Üniversite Mülakatsız 87 Kamu Personeli Alımı Yapacak! Başvurular Başladı

Kamu kurumlarında çalışmak isteyenleri yakından ilgilendiren personel alımı ilanları Resmi Gazete’de yayımlanmaya devam ediliyor. Son olarak Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yeni bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda üniversite bünyesindeki eğitim ve araştırma hastanesinde sözleşmeli olarak istihdam edilmek üzere birbirinden farklı kadrolara toplam 87 sağlık personeli alımı yapılacağı açıklandı. Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi’nin 87 kamu personeli alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartları da ilan detaylarında yer aldı. Üniversite hastanesinde sözleşmeli olarak istihdam edilecek çalışanlar için mülakat yapılmayacağı bilgisi paylaşıldı. Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi 87 sağlık personeli alımı hakkında bilinmesi gerekenleri haberimizden takip edebilirsiniz.

Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yeni bir kamu personeli alım ilanı yayınlandı. Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında duyurulan ilana göre Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi’ne bağlı eğitim ve araştırma hastanesinde sözleşmeli olarak istihdam edilmek üzere, hemşire, ebe, diğer sağlık personeli, diyetisyen, biyolog ve sağlık teknikeri kadrolarına toplam 87 sağlık personeli alımı yapılacağı bildirildi. Yapılan duyuruda ayrıca bu pozisyonlarda çalışmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartlarına da yer verildi.

Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi 87 Sağlık Personeli Alımı İlanı

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puanı olan adayların başvuruda bulunabileceği kadrolar için açılan 87 personel alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adayların ilan detaylarında belirtilen başvuru genel ve özel şartlarını taşımaları gerektiği açıklandı. En az lise mezunu adaylar arasından KPSS baraj puanı olmadan personel alımı yapılacağına yer verildi. Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi Rektörlüğü’nün Resmi Gazete’nin bugünkü sayısı üzerinden duyurduğu 87 sözleşmeli sağlık personeli alımı ilanında, “657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4. maddesinin (B) fıkrasına göre istihdam edilmek üzere yapılacak kamu personeli alımında adaylar, 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Kararnameye ekli 28.06.2007 tarih ve 26566 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar’da Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslarda yer alan Ek 2. maddenin (B) fıkrasına göre personel alımı yapılacaktır.” ifadeleri kullanıldı.

Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi 87 Sağlık Personeli Alımı Başvuru Genel Şartları

Hemşire, ebe, sağlık teknikeri, biyolog, diyetisyen ve diğer sağlık personeli kadrolarına yapılacak personel alımı için adaylarda aranan genel başvuru şartları şu şekilde sıralandı:

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen başvuru şartlarını taşımak
 • T.C. vatandaşı olmak
 • TCK’nın 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile devletin güvenliğine ve anayasal düzenin işleyişi ile ilgili kanunda belirtilen yüz kızartıcı suçlardan mahkum olmamak
 • Kamu haklarından mahrum bırakılmış olmamak
 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, malullük veya yaşlılık aylığı almıyor olmak
 • Lisans mezunları için 2018 yılı KPSS B grubu sınavından KPSS P3 puanı almış olmak
 • Önlisans mezunları için 2018 yılı KPSS B grubu sınavından KPSS P93 puanı almış olmak
 • Mesleğini devamlı yapmasına engel teşkil edebilecek herhangi bir sağlık sorunu bulunmamak
 • Nöbet usulü çalışmaya engel durumu bulunmamak
 • Erkek adaylar için muvazzaf askerlik hizmetini tamamlamış olmak veya askerlikle ilişiği bulunmamak
 • İlanda başvurulacak pozisyonun karşısında belirtilen özel başvuru şartlarını taşımak

Bu başvuru şartlarını taşıyan adayların müracaatlarının Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi resmi internet sayfası üzerinden kabul edileceği belirtildi. Adayların ilan tarihinden itibaren 15 gün içinde başvurularını online platform aracılığıyla tamamlamaları gerektiği açıklandı.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu