Üniversiteye En Az İlkokul Mezunu Çok Sayıda Personel Alınacak!

Kamu kurum ve kuruluşlarında işçi statüsünde çalışmak isteyenleri yakından ilgilendiren personel alımı ilanları yayınlanmaya devam ediyor. Düzce Üniversitesi Rektörlüğü tarafından internet üzerinden yayınlanan personel alımı ilanında, en az ilkokul mezunu farklı kadrolarda personel alımı yapılacağı açıklandı. İlanda adaylarında hangi kadrolara istihdam edileceği de belirtildi. 9 Mart 2020 tarihi itibarıyla başvuruları başlayan Düzce Üniversitesi personel alımı ilanında son başvuru tarihi 13 Mart 2020 olarak belirlendiği duyuruldu. Düzce Üniversitesi’nin hangi kadrolara kaç kişi personel alımı yaptığı ve adaylarda aranan başvuru şartları ile ilgili bilinmesi gereken tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Düzce Üniversitesi’nin resmi internet sitesinin yanı sıra Resmi Gazete’nin ilgili sayısı üzerinde de bir ilan yayınlandı. Düzce Üniversitesi Rektörlüğü imzası taşıyan ilanda en az ilkokulu mezunu adaylar arasından çok sayıda;

 • Güvenlik görevlisi,
 • Temizlik personeli,
 • Bakım onarım görevlisi

alımı yapılacağı ifade edildi. İlana başvuruların başladığı bilgisi verilirken bu ilanlara başvuruda bulunmak isteyen en az ilkokul mezunu adayların başvurularını 13 Mart 2020 tarihine kadar Düzce Üniversitesi Rektörlüğü’ne iletmeleri gerektiği belirtildi. Ayrıca ilan detaylarında üniversite bünyesinde istihdam edilecek personelde aranan başvuru şartlarına da yer verildi.

Düzce Üniversitesi Personel Alımı İlan ve Başvuru Detayları

“Düzce Üniversitesi Rektörlüğü ve bağlı birimlerinde çalıştırılmak üzere 4857 sayılı İş Kanunu ve “Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” kapsamında Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) aracılığıyla aşağıda yer alan tabloda dağılımı gösterilen şekilde “Sürekli İşçi” alımı yapılacaktır.” açıklamasıyla duyurulan personel alımı ilanında adayların başvurularını 13 Mart 2020 tarihine kadar Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) il müdürlüğü veya resmi internet sitesi aracılığıyla tamamlamaları gerektiği belirtildi.

Sürekli işçi kadrolarına ilişkin Düzce Üniversitesi Rektörlüğü imzasını taşıyan personel alımı ilanının İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden yayınlanacağı belirtilirken duyurulan başvuru şartlarını taşıyan adayların başvurularını İŞKUR internet sitesi üzerinden online olarak yapabileceği açıklandı. İlan detaylarında hangi kadrolarda hangi başvuru şartlarının arandığı belirtilirken aynı zamanda başvuru genel şartlarına da yer verildi.

Düzce Üniversitesi Personel Alımı Başvuru Genel Şartları

Üniversite bünyesinde istihdam edilecek adaylarda bazı şartların arandığı açıklandı. Düzce Üniversitesi Rektörlüğü tarafından kamuoyuna duyurulan bu başvuru genel şartlarına haiz olmayan adayların başvurularının kabul edilmeyeceği belirtilirken şartlar şu şekilde açıklandı:

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde yer alan şartları taşımak
 • 18 yaşından büyük olmak
 • Başvurulan meslek için belirtilen okuldan mezun olmak ve istenilen diğer belgelere sahip olmak
 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak
 • İşe alınmada öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak
 • Görevini devamlı olarak yapmasına engel teşkil edebilecek bedensel ve fiziksel sağlık sorununu olmaması (Başvuran adaylar bunu kabul etmiş sayılacaktır. Aksi durumlarda ilgili mevzuat hükümlerine göre işlem yapılacaktır.)
 • Engelli adayların durumları ile ilgili mevzuatına göre yetkili sağlık kuruluşlarından sağlık kurulu raporu alarak engelli durumunu belgelendirmek
 • Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik’in 17 inci maddesi gereğince yapılacak sınavda başarılı olmak
 • Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak (Terhis, muaf veya tecilli olmak)

Düzce Üniversitesi 16 temizlik görevlisi, 10 güvenlik görevlisi ve 2 bakım onarım görevlisi personel alımı ilanına başvurular 13 Mart 2020 tarihine kadar devam edecek.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu