Kamu kurum ve kuruluşlarında daimi işçi statüsünde çalışmak isteyen adaylar için yeni personel alımı ilanı Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sitesi üzerinden kamuoyuna duyuruldu. Üniversitede temizlik personeli kadrosunda daimi olarak çalışmak isteyen en az ilköğretim mezunu adaylar arasında 169 personel alımı yapılacak. Kamuda işçi olarak çalışmak isteyenler için Ege Üniversitesi Rektörlüğü tarafından İŞKUR’un resmi internet sayfasında yer alan “kurum dışı kamu işçi alımı ilanları” kategorisinde yayınlanan ilana göre Ege Üniversitesi bünyesinde daimi olarak istihdam edilmek üzere 169 personel alımı yapılacağı belirtildi. Ege Üniversitesi temizlik personel alımı başvuruları İŞKUR’un internet sayfası üzerinden online yapılacak olup, başvuru sürecinin 05 Haziran 2020’de (bugün) sona ereceği bildirildi. Bu ilana başvuruda bulunmak isteyenler için adaylarda aranan başvuru şartları da açıklandı. Ege Üniversitesi Rektörlüğü 169 temizlik personeli alımı ilanı hakkında bilinmesi gereken detayları haberimizde bulabilirsiniz. Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puanı olmadan kamu kurum ve kuruluşlarında daimi işçi statüsünde çalışmak isteyenler için Ege Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yeni bir personel alımı ilanı yayınlandı. Türkiye İş Kurumu’nun resmi internet sayfası olan iskur.gov.tr adresi üzerinden yayınlanan iş ilanına göre Ege Üniversitesi bünyesinde daimi olarak istihdam edilmek üzere toplam 169 temizlik personeli alımı yapılacağı bildirildi. En az ilköğretim mezunu adayların başvuruda bulunabileceği ilanda adaylarda Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puan şartı aranmadığı açıklandı. Ege Üniversitesi tarafından İŞKUR’un resmi internet sitesinde “kurum dışı kamu iş ilanları” kategorisinde yayınlanan 169 temizlik personeli alımı ilanında adaylarda aranan başvuru şartları da yer aldı.

Ege Üniversitesi 169 Temizlik Personeli Alımı Başvuru Şartları

  • T.C. vatandaşı olmak
  • En az İlköğretim mezunu olmak – En fazla lise mezunu olmak
  • İlana başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını tamamlamış, 37 yaşından gün almamış olmak
  • Görevini devamlı yapmasına engel teşkil edebilecek herhangi bir zihinsel veya bedensel engeli bulunmamak
  • Sabıka kaydı bulunmamak
  • Daha önce çalıştığı kurum veya kuruluşlardan disiplinsizlik veya ahlaki sebeplerden dolayı çıkarılmış olmamak
  • 24 saat çalışan kamu kurumu olması nedeniyle nöbetli çalışmaya müsait, ulaşım sorunu bulunmamak
Bu başvuru şartlarını taşıyan adayların müracaatlarını, 01.06.2020-05.06.2020 tarihleri arasında Türkiye’de de görülmekte olan yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle halk sağlığını korumak amacıyla;
  • İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden iş arayan sıfatıyla,
  • e-Devlet Kapısı sistemi üzerinden veya
  • ALO 170 hattı üzerinden
tamamlamaları gerektiği bildirildi. Her adayın, ilan edilen kadrolardan yalnızca bir mesleğe başvuru yapabileceği açıklandı. Atanmaya hak kazanan adayların, 4857 sayılı İş Kanunu ile mezkûr Kanuna dayanılarak çıkarılan, Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik hükümleri çerçevesinde sürekli işçi olarak Ege Üniversitesi bünyesinde istihdam edileceği bildirildi.

Ege Üniversitesi Personel Alımı İlanı

Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin ilgili hükümlerine göre noter huzurunda yapılacak kura sonucu belirlenen açık iş sayısının 4 katı asil ve aynı sayıda yedek aday belirleneceği ve üniversite tarafından yapılacak sözlü sınava katılmaya hak kazanan asil adaylardan gerekli belgeler isteneceği açıklandı. Türkiye İş Kurumu’nun (İŞKUR) resmi internet sitesi üzerinden yayınlanan Ege Üniversitesi 169 temizlik personeli alımı ilanında, yerleştirme sonucu atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan adaylar ile yanlış, yanıltıcı veya yalan beyanda bulunmuş olup tercihlerine yerleşenlerin atama işlemlerin yapılmayacağı duyuruldu.
Editör: TE Bilisim