Üniversiteye 75 Sağlık Personeli Alımı Yapılacak! Başvuru Şartları ve Tarihleri Açıklandı

Resmi Gazete’de yayımlanan kamu personeli alımı ilanları arasında Hacettepe Üniversitesi Rektörlüğü personel alımı ilanı da yayımlandı. Birbirinden farklı kadrolara toplam 75 yeni sağlık personeli alımı yapılacağı belirtilirken başvuruları kabul edilen personelin üniversite bünyesindeki eğitim ve araştırma hastanesinde sözleşmeli olarak görev yapacağı açıklandı. Hacettepe Üniversitesi Rektörlüğü hangi kadrolara sağlık personeli alımı yapacağını Resmi Gazete üzerinden duyurdu. Başvuruların kabul edilmeye 2 Nisan 2020 tarihi itibarıyla başladığı ifade edilirken yayınlanan ilan detaylarında adayların başvuruları için en geç 6 Nisan 2020 tarihine kadar müracaatlarını tamamlamaları gerektiği belirtildi. Hacettepe Üniversitesi 75 sözleşmeli sağlık personeli alımı başvuru şartları ve kadroları hakkında detaylı bilgileri haberimizde bulabilirsiniz.

Hacettepe Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde 75 sözleşmeli sağlık personeli alımı yapılacağı duyuruldu. Yapılan açıklanmada, “Sözleşmeli personel çalıştırılmasına ilişkin olarak 28 Haziran 2007 tarihli Resmi Gazete’de 26566 Sayı ile yayımlanan esasların Ek 2. Maddesi (b) bendinde belirtilen yönteme göre Üniversitemiz Hastanelerinde görevlendirmek amacıyla Kamu Personeli Seçme Sınavı (B) grubu puan sırası esas alınmak suretiyle aşağıda belirtilen pozisyonlara giderleri Özel Bütçe ve Döner Sermaye gelirlerinden karşılanmak üzere sözleşmeli personel alınacaktır.” ifadesi kullanıldı. Ayrıca Resmi Gazete’de yayımlanan personel alımı ilanında başvuru şartlarına uyan adayların şu kadrolarda sözleşmeli olarak istihdam edileceği belirtildi:

 • Hemşire (69 personel)
 • Eczacı (1 personel)
 • Fizyoterapist (1 personel)
 • Psikolog (1 personel)
 • Sağlık teknikeri (3 personel)

Üniversite Sağlık Personeli Alımı Başvuru Genel Şartları

Birbirinden farklı kadrolara 75 sözleşmeli personel alımı yapan Hacettepe Üniversitesi sağlık personeli alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartları şu şekilde açıklandı:

 • T.C. vatandaşı olmak
 • Taksirli suçlar hariç olmak üzere affa veya zaman aşımına uğramış yahut para cezasına çevrilmiş veya ertelenmiş, hükümlülüklerine ilişkin kayıtları adli sicilden çıkarılmış olsa bile, bir cürümden hükümlü bulunmamak veya soruşturma altında olmamak
 • Erkek adaylar için muvazzaf askerlik hizmetini tamamlamış veya muaf ve yedek sınıfa geçirilmiş olmak
 • Başvuru tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak (1 Ocak 1985 sonrası doğumlular başvurabilecektir.)
 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 53. maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek bedensel veya akıl hastalığı bulunmamak
 • Alım yapılacak branşta belirtilen fakülte ve yüksekokullardan mezun olmak
 • Tüm pozisyonlar için haftalık belirlenen çalışma süresi 40 saati aşmayacak şekilde ilgili birimin yönetimi tarafından belirlenecek saatlerde görev yapma şartını kabul etmek (Vardiyalı çalışma ve nöbet usulüne uygun olmak)
 • Son 1 yıldır herhangi bir kamu kurumunda sözleşmeli personel olarak çalışmamış olmak

Bu başvuru şartlarını taşıyan adayların Hacettepe Üniversitesi 75 sözleşmeli sağlık personel alımı ilanına başvuruda bulunabileceği belirtildi. Ayrıca ilanda yer alan hemşire, fizyoterapist, psikolog ve sağlık teknikeri kadrosu için yapılacak alımlarda adaylarda Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) P3 ile P93 puan türlerinde belirtilen asgari puan şartını yerine getirmeleri gerektiği açıklandı. Bu kadrolar arasında sadece eczacı kadrosu için adaylarda KPSS puan şartı aranmadığı bildirildi.

Hacettepe Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı Başvuruları

Eczacı pozisyonuna başvuracak adaylarda Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar uyarınca KPSS şartı aranmadığı belirtilirken, aday sayısının pozisyon sayısından fazla olması durumunda yalnızca bu pozisyon için yazılı veya sözlü sınav yoluyla işlem yürütülecek olup ayrıca duyuru yapılacağı açıklandı. Adayların başvurularını nüfus cüzdanı, adet diplomalarının arkalı -önlü ve/ veya geçici mezuniyet belgesini, KPSS sonuç belgesi (internet ortamında alınan sonuç belgesi yeterlidir) ve erkek adaylar için askerlik belgesini ilgili unvanda varsa talep edilen sertifika, çalışma belgesi, vb. ile birlikte 6 Nisan 2020 tarihine kadar üniversitesinin resmi internet sitesi üzerinden başvurularını yapabilecekleri duyuruldu.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu