Üniversiteye Kurayla Sürekli İşçi Alımı Yapılacak! Başvuru Şartları Açıklandı

Devlet kurum ve kuruluşlarında çalışmak isteyenleri yakından ilgilendiren personel alımı ilanları hem Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) internet sayfası üzerinden hem de Resmi Gazete’den yayımlanmaya devam ediyor. Son olarak Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörlüğü tarafından Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında en az ilköğretim mezunu adaylar arasından kura ile üniversite bünyesinde istihdam edilmek üzere sürekli işçi alımı yapılacağı açıklandı. Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nin kurum dışı kamu işçi alımı kategorisinde yer verdiği bu ilanda adayların 18 ile 40 yaş aralığında olması gerektiği belirtildi. Bunların dışında üniversite bünyesinde daimi işçi kadrosunda çalışmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartları da ilan detaylarında yer aldı. Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nin kura ile sürekli işçi alımı ilanı hakkında bilinmesi gereken tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında en az ilköğretim mezunu eğitim düzeyinden kura ile Manisa Celal Bayar Üniversitesi bünyesine personel alımı yapılacağı ilan edildi. Yayımlanan personel alımı ilanında ayrıca adaylarda aranan başvuru şartları da dikkat çekti. Kura usulü ile işe alımlarda kura çekiminin, mevzuata uygun olarak noter huzurunda 15 Nisan 2020 Çarşamba günü saat 10.00’da Manisa Celal Bayar Üniversitesi Prof. Dr. Ümit Doğay Arınç Kültür Merkezi’nde yapılacağı bilgisi paylaşıldı. Kura için sözlü sınava alınacak asıl adayların listesinin açık iş sayısının dört katı kadar aday arasından istihdam edilecek personelin kura çekimi sonucu işe alınacağı açıklandı.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Personel Alımı İlan Detayları

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörlüğü imzalı şekliyle kamuoyuna duyurulan personel alımı ilanında “Manisa Celal Bayar Üniversitesinin bağlı birimlerinde çalıştırılmak üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4/D maddesi, 4857 sayılı İş Kanunu, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri kapsamında Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden aşağıda yer alan tabloda dağılımı gösterilen şekilde “Sürekli İşçi” alınacaktır.” açıklaması yapıldı. Kura çekimi yapıldıktan sonra belirlenen adayların sözlü sınava alınacağı, sözlü sınavın gün, saat ve yeri ise Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nin resmi internet sayfası üzerinden ileri bir tarihte duyurulacağı kaydedildi. Bu duyurunun tebliğ mahiyetinde kabul edileceği ve üniversite bünyesinde işe girmek isteyen adaylara ayrıca posta yolu ile herhangi bir tebligat yapılmayacağı bilgisi paylaşıldı.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Sürekli İşçi Alımı Başvuru Şartları

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan Manisa Celal Bayar Üniversitesi Rektörlüğü, sürekli işçi alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartları yayımlana ilan detaylarında şu şekilde sıralandı:

  • T.C. vatandaşı olmak
  • Kamu haklarından mahkum bırakılmış olmamak
  • İlana başvuru tarihi itibarıyla 18 – 40 yaşları arasında olmak
  • En az ilköğretim mezunu olmak
  • Mesleğini devamlı yapmasına engel teşkil edebilecek herhangi fiziksel veya zihinsel engeli bulunmamak
  • Başvurulan kadro için ilan metninde yer alan özel başvuru şartlarını taşımak

Bu başvuru şartlarını taşıyan adayların Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek noter huzurundaki kura çekiminin ardından sözlü sınava tabi tutulacağı belirtildi. Adayların yapılacak sözlü sınavda sınav komisyonunca 100 tam puan üzerinden; genel görünüş, genel davranış, iletişim ve ifade etme yeteneği alanında toplamda 50 puan, istihdam edilecekleri alanla ilgili olarak da mesleki yeterlilik alanında toplamda 50 puan üzerinden değerlendirilecekleri açıklandı. Yapılan sözlü sınavda yüz üzerinden en az 60 puan alanlar başarılı sayılacakları açıklandı. Başvuru şartlarını taşıyan adayların 1 Nisan 2020 ile 5 Nisan 2020 tarihleri arasında başvurularını İŞKUR üzerinden yapmaları gerektiği bildirildi.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu