Üniversite Hastanesine 64 Sağlık Personeli Alımı Yapılacak!

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkisini giderek artan bir şekilde göstermeye başlayan koronavirüs salgını vakalarının da artmasıyla birlikte kamu hastanelerinin personel ihtiyacında da artış olduğu gözlemleniyor. Üniversitelere bağlı eğitim ve araştırma hastanelerinde çalışmak isteyen vatandaşları yakından ilgilendiren sağlık personeli alımı ilanları Resmi Gazete’de birbiri ardına yayınlanmaya devam ediyor. Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında Diyarbakır Dicle Üniversitesi Rektörlüğü tarafından üniversite bünyesindeki hastaneye birbirinden farklı kadrolarda toplam 64 sağlık personeli alımı yapılacağı duyuruldu. İlan detaylarında ayrıca sözleşmeli olarak istihdam edilecek personel alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartlarına da yer verildi. Dicle Üniversitesi 64 sağlık personeli alımı ilanı hakkında bilinmesi gerekenleri haberimizde bulabilirsiniz.

Diyarbakır Dicle Üniversitesi Rektörlüğü tarafından Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında sağlık personeli alım ilanı yayımlandı. Yayımlanan ilana başvuruda bulunmak isteyen adayların müracaatlarını hangi tarihler arasında ve nereye yapacakları da bildirildi. Birbirinden farklı kadrolarda istihdam edilecek sağlık personeli için 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı’nda (KPSS) P3 ve P93 puan türlerinden en az 60 puan alma şartı arandığı dikkat çekti. KPSS puanı bulunmayan adayların başvurularının dikkate alınmayacağı açıklandı.

Dicle Üniversitesi Hastanesi 64 Sağlık Personeli Alımı İlanı

Resmi Gazete’de yayımlanan kamu personeli alımı ilanları arasında yer alan Diyarbakır Dicle Üniversitesi sağlık personeli alımı ilanında, “Üniversitemiz Hastanelerinde istihdam edilmek ve giderleri Özel Bütçeden karşılanmak suretiyle, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4. maddesinin (B) maddesine göre Tam Zamanlı olarak çalıştırılmak üzere, 28.06.2007 tarihli ve 26566 sayılı Resmi Gazete ‘de yayımlanan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslarda yer alan Ek 2. Maddesinin (b) fıkrasına göre KPSS (B) grubu puan sırası esas alınmak suretiyle, aşağıda belirtilen unvan ve nitelikle sözleşmeli personel alımı yapılacaktır.” ifadeleri kullanıldı. Alım yapılan kadrolar ve personel sayısı şu şekilde açıklandı:

 • Hemşire kadrosuna 52 personel
 • Sağlık teknikeri kadrosuna 5 personel
 • Eczacı kadrosuna 1 personel
 • Fizyoterapist kadrosuna 1 personel
 • Diğer sağlık personeli (embriyolog) kadrosuna 2 personel
 • Diyetisyen kadrosuna 1 personel
 • Laborant kadrosuna 2 personel
 • Ebe kadrosuna 1 personel

Dicle Üniversitesi Sağlık Personeli Alımı Başvuru Genel Şartları

 • 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen şartları taşımak
 • TCK 53. maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, Milli Savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hile iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak
 • Lisans mezunları için 2018 KPSS(P3) ve ön lisans mezunları için 2018 KPSS (P93) puan grubu sınavına girmiş olmak
 • Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak
 • “Belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler” hükmüne uygun olmak
 • Gece veya gündüz vardiyalı çalışmaya engel hali bulunmamak.

Hizmet sözleşmesinde belirtilen şartları yerine getiremeyenlerin bir ay içinde sözleşmelerinin feshedileceği bildirildi. Bu başvuru şartlarını taşıyan adayların sözleşmeli sağlık personeli alımı ilanında belirtilen başvuru belgeleri ile birlikte müracaatlarını Dicle Üniversitesi’nin kurumsal internet sitesi üzerinden yapabilecekleri açıklandı. Adayların ilan tarihinden itibaren 15 gün içinde başvuru işlemlerini tamamlamaları gerektiği duyuruldu.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu