Üniversiteye En Az İlköğretim Mezunu Personel Alımı Yapılıyor!

Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sitesi üzerinden kamu ve özel sektör personel alımı ilanları yayınlanmaya devam ediyor. Son olarak İŞKUR kurum dışı kamu işçi alımı ilanları kategorisinde Eskişehir Osmangazi Üniversitesi tarafından sürekli işçi alımı yapılacağı açıklandı. Başvuruların İŞKUR aracılığıyla yapılacağı açıklanırken Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörlüğü söz konusu personel alımı ilanına başvuruda bulunacak adaylarda aranan başvuru şartlarını da duyurdu. Kamu kurum ve kuruluşlarında işçi statüsünde çalışmak isteyenleri yakından ilgilendiren Eskişehir Osmangazi Üniversitesi sürekli işçi alımı ilanı hakkında bilinmesi gereken tüm detaylar haberimizde yer alıyor.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörlüğü tarafından Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sayfasında yeni bir personel alımı ilanı yayınlandı. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’ne bağlı birimlerde istihdam edilmek üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4d maddesi ve 4857 sayılı İş Kanunu ve ilgili yönetmeliklerin hükümleri kapsamında İŞKUR aracılığıyla sürekli işçi alınacağı duyuruldu. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi bünyesinde çalışacak adaylar için yayınlanan personel alım ilanında adaylarda aranan başvuru şartlarına da yer verildi.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sürekli İşçi Alımı İlan Detayları

Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) aracılığıyla gerçekleştirileceği belirtilen Eskişehir Osmangazi Üniversitesi yeni personel alımı ilanında sürekli işçi kadrolarına ilişkin ilanın İŞKUR internet sitesi üzerinden yayımlanacağı belirtildi. Açıklanan başvuru şartlarına durumu uygun olan adayların, ilanın İŞKUR remi internet sitesi üzerinde yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde başvurularını İş Kurumu İl Müdürlüğüne veya Hizmet merkezine şahsen ya da İŞKUR internet adresi üzerinden yapmaları gerektiği belirtildi. Ayrıca ilan detaylarında “Son müracaat tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılacaktır.” açıklaması yapıldı.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Personel Alımı Başvuru Şartları

Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sitesi üzerinden güncel olarak duyurulan Eskişehir Osmangazi Üniversitesi sürekli işçi alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyenler için açıklanan aday başvuru şartları şu şekilde sıralandı:

 • T.C. vatandaşı olmak
 • 18 yaşının tamamlamış olmak
 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesindeki şartları taşıyor olmak
 • TCK 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile, devletin güvenliğine ve anayasal düzenin işleyişine karşı suçlar ile ilgili kanunda belirtilen yüz kızartıcı suçlardan dolayı mahkum olmamak
 • Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmış olmamak
 • Mesleğini devamlı yapmasına engel teşkil edebilecek herhangi zihinsel veya bedensel engeli ve bulaşıcı hastalığı bulunmamak
 • Vardiyalı veya dönüşümlü çalışmaya engel durumu olmamak
 • Erkek adaylar için askerlik ile ilişiği olmamak (Muvazzaf askerlik hizmetini yapmış olmak veya muaf olmak)
 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almıyor olmak

Temizlik Görevlisi Alımı Başvuru Özel Şartları

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi bünyesinde daimi temizlik görevlisi olarak istihdam edilecek adaylarda aranan başvuru özel şartları da İŞKUR internet sitesi üzerinden kamuoyuna duyurulan ilanda şu şekilde açıklandı:

 • İlköğretim mezunu
 • 18 – 30 yaş arasında olmak

Bu ilana başvuruda bulunan adayların başvuru sürecini Eskişehir Osmangazi Üniversitesi internet sitesi üzerinden takip etmeleri gerektiği duyuruldu. Kamu kurum ve kuruluşlarında disiplin mevzuatı uyarınca meslekten ihraç edilenlerin başvurularının kabul edilmeyeceği açıklandı. Duyurunun devamında “Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 12 inci maddesi gereğince, istihdam edilecek kadro sayısının dört katına kadar aday aynı sayıda yedek aday, İŞKUR tarafından bildirilen başvurular arasından noter huzurunda çekilecek kura sonucunda belirlenecektir.” denildi.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu