Üniversiteye Kurayla İlköğretim Mezunu Temizlik Personeli Alımı Yapılacak!

Kamu kurumlarında çalışmak isteyen vatandaşları yakından ilgilendiren personel alımı ilanları Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sitesi üzerinden yayınlanmaya devam ediyor. Son olarak Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörlüğü, İŞKUR aracılığıyla üniversite bünyesinde çalıştırılacak temizlik görevlisi alımı yaptığını duyurdu. Başvuruların 30 Nisan itibarıyla resmen kabul edilmeye başlandığı bildirilirken, Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde temizlik görevlisi olarak çalışmak isteyen adayların en geç 4 Mayıs 2020 tarihine kadar başvurularını İŞKUR internet sitesi üzerinden tamamlamaları gerektiği açıklandı. En az ilköğretim mezunu adaylar arasından yapılacak temizlik personeli alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartları da ilan detaylarında yer aldı. Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörlüğü’nün yayınladığı temizlik personeli alımı ilanı hakkında tüm detaylar haberimizde yer alıyor.

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puanı olmadan üniversite hastanelerinde temizlik görevlisi olarak çalışmak isteyen, en az ilköğretim mezunu vatandaşları yakından ilgilendiren personel alımı ilanı Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörlüğü’nden geldi. Üniversite bünyesinde daimi olarak “temizlik personeli” kadrosunda çalışmak isteyen adaylarda aranan başvuru genel ve özel şartları da Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sitesi üzerinden kamuoyuna duyuruldu.

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Temizlik Görevlisi Alımı Başvuru Genel Şartları

İŞKUR resmi internet sitesinde “kurum dışı kamu işçi alımı” kategorisi üzerinden yayınlanan Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörlüğü personel alımı ilanına göre, üniversite bünyesinde daimi olarak temizlik görevlisi kadrosunda çalışmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartları şu şekilde sıralandı:

 • C. vatandaşı olmak
 • 18 yaşını tamamlamış olmak
 • Türk Ceza Kanunu’nun 53. maddesindeki süreler geçmiş olsa bile; devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk,zimmet, irtikap,rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık,sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas,ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığını aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak
 • Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak (Muvazzaf askerlik görevini yapmış, tecilli veya muaf olmak)
 • Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak
 • Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Temizlik Görevlisi Alımı Başvuru Özel Şartları

 • En az ilköğretim en çok lise ve dengi okul mezunu olmak
 • İlana başvuru tarihi itibarıyla 18 – 35 yaş arasında olmak
 • Görevini devamlı yapmasına engel teşkil edecek sağlık problemi ve bulaşıcı hastalığı bulunmamak
 • Üniversitenin tüm yerleşkelerinde, iç ve dış mekânda vardiyalı sistemde çalışmaya engel durumu olmamak

Bu başvuru şartlarını taşıyan işçilerin, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörlüğü tarafından istihdam edilmelerinin ardından 60 gün (2 ay) deneme süresine tabi tutulacakları, deneme süresi içinde başarısız olanların iş akdi bildirim süreleri beklemeksizin tazminatsız feshedileceği açıklandı. Ayrıca sözlü sınava girmeye hak kazandığı halde, üniversitenin web sitesinde ilan edilecek olan sınav tarihlerinde sınava katılmayan adayların, sınav hakkını kaybetmiş sayılacağı bildirildi.

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Temizlik Görevlisi Alımı Kura İşlemi

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) tarafından kura çekimi yapılmak üzere gönderilen listede yer alan başvuru sahipleri arasından, noter huzurunda yapılacak kura çekimi ile adayların işe alınacağı açıklandı. Noter huzurunda 11 Mayıs 2020 tarihinde gerçekleştirilecek kura sonucu belirlenen adayların Abant İzzet Baysal Üniversitesi internet sitesi üzerinden ilan edileceği duyuruldu.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Merhaba
   İŞKUR üzerinden yapabilrisiniz, fakat başvuru süresi bitmiş bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu