Üniversiteye En Az Lise Mezunu 85 Sağlık Personeli Alımı Yapılacak! Başvuru Tarihleri Açıklandı

Resmi Gazete’de yayımlanan kamu personel alımı ilanları arasında sağlık personeli adayları için de iş ilanları duyurulmaya devam ediliyor. Son olarak Gaziantep Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yayımlanan personel alım ilanında 85 kişinin sözleşmeli olarak üniversite bünyesindeki hastanede çalıştırılacağı bildirildi. Sağlık personeli statüsünde çalışacak adayların personel alımında 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) B grubu puanlarının esas alınacağı açıklandı. Kamu kurum ve kuruluşlarında sağlık personeli olarak çalışmak isteyenleri yakından ilgilendiren ilanda başvuru tarihleri 6 Nisan 2020’de başlayıp 20 Nisan 2020 tarihinde sona ereceği duyuruldu. Gaziantep Üniversitesi en az lise mezunu 85 sağlık personeli alımı ilanı hakkında bilinmesi gerekenleri haberimizde bulabilirsiniz.

Gaziantep Üniversitesi Rektörlüğü tarafından Resmi Gazete’de yayımlanan kamu personeli alımı ilanına göre birbirinden farklı kadrolarda toplamda 85 personel alımı yapılacağı açıklandı. İlanda alım yapılacak kadrolar arasında hemşire, laborant, sağlık teknikeri, röntgen teknisyeni ve diğer sağlık personeli pozisyonları yer aldı. Bu kadrolarda çalıştırılacak sağlık personelinin sözleşmeli olarak Gaziantep Üniversitesi bünyesindeki eğitim ve araştırma hastanesinde istihdam edileceği bildirildi. Üniversite tarafından verilen ilana başvuruda bulunmak isteyen adaylarda istenilen bölümlerden en az lise ve ön lisans mezuniyet durumu arandığı açıklandı.

Gaziantep Üniversitesi 85 Sağlık Personeli Alım İlanı

2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) bunanı bulunan adayların başvuruda bulunabileceği kamu hastanesine sözleşmeli sağlık personeli alım ilanı Gaziantep Üniversitesi Rektörlüğü tarafından duyuruldu. Üniversite bünyesindeki hastanede sözleşmeli olarak istihdam edileceği bildirilen adaylarda aranan başvuru şartları ve adayların hangi kadrolara yerleştirileceği de ilan detaylarında yer aldı:

  • Hemşire kadrosuna farklı öğrenim durumlarından 80 personel
  • Laborant 1 personel
  • Sağlık teknikeri 1 personel
  • Röntgen teknisyeni 1 personel
  • Diğer sağlık personeli 2 personel

Bu kadrolara başvuruda bulunacak olan adayların KPSS B grubu puan sıralaması esas alınarak istihdam edileceği açıklandı. Ayrıca her bir kadro için adaylarda aranan özel başvuru şartları da ilanda belirtildi. Sözleşmeli sağlık personeli olarak Gaziantep Üniversitesi bünyesindeki eğitim ve araştırma hastanesinde çalışmak isteyen adayları yakından ilgilendiren kamu personeli alım ilanında ayrıca adaylarda aranan genel başvuru şartları da duyuruldu.

Üniversiteye Sağlık Personeli Alımı Başvuru Genel Şartları

Gaziantep Üniversitesi Rektörlüğü tarafından ilan edilen kadrolara başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan başvuru genel şartları arasında 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen şartlar yer aldı:

  • T.C. vatandaşı olmak
  • Kamu haklarından mahrum bulunmamak
  • Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak
  • Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
  • Mesleğini devamlı yapmasına engel teşkil edebilecek bedensel veya zihinsel engeli ve hastalığı bulunmamak

Bu başvuru şartlarını taşıyan adayların başvurularının Gaziantep Üniversitesi’nin resmi internet sitesi üzerinden online başvuru şeklinde alınacağı duyuruldu. Adaylar için son başvuru tarihi olarak 20 Nisan 2020 mesai bitimine kadar süre verildiği bildirildi.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu