Üniversiteye Kurayla Güvenlik Görevlisi ve Temizlik Personeli Alımı Yapılacak!

Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sitesi üzerinden kamuda ve özel sektörde iş arayanları yakından ilgilendiren personel alımı ilanları yayınlanmaya devam ediyor. Son olarak Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yayınlanan personel alımı ilanında üniversite bünyesinde daimi olarak görevlendirilmek üzere güvenlik görevlisi ve temizlik personeli kadrolarına çok sayıda personel alımı gerçekleştirileceği belirtildi. İŞKUR internet sayfası aracılığıyla duyurulan ilanda ayrıca her iki kadro için de adaylarda aranan gelene ve özel başvuru şartlarına da yer verildi. İŞKUR üzerinden alımı yapılan Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi personel alımı ilanı hakkında bilinmesi gerekenler haberimizde yer alıyor.

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Rektörlüğü imzalı olarak yayınlanan personel alımı ilanında “657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4/D maddesi, 4857 sayılı İş Kanunu, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Eski Hükümlü veya Terörle Mücadelede Malul Sayılmayacak Şekilde Yaralananların İşçi Olarak Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri kapsamında Alanya/Akseki/Gazipaşa’da çalıştırılmak üzere Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden aşağıda yer alan tabloda dağılımı gösterilen şekilde “Sürekli İşçi” alınacaktır.” açıklaması yaoıldı.

Alaaddin Keykubat Üniversitesi Personel Alımı Başvuru Genel Şartları

Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sayfası aracılığıyla duyurulan Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi güvenlik görevlisi ve temizlik personeli alımı ilanlarına başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan başvuru genel şartları şu şekilde açıklandı:

 • T.C. vatandaı olmak
 • 18 yaşından büyük bolmak
 • İŞKUR’da ilan edilen işgücü taleplerinde belirtilen meslekler için talep edilen belgelere sahip olmak
 • TCK 53. maddede belirtilen süreler geçmiş olsa bile devletin güvenliğine karşı ve anayasal düzenin işleyişine karşı suçlar ile ilgili kanunda belirtilen yüz kızartıcı suçlardan mahkum olmamak
 • MGK tarafından devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, mensubiyeti veya iltisaklı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak
 • Kamusal haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmış olmamak
 • Erkek adaylar için askerlikle ilişiği olmamak
 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak
 • İhtiyaç halinde vardiyalı çalışma düzenine uyum sağlamak
 • Alanya ilçesi içinde ikamet ediyor olmak

Alaaddin Keykubat Üniversitesi Güvenlik Görevlisi Alımı Başvuru Özel Şartları

İŞKUR üzerinden alımı yapılan Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi güvenlik görevlisi personel alımı ilanında adaylarda aranan özel başvuru şartları da açıklandı:

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak
 • En az lise veya lise dengi okul mezunu olmak
 • İlana başvuru tarihi itibarıyla 40 yaşını aşmamış olmak
 • 5188 sayılı Kanun gereği Silahlı özel güvenlik temel eğitimini başarı ile tamamlamış olmak
 • Valilik tarafından düzenlenen geçerli silahlı özel güvenlik kimlik kartına veya silahlı özel güvenlik geçici kimlik kartına sahip olmak

Alaaddin Keykubat Üniversitesi Temizlik Personeli Alımı Başvuru Özel Şartları

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak
 • En az ilkokul en fazla ortaöğretim mezunu olmak
 • İlan tarihi itibarıyla 35 yaşından gün almamış olmak

İŞKUR tarafından Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi’ne bildirilen başvurular arasından ilan edilen açık iş sayısının dört katı kadar asıl ve aynı sayıda yedek adayın, noter huzurunda çekilecek kura sonucu belirleneceği belirtildi. Kura çekiminin 8 Nisan 2020 tarihinde Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Rafet Kayış Mühendislik Fakültesi Konferans Salonunda yapılacağı duyuruldu.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

2 Yorum

 1. 37 yaşındayım bı tutmuşlar 35 yaş peki biz nerde iş bulup giricez fabrikalar almaz neymiş 35 yaş sınırı bizde olup gidicez böyle

  1. Merhaba
   İŞKUR üzerinden yapılan iş ilanlarına online olarak başvuruda bulunabilirsiniz. Burada yaş sınırı daha geniş kapsamlı iş ilanları bulunabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu