Kamu kurum ve kuruluşlarında daimi veya 4B sözleşmeli olarak çalışmak isteyen vatandaşları yakından ilgilendiren personel alımı ilanı Hacettepe Üniversitesi Rektörlüğü’nden geldi. Hacettepe Üniversitesi bünyesindeki tıp fakültesi ve eğitim-araştırma hastanesinde görevlendirilmek üzere farklı mesleklerden toplam 184 sağlık personeli alımı yapılacağı açıklandı. Hacettepe Üniversitesi sözleşmeli personel alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan genel ve özel başvuru şartları da ilan detaylarında yer aldı. 9 Haziran 2020 tarihinde başvuruların başladığı belirtilirken, Hacettepe Üniversitesi 184 sözleşmeli sağlık personeli alımı ilanına müracaat işlemlerinin 24 Haziran tarihine kadar devam edeceği bildirildi. Hacettepe Üniversitesi 184 sözleşmeli personel alımı ilanında belirtilen meslekler ve başvuru şartları hakkında bilinmesi gereken detaylı bilgileri haberimizden takip edebilirsiniz.

Hacettepe Üniversitesi 184 Sağlık Personeli Alımı İlanı

Hacettepe Üniversitesi Rektörlüğü tarafından Resmi Gazete’de yayımlanan sözleşmeli kamu personeli alımı ilanında, “Sözleşmeli personel çalıştırılmasına ilişkin olarak 28 Haziran 2007 tarihli Resmi Gazete’de 26566 Sayı ile yayımlanan esasların Ek 2. Maddesi (b) bendinde belirtilen yönteme göre Üniversitemiz Hastanelerinde görevlendirmek amacıyla Kamu Personeli Seçme Sınavı (B) grubu puan sırası esas alınmak suretiyle aşağıda belirtilen pozisyonlara giderleri Özel Bütçe ve Döner Sermaye gelirlerinden karşılanmak üzere sözleşmeli personel alınacaktır.” ifadeleri kullanıldı. Kamu hastanesinde sağlık personeli olarak çalışmak isteyen adayları yakından ilgilendiren personel alımı ilanında, adaylarda Kamu Personeli Seçme Sınavı’ndan (KPSS) belirtilen puanı alma şartının arandığı açıklandı.

Hacettepe Üniversitesi Sağlık Personeli Alımı Kadro ve Öğrenim Şartları

  • Hemşire kadrosu 147 sözleşmeli personel alımı; Hemşirelik Fakültesi ya da Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü veya Hemşirelik Yüksekokulu 4 yıllık lisans mezunu olmak. KPSS puan şartı aranıyor.
  • Eczacı kadrosu 3 sözleşmeli personel alımı; Eczacılık Fakültesi mezunu olmak. (KPSS şartı yok)
  • Fizyoterapist kadrosu 3 sözleşmeli personel alımı; Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü 4 yıllık lisans mezunu olmak, Nöroloji Fizyoterapistliği alanında yüksek lisans eğitimini belgelemek, Nöroloji Yoğun Bakım Ünitesinde ve İnme Ünitesinde Nöroloji Fizyoterapistliği alanında klinik çalışma yapmış olmak ve bu çalışmasını belgelemek.
  • Psikolog kadrosu 1 sözleşmeli personel alımı; Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü mezunu olmak ve Klinik Psikoloji alanında yüksek lisans derecesine sahip olmak.
  • Sosyal Çalışmacı kadrosu 2 sözleşmeli personel alımı; Sağlık Bilimleri Fakültesi veya İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü 4 yıllık lisans mezunu olmak.
  • Diyetisyen kadrosu 2 sözleşmeli personel alımı; Sağlık Bilimleri Fakültesinin Beslenme ve Diyetetik Bölümü ya da Beslenme ve Diyetetik Yüksekokullarının 4 yıllık lisans programından mezun olmak.
  • Laborant kadrosu 10 sözleşmeli personel alımı; Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi Laboratuvar Teknikleri 2 yıllık ön lisans mezunu olmak.
  • Tıbbi Görüntüleme Teknikeri kadrosu 6 sözleşmeli personel alımı; Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi Görüntüleme Teknikleri 2 yıllık ön lisans mezunu olmak.
  • Radyoterapi teknikeri kadrosu 1 sözleşmeli personel alımı; Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Radyoterapi Programı 2 yıllık ön lisans mezunu olmak.
  • Laboratuvar Teknikeri kadrosu 2 sözleşmeli personel alımı; Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Patoloji Laboratuvar Teknikleri Bölümü 2 yıllık ön lisans mezunu olmak.
Bu öğrenim şartlarını ve Hacettepe Üniversitesi Rektörlüğü tarafından açıklanan başvuru genel şartlarını taşıyan adayların başvurularını nüfus cüzdanı, adet diplomalarının arkalı -önlü ve/ veya geçici mezuniyet belgesini, KPSS sonuç belgesi (internet ortamında alınan sonuç belgesi yeterlidir) ve erkek adaylar için askerlik belgesini ilgili unvanda varsa talep edilen sertifika, çalışma belgesi, vb. ile birlikte gazetedeki ilan tarihinden itibaren 15 gün içinde http://www.hastane.hacettepe.edu.tr/ adresinden internet ortamında tamamlamaları gerektiği bildirildi.
Editör: TE Bilisim