçi Kargo Müşteri Hizmetlerine Direkt Bağlanmak İçin Ne Yapılmalıdır?

Yurtiçi Kargo Çağrı Merkezi numarası aranmalıdır. Kısa bir bilgilendirme konuşmasından sonra işlem menüsü sayılmaktadır. 0 tuşlanmalıdır. Müsait müşteri temsilcisi bulunması durumunda hemen, bulunmaması durumunda kısa bir süre beklettikten sonra müşteri temsilcisine aktarılmaktadır. Müşteri temsilcisi ile Yurtiçi Kargo ile alakalı bütün işlemler yapılabilmekte ve bilgi alınabilmektedir.

Yurtiçi Kargo Müşteri Hizmetleri Hangi Saatlerde Aranabilmektedir?

Yurtiçi Kargo Çağrı Merkezi; pazar günleri haricinde her gün hizmet vermektedir. Hizmet saatleri ise; 08.00 ile 20.00 arasıdır. Bu saatler arasında Yurtiçi Kargo ile ilgili bütün taleplerin müşteri hizmetleri aracılığı ile iletilebilmesi mümkündür. Sesli yanıt sistemi ise; 7 gün 24 saat hizmet verecek şekilde ayarlanmıştır.

Yurtiçi Kargo Müşteri Hizmetleri İşlem Menüsü Nedir?

Yurtiçi Kargo müşteri hizmetleri arandıktan sonra işlem menüsü sayılmaktadır. Menüdeki işlemler ise şu şekildedir:
 • 1 numaralı menüden kargonun son durumu öğrenilebilmektedir.
 • 2 tuşlanarak kargonun teslim durumu hakkında bilgi alınabilmektedir.
 • İşlem menüsünden 3 tuşlandıktan sonra en yakın şube hakkında bilgi talep edilebilmektedir.
 • 4 numaralı işlem menüsü ile adresten kargo alma talebi oluşturulabilmekte ve bu konu ile ilgili bilgi alınabilmektedir.

Yurtiçi Kargo Müşteri Hizmetlerine Direkt Bağlanarak Yapılabilecekler Nelerdir?

Yurtiçi Kargo Çağrı Merkezi aranıp müşteri temsilcisine bağlanarak yapılabilecek işlemler aşağıda verilmiştir:
 • En yakın Yurtiçi Kargo şubesinin nerede olduğu ve telefon numarası ile ilgili detaylı bilgi alınabilmektedir.
 • Kargonun nerede olduğu ile ilgili gönderi kodu veya isim söylenerek sorgulama yapılabilmektedir.
 • Kargolar ile ilgili teslimat bilgisi alınabilmektedir.
 • Kargoların teslim süreleri ile ilgili bilgi talep edilebilmektedir.
 • Adrese kurye talebi oluşturulabilmektedir.
 • Yurtiçi Kargo ile alakalı herhangi bir görüş, öneri ve şikayet müşteri hizmetleri aranarak müşteri temsilcisine aktarılabilmektedir.

Yurtiçi Kargo Müşteri Hizmetlerinin Sesli Yanıt Sistemi Üzerinden Hangi İşlemler Yapılabilir?

Yurtiçi Kargo müşteri hizmetlerinin hizmet vermediği saat aralıklarında sesli yanı sistemi ile yapılabilecek işlemler aşağıdaki gibidir:
 • En yakın şube bilgisi talep edilebilmektedir.
 • Kargonun nerede olduğu öğrenilebilmektedir.
 • Teslimat bilgisi alınabilmektedir.

Mobil Uygulamadan Yurtiçi Kargo Müşteri Hizmetlerine Nasıl Ulaşılabilir?

Yurtiçi Kargo mobil uygulamasını IOS işletim sistemine sahip olanlar App Store’dan, Android işletim sistemine sahip olanlar Google Play Store’dan indirebilmektedirler. Yurtiçi Kargo müşteri hizmetleri direkt olarak uygulama üzerinden aranabilmekte veya kargo ile ilgili bütün sorgulamalar mobil uygulama üzerinden anında yapılabilmektedir. [sc_fs_multi_faq headline-0="h3" question-0="Yurtiçi Kargo Şubelerine Nereden Ulaşılır?" answer-0="https://www.yurticikargo.com adresinden Şube Sorgula bölümüne girilerek Yurtiçi Kargo şubelerine ulaşılabilmektedir." image-0="" headline-1="h3" question-1="Yurtiçi Kargo Şubelerinin Telefon Numaraları Nasıl Bulunur?" answer-1="Yurtiçi Kargo’nun web sitesinden sorgulanan şubelerin adresleri ve telefon numaraları görülmektedir." image-1="" headline-2="h3" question-2="Yurtiçi Kargo Kargo Takip Nasıl Yapılır?" answer-2="Yurtiçi Kargo’nun web sitesine giriş yaptıktan sonra anasayfadan gönderi kodu girilerek kargonun nerede olduğu öğrenilebilmektedir." image-2="" headline-3="h3" question-3="Yurtiçi Kargo Şikayet Nasıl Yapılır?" answer-3="Yurtiçi Kargo ile ilgili şikayetler; kargo takip numarası ve kimlik bilgileri verilerek web sitesinden veya müşteri hizmetleri numarasından iletilebilmektedir." image-3="" headline-4="h3" question-4="Yurtiçi Kargo İletişim Numarası Nedir?" answer-4="Yurtiçi Kargo müşteri hizmetleri numarası; 444 99 99’dur." image-4="" count="5" html="true" css_class=""]
Editör: TE Bilisim