Üniversiteye KPSS 50 Puan Şartıyla 221 Personel Alımı Yapılacak!

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmak isteyen vatandaşları yakından ilgilendiren personel alımı ilanları yayınlanmaya devam ediliyor. Son olarak Resmi Gazete’de yayımlanan kamu personeli ilanları arasında Ege Üniversitesi Rektörlüğü tarafından üniversite bünyesindeki eğitim ve araştırma hastanesinde istihdam etmek üzere farklı kadrolardan toplam 221 sağlık personeli alımı yapılacağı da yer aldı. Ege Üniversitesi 221 personel alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adaylarda, Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) en az 50 puan şartı arandığı bildirildi. Ege Üniversitesi kurumsal internet sitesi üzerinden de yapılan 221 personel alımı duyurusunda açıklanan başvuru şartlarına uygun olan personelin sözleşmeli olarak istihdam edileceği ifade edildi. Ege Üniversitesi 221 personel alımı ilanı hakkında bilinmesi gerekenleri haberimizde bulabilirsiniz.

Ege Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yeni bir personel alımı duyurusu yayınlandı. Kamu kurum ve kuruluşlarında özellikle sağlık personeli olarak çalışmak isteyenleri yakından ilgilendiren ilanda, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi bünyesinde istihdam etmek üzere, sözleşmeli personel çalıştırılmasına ilişkin esasların ek 2. maddesine göre açıklanan kadrolarda toplam 221 personel alımı yapılacağına yer verildi. İlana başvuruda bulunacak adaylarda Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puan şartına göre sıralama yapılacağı açıklandı.

Ege Üniversitesi Sözleşmeli 221 Sağlık Personeli Alımı İlanı

Hem Resmi Gazete’de hem de Ege Üniversitesi’nin kurumsal internet sitesi üzerinden yayımlanan sözleşmeli sağlık personeli alımı ilanında ayrıca ilana başvuruda bulunacak adaylarda aranan başvuru şartları belirtildi. Bununla birlikte hangi kadrolara ne kadar personel alımı yapılacağı da ilan detaylarında şu şekilde yer aldı:

 • Hemşire – 170 personel
 • Hemşire – 21 personel (En az 1 yıl süreyle yoğun bakım deneyimli)
 • Sağlık teknikeri – 7 personel (Merkezi sterilizasyon ünitesinde çalıştırılacak)
 • Sağlık teknikeri – 7 personel (Tıbbi görüntüleme veya radyoloji mezunu)
 • Sağlık teknikeri – 2 personel (Patoloji mezunu)
 • Sağlık teknikeri – 3 personel (Diyaliz bölümü mezunu)
 • Sağlık teknikeri – 4 personel (Tıbbi laboratuvar bölümü mezunu)
 • Sağlık teknikeri – 7 personel(Eczane teknikerliği bölümü mezunu)

Ege Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı Başvuru Şartları

Ege Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yayımlanan duyuruda üniversite bünyesindeki tıp fakültesi hastanesinde 4/B statüsünde sözleşmeli olarak istihdam edilecek personel adaylarının belirtilen genel şartlara uygun olması gerektiği açıklandı:

 • T.C. vatandaşı olmak
 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak
 • Lisans mezunları için 2018 yılı KPSS B grubu sınavından P3 puanına sahip olmak
 • Önlisans mezunları için KPSS P93 puanına sahip olmak
 • Kamu haklarından mahrum bırakılmış olmamak
 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak
 • TCK ‘nın 53 ‘üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak
 • Erkek adaylar için askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş, yedek sınıfa geçirmiş
 • Mesleğini devamlı yapmasına engel teşkil edebilecek hastalığı veya engeli bulunmamak

Bu başvuru şartlarını taşıyan adayların başvurularının Ege Üniversitesi resmi internet sitesi üzerinden yapılacağı açıklandı.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

2 Yorum

 1. Benim puanım 3. 10 maddesi geregince hesapşanamadı 12 yıl oldu mezun halen atanamadım

  1. Merhaba
   Bir testte, en az bir (1) ham puanı bulunmayan adaylar bu test için yapılacak hesaplamalara alınmayacaklar ve bu adaylara bu test için standart puan hesaplanmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu