Üniversite Hastanesine Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı Yapılacak!

Resmi Gazete’de yayımlanan kamu personel alımı ilanları arasında üniversite hastanesine yapılacak sözleşmeli sağlık personeli alımı ilanına da yer verildi. Mersin Üniversitesi Rektörlüğü imzalı yayımlanan kamu personeli alımı ilanında üniversite hastanesinde sözleşmeli olarak çalıştırılmak üzere en az 4 bin lira maaşla çalışacak 43 hemşire alımı yapılacağı bildirildi. Bunun yanı sıra üniversite personel alım ilanında sağlık teknikeri ve sağlık personeli kadrolarına da sözleşmeli olarak yeni çalışanlar alınacağı açıklandı. Mersin Üniversitesi Rektörlüğü sağlık personel alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartları da ilan detaylarında yer aldı. Mersin Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimliği sözleşmeli sağlık personeli alımı detaylarını haberimizden öğrenebilirsiniz.

Mersin Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimliği, Resmi Gazete’de yeni bir kamu personeli alım ilanı yayımladı. Mersin Üniversitesi Rektörlüğü imzalı olarak yayımlanan duyuruda üniversite bünyesinde sözleşmeli olarak istihdam edilmek üzere hemşire, sağlık teknikeri ve sağlık personeli kadrolarına çok sayıda yeni personel alımı yapılacağı açıklandı. Sağlık personel alım ilanına başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartlarının yanı sıra adayların başvurularını bugünden itibaren yapabileceği de bildirildi.

Mersin Üniversitesi Hastanesi Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı Yapıyor

Resmi Gazete’de yayımlanan kamu personeli alımı ilanları arasında yer alan duyuruya göre, “657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4. maddesinin (B) fıkrasına göre Mersin Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimliğinde istihdam edilmek üzere 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Kararnameye ekli 28.06.2007 tarih ve 26566 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar ’da Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslar ’da yer alan ek 2 nci maddenin (B) fıkrasına göre 2018 KPSS (B) grubu puan sırası esas alınmak suretiyle toplam 49 adet Sözleşmeli Personel alınacaktır.” açıklaması yapıldı.

Sağlık Personel Alımı İlanı Başvuru Özel Şartları

Mersin Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimliği bünyesinde sözleşmeli olarak istihdam edileceği açıklanan sağlık personeli alımında adaylarda aranan başvuru şartları da açıklandı. Adayların ilk olarak 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde yer alan şartları taşımaları gerektiği belirtilirken, diğer başvuru özel şartları şu şekilde sıralandı:

  • Tercih edilen pozisyona göre (hemşire, sağlık teknikeri, sağlık personeli) belirtilen özel şartları taşıyor olmak
  • 2018 yılı KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak (Lisans mezunları için 2018 KPSS (B) grubu KPSS P3 puanı, ön lisans mezunları için 2018 KPSS (B) grubu KPSS P93 puanı esas alınacaktır.)
  • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak
  • Vardiyalı ve nöbet usulü çalışmaya engel teşkil edebilecek herhangi bir olumsuz durumunun bulunmaması
  • Başvuracak adayların durumunun; 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesinin “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hükmüne uygun olması

Bu başvuru özel şartlarını taşıyan adayların hizmet sözleşmesi kapsamında işe alınacağı belirtildi. Sözleşmede belirtilen şartları taşımayan adayların sözleşmelerinin bir ay içinde tek taraflı olarak feshedileceği açıklandı. Adayların ilk etapta 1 numaralı online başvuru formunu doldurmaları gerektiği ifade edildi. Online başvuru işlemlerini tamamlayan adayların asıl başvurularını bitim tarihine kadar Rektörlük Personel Daire Başkanlığı’na şahsen yapmaları gerektiği duyuruldu.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu