Üniversiteye Farklı Kadrolarda 21 Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı Yapılacak!

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yer alan kamu personel alımı ilanları arasında Balıkesir Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yayımlanan sağlık personeli alımı da yer aldı. Balıkesir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sözleşmeli olarak istihdam edileceği açıklanan sağlık personelinin hemşire, fizyoterapist ve diğer branşlardan alınacağı aktarıldı. Resmi Gazete üzerinden duyurulan sözleşmeli sağlık personeli alımı ilanında ayrıca açık olan kadrolar için yapılan personel alımına başvuruda bulunacak adaylarda aranan başvuru şartlarına da yer verildi. Balıkesir Üniversitesi Rektörlüğü tarafından duyurulan 21 sözleşmeli sağlık personeli alımı ilanı hakkında detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Resmi Gazete’nin güncel sayısında Balıkesir Üniversitesi Eğitim, Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde sözleşmeli olarak istihdam edilmek üzere aşağıda belirtilen şartlara uygun adaylar arasından sağlık personeli alımı yapılacağı açıklandı. Sağlık personeli alımı için bu ilanlara başvuruda bulunmak isteyen adaylarda 2018 Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) B grubu puan şartının arandığı belirtildi. Bunun dışında adayların başvuruda bulundukları ilana göre mesleğini yerine getirmesinde aranan özel başvuru şartlarına da ilan detaylarında yer verildi.

Balıkesir Üniversitesi 21 Sağlık Personeli Alımı İlanı

Kamu kurum ve kuruluşlarında sağlık personeli olarak çalışmak isteyen vatandaşları yakından ilgilendiren ilanda, “Üniversitemiz Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezinde (Hastane) istihdam edilmek üzere (giderleri özel bütçeden karşılanacaktır.) 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 4. Maddesinin (B) fıkrası ile 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda yer alan Ek 2. maddenin (b) fıkrasına göre 2018 KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle aşağıda belirtilen pozisyonlara 21 adet sözleşmeli personel alınacaktır.” açıklaması yapıldı. Bunun yanı sıra adayların başvuru sırasında ibraz etmesi gereken belgeler de Resmi Gazete üzerinden yayımlanan Balıkesir Üniversitesi personel alımı ilanında açıklandı.

Balıkesir Üniversitesi Sağlık Personeli Alımı Başvuru Şartları

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak
  • Tercih edilecek pozisyonun karşısında yer alan şartları taşıyor olmak
  • 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) girmiş olmak
  • Eczacı pozisyonu için KPSS puan şartı aranmamakla birlikte başvuruda bulunan aday sayısı ilanda belirtilen pozisyon sayısından fazla olması durumunda sözlü sınav yapılacak olup kazanan adaylar sözlü sınav başarı puan sıralamasına göre belirlenecektir.
  • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, dul ve yetim, malullük veya yaşlılık aylığı almıyor olmak
  • Başvuruda bulunacak adayların durumunun 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesinin “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hükmüne uygun olması

Bu başvuru şartlarını taşıyan adaylarla hizmet sözleşmesi yapılacağı açıklandı. Balıkesir Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yapılacak sözleşmede belirtilen şartları yerine getirmeyen adayların sözleşmelerinin bir ay için Rektörlük tarafından feshedileceği aktarıldı.

Başvuru Şekli, Yeri ve Zamanı

Adayların ilan edilen pozisyonlardan sadece birine başvurabilecek olup, başvuruda bulunduğu pozisyonun pozisyon kodunu belirtecekleri duyuruldu. Birden fazla sayıda pozisyona başvuruda bulunan adayların başvurularının değerlendirmeye alınmayacağı belirtildi. Adayların başvurularını ilanın Resmî Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren on beş gün içinde Balıkesir Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı Çağış Yerleşkesi BALIKESİR adresine posta yolu ile yapmaları gerektiği açıklandı.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu