Üniversiteye KPSS Puan Şartıyla Sözleşmeli Personel Alımı Yapılacak!

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmak isteyenleri yakından ilgilendiren personel alımı ilanları yayımlanmaya devam ediyor. Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında Konya Teknik Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yayımlanan personel alımı ilanına göre, en az 4 bin lira maaşla üniversite bünyesinde sözleşmeli olarak istihdam edilmek üzere personel alımı yapılacağı açıklandı. Yayımlanan ilanda söz konusu ilana başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartlarına da yer verildi. Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan Konya Teknik Üniversitesi Rektörlüğü sözleşmeli personel alımı ilanı hakkında tüm bilinmesi gerekenleri haberimizde bulabilirsiniz.

Konya Teknik Üniversitesi Rektörlüğü, üniversite bünyesinde sözleşmeli olarak istihdam etmek üzere yeni personel alımı yapılacağı açıklandı. Resmi Gazete’nin bugünkü sayısı üzerinden kamuoyuna duyurulan personel alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adaylarda 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puan şartı arandığı bildirildi. Bunun dışında adaylarda aranan diğer başvuru genel ve özel şartları da ilan detaylarında yer aldı. Konya Teknik Üniversitesi Rektörlüğü’nün personel alımı ilanına başvuruların, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’yi de etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Covid – 19) salgını sebebiyle şahsen yapılmayıp posta yoluyla yapılacağı bildirildi.

Konya Teknik Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alım İlanı

Resmi Gazete’de Konya Teknik Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yayımlanan personel alım ilanında, “Üniversitemiz birimlerinde 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4. Maddesinin (B) fıkrasına göre istihdam edilmek üzere, 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar”da yer alan ek 2’inci maddenin (b) fıkrası gereğince “Yazılı ve/veya sözlü sınav yapılmaksızın, KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle” 5 (beş) adet sözleşmeli personel alınacaktır.” ifadeleri kullanıldı. Ayrıca yayımlanan personel alım ilanına başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartları da açıklandı.

Konya Teknik Üniversitesi Personel Alımı Başvuru Genel Şartları

 • T.C. vatandaşı olmak
 • Başvuru tarihi itibariyle18 yaşını tamamlamış olmak
 • Kamu haklarından mahrum bulunmamak.
 • TCK 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin iflasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak
 • Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak
 • Mesleğini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya fiziksel engeli ile sağlık sorunu bulunmamak
 • Bakanlar Kurulu kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmesini tek taraflı feshetmemiş olmak
 • Belirtilen öğrenim düzeylerinin birinden mezun olmak, aranan nitelikleri taşımak ve belgelendirmek
 • 2018 KPSS(B) grubu puan türlerinden mezuniyetine uygun olan puan türüne sahip olmak
 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak
 • Özel şartların ilan tarihinin ilk günü itibariyle sağlıyor olmak

Çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkaranların bu başvuru şartlarını taşısalar dahi başvuruda bulunamayacakları açıklandı. Konya Teknik Üniversitesi bünyesinde sözleşmeli memur olarak çalışmak isteyen adayların ilan tarihinden itibaren 20 gün içinde Konya Teknik Üniversitesi’nin resmi internet sayfası olan www.ktun.edu.tr ‘den temin edilecek başvuru formu ve istenilen diğer belgeleri, üniversitenin Personel Daire Başkanlığına posta yoluyla göndermeleri gerektiği bildirildi. Süresi içinde yapılmayan başvurulardan, eksik belgeli dosyalardan, postada meydana gelen gecikmelerden Rektörlüğün sorumlu olmadığı kaydedildi.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu