Üniversite Hastanesine En Az Lise Mezunu Personel Alımı Yapılacak!

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında kamu kurum ve kuruluşlarının yaptığı personel alımı ilanları yayımlandı. Yayımlanan ilanlar arasında en az lise mezunu adayların başvuruda bulunabileceği personel alımı ilanı Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörlüğü tarafından duyuruldu. Üniversiteye bağlı sağlık, uygulama ve araştırma hastanesine başhekimliği bünyesinde sözleşmeli olarak istihdam edileceği belirtilen sağlık personeli alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartları da açıklandı. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi bünyesinde çalışmak isteyen kişileri yakından ilgilendiren personel alımı ilanı hakkında bilinmesi gerekenleri haberimizde bulabilirsiniz.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörlüğü tarafından Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yeni bir personel alımı ilanı yayımlandı. En az lise mezunu adayların başvuruda bulunabileceği personel alımı ilanında birbirinden farklı kadrolara yapılacak işe alımlar için adaylarda aranan başvuru şartları da duyuruldu. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi bünyesindeki sağlık, uygulama ve araştırma hastanesi bünyesinde sözleşmeli olarak çalıştırılacak personel adaylarının 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puanının olması gerektiği bildirildi.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alım İlanı

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında duyurulan personel alımı ilanında, “Üniversitemiz Sağlık, Uygulama ve Araştırma Hastanesi Başhekimliğinde istihdam edilmek üzere, 5620 Sayılı Kanun ve 06.06.1978 tarih ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar ile ek ve değişiklikleri ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4. maddesinin (B) fıkrasına göre 2018 KPSS (B) gurubu puan sırasına konulmak kaydıyla sözleşmeli personel alınacaktır.” ifadeleri kullanıldı. Bunun yanı sıra adaylarda aranan başvuru şartları da ilan detaylarında yer aldı.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörlüğü tarafından duyurulan personel alımı ilanına başvuruda bulunacak adayların ortaöğretim (lise) mezunları için 2018 KPSS B grubu KPSS P94 puanı kapsamında değerlendirileceği, önlisans mezunları için 2018 KPSS B grubu KPSS P93 puanı değerlendirileceği bildirildi. Lisans mezunları için ise 2018 KPSS B grubu KPSS P3 puanına göre işe alımlarının gerçekleşeceği açıklandı. Bunun yanı sıra ilana başvuruda bulunacak adaylarda yukarıda belirtilen özel şartlar ile 657 sayılı Kanun’un 48. maddesinde belirtilen şartların aranacağı aktarıldı.

Üniversite Hastanesi Personel Alım İlanı Başvuru Şartları

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • Kamu haklarını kullanmaktan yoksun bırakılmış olmamak
  • Türk Ceza Kanunu’nun 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile, devletin güvenliğine ve anayasal düzenin işleyişine karşı suçlar ile ilgili kanunda belirtilen yüz kızartıcı suçlardan mahkum olmamak
  • Erkek adaylar için askerlik durumu itibarıyla askerlikle ilişiği bulunmamak
  • 657 sayılı Kanunu’nun 53 üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak
  • Başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını tamamlamış olmak
  • Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumu bulunmamak
  • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, malullük, dul ve yetim aylığı ile yaşlılık aylığı almıyor olmak

Bu başvuru şartlarını taşıyan adayların, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi sağlık, uyguluma ve araştırma hastanesi sözleşmeli personel alım ilanının Resmi Gazete’de yayımlandığı günden itibaren 15 gün içinde https://personelbasvuru.ogu.edu.tr adresinde yer alan online Başvuru Formunu eksiksiz doldurarak müracaat edebilecekleri açıklandı. Adayların sadece tek bir unvan için nitelik kodu belirterek başvuru yapacakları ve birden fazla nitelik kodlu unvana başvuru yapıldığı takdirde her iki başvuru da geçersiz sayılacağı belirtildi. Şahsen veya posta ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyeceği, başvuruların sadece online yapılacağı açıklandı.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu