Üniversite Hastanesine Sözleşmeli Hemşire Alımı Yapılacak! Başvuru Tarihleri Belli Oldu

Kamu kurum ve kuruluşlarında hemşire olarak görev yapmak isteyenleri yakından ilgilendiren personel alım ilanları yayınlanmaya devam ediyor. Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan sözleşmeli personel alımı ilanları arasında Trakya Üniversitesi Rektörlüğü tarafından en az lise mezunu 11, lisans mezunu 30 hemşire alımı yapılacağı duyuruldu. Üniversite bünyesindeki hastanede görevlendirilmek üzere sözleşmeli olarak istihdam edileceği açıklanan sağlık personeli arasında ayrıca diyetisyen, eczacı ve sağlık teknikeri kadrolarına da personel alımı yapılacağı bildirildi. Sağlık personel alım ilanına başvuruda bulunacak olan adaylar için açıklanan başvuru şartları ve tarihleri hakkında bilinmesi gerekenleri haberimizden takip edebilirsiniz.

Sağlık Personeli olarak çalışmak isteyenler için Resmi Gazete’nin güncel sayısında yeni bir personel alımı ilanı yayımlandı. Trakya Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yayımlan sağlık personeli alımı ilanında en az lise mezunu 11, lisans mezunu 30 hemşire ile aralarında diyetisyen, eczacı ve sağlık teknikeri gibi kadroların bulunduğu çok sayıda pozisyona sözleşmeli personel alımı yapılacağı duyuruldu. Her bir kadro için başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartlarına ve başvuruların nereden yapılması gerektiğine de ilan detaylarında yer verildi.

Trakya Üniversitesi Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı İlanı

Trakya Üniversitesi Rektörlüğü imzalı olarak yayımlanan sağlık personeli alımı ilanında, “Üniversitemiz Hastanesinde 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4. maddesinin B fıkrası uyarınca sözleşmeli personel statüsünde çalıştırılmak üzere Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslara göre KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle aşağıda belirtilen pozisyonlara sözleşmeli personel alınacak olup ücretleri özel bütçeden ödenecektir.” açıklaması yapıldı. Kamu hastanelerinde sağlık personeli olarak çalışmak isteyen vatandaşları yakından ilgilendiren personel alımı ilanında ayrıca adaylarda aranan başvuru şartları da belirtildi. Bu başvuru şartlarına uygun olmadığı tespit edilen adayların başvuru sürecinin hangi aşamasında olursa olsun müracaatlarının iptal edileceği açıklandı.

Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı Başvuru Genel Şartları

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen genel şartlara haiz olmak
  • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak
  • Nöbet usulü ve vardiyalı çalışmaya engel hali bulunmamak
  • Mesleğini devamlı yapmasına engel teşkil edebilecek zihinsel veya bedensel engeli ile bulaşıcı hastalığı bulunmamak
  • Alınmaya hak kazanan adaylar aciliyete binaen hemen göreve başlatılacağı için göreve başlamasına engel bir durumunun olmaması
  • Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak
  • Müracaat edilecek unvan için aranılan başvuru şartlarını taşıyor olmak
  • Son bir yıl içerisinde sözleşmeli personel olarak istihdam edilenlerden, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmemiş olması veya sözleşme dönemi içerisinde (belirlenen istisnalar hariç) sözleşmesini tek taraflı feshetmemiş olmak

Ayrıca Resmi Gazete’de yayımlanan Trakya Üniversitesi Rektörlüğü sağlık personeli alımı ilanında diyetisyen kadrosunda istihdam edilecek sağlık personelinin Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’nda çalıştırılacağı bildirildi. Bununla birlikte eczacı pozisyonuna başvuracak adaylarda Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar Uyarınca KPSS puan şartı aranmadığı açıklandı. Başvuru sayısının birden fazla olması durumunda bu pozisyon için sözlü sınav yapılacak olup, tarih, saat ve yeri ayrıca belirtileceği belirtildi.

Trakya Üniversitesi Sözleşmeli Sağlık Personeli Alım İlanı Başvuru İşlemleri

İlanın yayın tarihinden itibaren 15 gün içinde adayların belirtilen pozisyonlara başvurularını yapabilecekleri açıklandı. Üniversitenin resmi internet sitesi üzerinden başvuru formunu eksiksiz dolduran adayların istenen belgelerle birlilikte sozlesmeli@trakya.edu.tr adresine elektronik posta yoluyla müracaat etmelerinin zorunlu olduğu bildirildi. Online başvuru dışında şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyeceği açıklandı.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu