YÖKDİL Sınav Sonuçları Açıklandı mı?

YÖKDİL Sınav Sonuçları Açıklandı mı? Ülkemizde ÖSYM tarafından her yıl onlarca sınav gerçekleştirmektedir. Kendini ileriye yönelik olarak geliştirmek isteyen öğrenciler tarafından da girilen pek çok sınav bulunmaktadır. YÖKDİL sınavı bu tarz öğrencilerin girdiği sınav türlerinden sadece bir tanesi olmaktadır. ÖSYM yani Öğrenci, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkalığı tarafından, YÖKDİL sınavı geçtiğimiz hafta sonu Pazar günü gerçekleştirildi. Yüksek Öğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı’nın soru kitapçıklarını ve cevap anahtarlarını yayınlamış bulunmaktadır.

Yabancı Dil sınavına girerek, yeterli oranda yabancı dil sınav puanı almak isteyen binlerce öğrencinin katıldığı 2019 yılındaki sınav maratonu 3 Kasım Pazar 2019 günü sınav ile son bulmuş olmaktadır. Sınavın ardından tüm gözler sınav sonuçlarının açıklanacağı zamana odaklanmış durumdadır. Sınava giren tüm adayların en çok araştırdıkları durum olarak göze çarpmaktadır.

3 Kasım Pazar 2019 günü gerçekleştirilen YÖKDİL sınavında gözler sonuçlara çevrilmiş durumda. YÖKDİL sınav sonuçları 28 Kasım 2019 Perşembe günü, sonuc.osym.gov.tr adresinden duyurulacaktır. Açıklaması gerçekleştirilen sınav sonuçlarının ardından, sonuçların geçerliliği 5 yıl olmaktadır.

YÖKDİL sınavına girerek alınan sonuçların Yükseköğretim Kurulu ve kurumların geçerliliği kendi mevzuatlarında kabul edilmiş, diğer kurum ve kuruluşları tarafından aranan yabancı dil şartının sağlandığını belgelendirmek adına kullanılabilecektir.

YÖKDİL Sınavı Cevap Anahtarı Yayınlandı mı?

YÖKDİL Sınavı Cevap Anahtarı Yayınlandı mı? Geçtiğimiz Pazar günü gerçekleştirilen YÖKDİL sınavının ardından, sınava giren adaylar tarafından tüm gözler sonuçlara odaklanmış durumda. Pazar günü gerçekleşen sınavın ardından YÖKDİL soruları ve cevap anahtarları erişime açılmış bulunmaktadır. Öğrenci, Seçme ve Yerleştirme merkezinin sitesinde yer alan habere göre 5 Kasım Salı günü YÖKDİL temel soru kitapçıkları ve cevap anahtarlarının % 10’luk kısmı erişime açılmış olmaktadır. Buna göre sınava giren adaylar soruların tamamına ÖSYM sitesinin, ais.osym.gov.tr adresi üzerinden on gün boyunca erişim sağlayabileceklerdir.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu