Üniversite Hastanesine Sağlık Personeli Alımı Yapılacak! Başvuru Tarihleri Belli Oldu

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında üniversite hastanesinde çalışmak isteyen sağlık personeli adaylarını yakından ilgilendiren kamu personel alımı ilanı yayımlandı. Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yayımlanan sağlık personeli alımı ilanında, hastane bünyesinde sözleşmeli olarak istihdam edileceği açıklanan yeni personelin hangi kadrolarda çalıştırılacağı bilgisi de paylaşıldı. Dokuz Eylül Üniversitesi bünyesinde bulunan eğitim ve araştırma hastanesinde çalışmak isteyen sağlık personeli adaylarında aranan başvuru şartları da ilan detaylarında yer aldı. Resmi Gazete’de yayımlanan İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi sözleşmeli sağlık personeli alımı ilanı hakkında bilinmesi gereken tüm detaylar haberimizde yer alıyor.

Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yayımlanan personel alımı ilanında, “Üniversitemiz Hastanesinde giderleri Özel Bütçe Gelirlerinden (32 Hemşire ve 7 Sağlık Teknikeri) karşılanmak üzere 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 4. maddesinin B fıkrasına göre istihdam edilmek üzere 06/06/1978 tarihli 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu kararına ekli 28.06.2007 tarih ve 26566 Sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan ‘Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslar’ da yer alan ek 2 nci maddenin (b) fıkrasına göre aşağıda belirtilen unvanlarda, KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle, yazılı ve sözlü mülakat yapılmaksızın sözleşmeli personel alınacaktır.” ifadeleri kullanıldı.

Hangi Kadrolara Sağlık Personeli Alımı Yapılacak?

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi’nin kendi bünyesinde bulunan eğitim ve araştırma hastanesinde sözleşmeli olarak istihdam edileceği açıklanan sağlık personelinin hangi kadrolarda işe alınacağı ve kontenjan sayıları ile ilgili bilgiler de Resmi Gazete’nin bugünkü sayısı üzerinden kamuoyuna duyuruldu. Açıklanan kadro ve kontenjan bilgileri şu şekilde sıralandı:

 • Hemşire kadrosuna 32 yeni personel
 • Sağlık teknikeri – ilk ve acil yardım kadrosuna 3 yeni personel
 • Sağlık teknikeri – anestezi bölümü kadrosuna 3 yeni personel
 • Sağlık teknikeri – radyoloji bölümü kadrosuna 1 yeni personel

Bu kadrolara yapılacak sağlık personeli alımına başvuruda bulunmak isteyen adaylarda 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puan şartı arandığı bildirildi. Adayların ilan edilen kadronun karşısında yer alan asgari KPSS puanına sahip olması gerektiği açıklandı.

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Sağlık Personeli Alımı Başvuru Şartları

Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörlüğü’nün kamuoyuna duyurduğu sözleşmeli sağlık personeli alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan başvuru genel şartları şu şekilde sıralandı:

 • T.C. vatandaşı olmak
 • Kamu haklarından yoksun bırakılmış olmamak
 • 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak
 • Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumu olmamak
 • Son 1 yıldır (istifa tarihinden itibaren) herhangi bir kurumda sözleşmeli personel (657/4B) olarak çalışmamış olmak
 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak
 • İlanda belirtilen özel başvuru şartlarını taşımak
 • 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (KPSS) girmiş ve belirtilen asgari puanı almış olmak

Bu başvuru şartlarını taşıyan adayların müracaatlarının, bu ilanın Resmî Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren 15 gün içinde (mesai bitimine kadar) Dokuz Eylül Üniversitesi resmi web sayfasından “https://www.deu.edu.tr” online başvuru şeklinde yapılacağı açıklandı. Şahsen veya posta yolu ile yapılan başvuruların kabul edilmeyeceği bildirildi. Adaylarınonline başvuru sayfasına giriş yaparak “İş Başvuru Formu”nda yer alan bilgileri doldurup, talep edilen diğer belgeleri ilgili alanlara yükleyip “Kaydet” tuşuna basarak online başvurularını tamamlamaları gerektiği açıklandı. Ayrıca gerçeğe aykırı beyanda bulunan adayların müracaatları kabul edilmeyeceği ve bu kişiler haklarında genel hükümler doğrultusunda işlem yapılacağı duyuruldu.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu