Üniversiteye Farklı Branşlarda Personel Alımı Yapılacak! Başvuru Süreci Başladı

İstinye Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yapılan öğretim görevlisi personeli alımı ilanında, 8 Mayıs – 22 Mayıs tarihleri arasında çeşitli kadrolara toplam 34 personel öğretim üyesi alımı yapılacağı açıklandı. İstinye Üniversitesi bünyesinde gerçekleştirileceği duyurulan personel alımında, Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon, Kulak, Burun, Boğaz Hastalıkları, Mikrobiyoloji ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim dalı gibi pek çok farklı branşlar için başvuruların kabul edilmeye başlandığı bildirildi. Bu ilana başvuruda bulunmak isteyen adayların en geç 22 Mayıs tarihine kadar başvuru işlemlerini tamamlamaları gerektiği açıklandı. İstinye Üniversitesi Rektörlüğü tarafından kamuoyuna duyurulan personel alımı ilanında adaylarda aranan başvuru şartları ve ilan detaylarına haberimizden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

İstinye Üniversitesi kurumsal internet sitesi üzerinden kamuoyuna duyurulan öğretim görevlisi personel alımı ilanında, “Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 33. Maddesi ve “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliği”nin ilgili maddelerine göre Öğretim Görevlisi-Araştırma Görevlisi alınacaktır.” ifadeleri kullanıldı. İstinye Üniversitesi’nde daimi olarak çalışmak isteyen bu ilanda ayrıca adaylarda aranan başvuru şartlarına da yer verildi.

İstinye Üniversitesi Personel Alımı Başvuru Tarihleri

İstinye Üniversitesi bünyesinde Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon, Kulak, Burun, Boğaz Hastalıkları, Mikrobiyoloji ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim dalı gibi birbirinden farklı branşlarda, öğretim görevlisi – araştırma görevlisi kadrolarında istihdam edilmek isteyen adayları yakından ilgilendiren başvuru tarihleri, üniversitenin resmi internet sitesinde şu şekilde sıralandı:

 • İlk Başvuru Tarihi : 08.05.2020
 • Son Başvuru Tarihi : 22.05.2020
 • Ön Değerlendirme Tarihi : 25.05.2020
 • Giriş Sınav Giriş Tarihi : 27.05.2020
 • Sonuç Açıklama Tarihi : 29.05.2020

İstinye Üniversitesi Öğretim Görevlisi Başvurusunda Talep Edilen Belgeler

İstinye Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yayınlanan personel alımı ilanında, Araştırma Görevlisi – Öğretim Görevlisi kadrosuna müracaat edecek adaylardan istenen evraklar şu şekilde açıklandı:

 • İstinye Üniversitesi Rektörlüğüne hitaben başlamak üzere, başvurulan kadronun, birimi, unvanı ve adayın iletişim adreslerin yer aldığı başvuru dilekçesi
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • YÖK Formatlı özgeçmiş
 • Lisans / Lisansüstü Diploma fotokopileri
 • Lisans / Lisansüstü Transkript fotokopileri
 • ALES Sonuç Fotokopisi
 • Yabancı Dil Sınavı Sonuç Fotokopisi
 • İki Adet fotoğraf
 • Erkek Adaylar için askerlikle ilgili terhis, tecil veya muaf olduğunu belirten belge
 • Herhangi bir adli sicil kaydı olmadığına dair belge (E-devlet’ten alınacak)
 • Yabancı yükseköğretim kurumu mezunlarının diplomalarının Üniversitelerarası Kurulca denkliğini gösterir belgenin fotokopisi
 • Öğrenci olanlardan Lisansüstü Eğitim gördüğüne dair öğrenci belgesi

Adayların bu başvuru belgelerini, İstinye Üniversitesi öğretim görevlisi alımı ilanında belirtilen son başvuru tarihi olan 22 Mayıs tarihine kadar, İstinye Üniversitesi Topkapı Kampüsüne posta yoluyla ulaştırmaları gerektiği, süresi içinde yapılmayan tüm başvuruların geçerli kabul edilmeyeceği açıklandı. Müracaat sonuçlarının açıklanacağı web adresi www.istinye.edu.tr olarak duyuruldu.

İstinye Üniversitesi Öğretim Görevlisi Alımı İlan Detayları

İstinye Üniversitesi resmi internet sitesinde, “Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerinde boş bulunan kadrolarına 2547 Sayılı Yükseköğretim Kanunu ile Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda öğretim üyesi alınacaktır.” açıklaması yapıldı. Profesör adayların Birer adet ve çıktı olacak şekilde hazırlamaları gereken belgeler olan Başvuru dilekçesini, YÖK Formatlı özgeçmişlerini, Lisans, Yüksek Lisans, Doktora, Doçentlik, Uzmanlık Belgesi veya Sanatta Yeterlilik Belgesi fotokopisi, Nüfus Cüzdanı Fotokopisi, Çalışma/Emeklilik Belgesini içeren başvuru dosyalarını Rektörlük Yazı İşleri Müdürlüğü’ne iletmeleri gerektiği açıklandı.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu