Üniversiteye Yüksek Maaşla Personel Alımı Yapılacak! Başvuru Şartları Açıklandı

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yer alan kamu personeli alımı ilanları arasında üniversitelerin yayımladığı duyurulara da yer verildi. Bu duyurular arasında Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yeni bir personel alımı ilanı açıklandı. Yayımlanan personel alımı ilanında üniversite bünyesinde yüksek maaşla sözleşmeli personel alımı yapılacağı açıklandı. Kamuda ve üniversitelerde çalışmak isteyenleri yakından ilgilendiren personel alımında Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörlüğü’nün adaylarda aradığı başvuru şartları da belirtildi. Resmi Gazete’de yayımlanan Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi sözleşmeli personel alımı hakkında bilinmesi gereken detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Yüksek maaşla sözleşmeli olarak istihdam edileceği bildirilen Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi personel alımı ilanı Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. Yayımlanan personel alımı ilanında, “Sözleşmeli personel çalıştırılmasına ilişkin 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslara” göre 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası uyarınca Üniversitemize bağlı birimlerde istihdam edilmek üzere, 2018 (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle, yazılı ve sözlü mülakat yapılmaksızın 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 4. maddesinin B fıkrasına göre istihdam edilmek üzere sözleşmeli personel alınacaktır.” ifadelerine yer verildi.

Üniversiteye Personel Alımı Başvuru Şartları

Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yayımlanan sözleşmeli personel alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartları da ilan detaylarında açıklandı. Buna göre üniversitede sözleşmeli olarak görev yapacak adayların şu başvuru şartlarına uygun olması gerektiği bildirildi:

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak
 • 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile çalışmaya ve görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı ile engeli bulunmamak
 • Erkek adaylar için muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya tecil ettirmiş olmak
 • Son bir yıl içinde sözleşmeli olarak istihdam edilen adayların hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmemiş olması
 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak

Daha önceden herhangi bir kurumda çalışırken iş sözleşmesi fesih edilenlerle (işten atılan) ya da kendi isteği ile görevinden istifa edenlerin müracaatlarının kabul edilmeyeceği açıklandı. Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörlüğü tarafından Resmi Gazete’de yayımlanan ilanda ayrıca başvuru yeri şekli ve adaylardan istenilen belgelere de yer verildi.

Başvuru Şekli, Zamanı ve İstenen Belgeler

İlanın Resmi Gazete’de yayımlandığı günden itibaren 15 gün içinde Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Personel Dairesi Başkanlığı resmi internet sayfası üzerinden temin edilecek başvuru formu ve istenilen diğer belgelerle birlikte başvuru yapabileceği açıklandı. Türkiye’de ve tüm dünyada etkili olan koronavirüs salgını sebebiyle Cumhurbaşkanlığı tarafından alınan tedbirler kapsamında ilana başvuru şekli ve belgelerin teslim işlemlerinin mail yoluyla yapılması gerektiği belirtildi. Ayrıca başvurusunu mail yoluyla ileten adayların telefonla arayarak belgelerin ulaşıp ulaşmadığını teyit edebilecekleri kaydedildi. Eksik belge ile yapılan başvuruların dikkate alınmayacağı açıklanırken başvuru işlemleri sırasında adaylardan talep edilen belgeler şu şekilde sıralandı:

 • Başvuru formu
 • E-Devlet’ten alınan karekodlu belgeler
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Diploma veya mezuniyet belgesi
 • 2018 yılı KPSS sınav sonuç belgesi
 • Hizmet dökümü
 • Askerlik durum belgesi
 • Sertifikalar ve deneyim bilgileri

Tüm belgelerin okunaklı bir şekilde taranması ve PDF formatında olması gerektiği açıklandı. Yerleştirme sonuçlarının Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi’nin resmi sitesi üzerinden ilan edileceği duyuruldu.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu