Üniversite Hastanesine 137 Sözleşmeli Personel Alımı Yapılacak!

Kamu kurum ve kuruluşlarında sağlık personeli olarak çalışmak isteyenleri yakından ilgilendiren personel alımı ilanları yayınlanmaya devam ediyor. 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi olarak kamuda görev yapmak isteyenler için Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yeni bir personel alımı ilanı yayımlandı. Yayımlanan ilanda Manisa Celal Bayar Üniversitesi tarafından üniversiteye bağlı tıp fakültesi hastanesinde istihdam edilmek üzere 137 sağlık personeli alımı yapılacağı belirtildi. İlana başvuruda bulunacaklar için adaylarda aranan genel ve özel başvuru şartları da açıklandı. Başvuru şartlarını taşıyan adayların Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde 657 sayılı Kanun’a tabi 4/B sözleşmeli sağlık personeli olarak görevlendirileceği duyuruldu. Manisa Celal Bayar Üniversitesi tarafından Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan personel alımı ilanı hakkında bilinmesi gereken tüm detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Manisa Celal Bayar Üniversitesi tarafından Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında137 sözleşmeli personel alımı yapılacağı duyuruldu. Üniversiteye bağlı tıp fakültesi ve araştırma hastanesinde 4/B sözleşmeli olarak istihdam edileceği belirtilen ilanda, “657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4. maddesinin (B) fıkrasına göre istihdam edilmek ve giderleri özel bütçeden karşılanmak üzere 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Kararnameye ekli 28.06.2007 tarihli ve 26566 sayılı Resmî Gazete’de yayınlanan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslarda yer alan ek 2’nci maddenin (b) fıkrasına göre KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle (Eczacı pozisyonu hariç) aşağıda belirtilen pozisyonlarda toplam 137 adet sözleşmeli personel alınacaktır.” ifadeleri yer aldı. Manisa Celal Bayar Üniversitesi personel alımı kadroları şu şekilde açıklandı:

 • Fizyoterapist
 • Ebe
 • Hemşire
 • Eczacı
 • Diyetisyen
 • Psikolog
 • Biyolog

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Personel Alımı Başvuru Genel Şartları

 • T.C. Vatandaşı olmak
 • Kamu haklarından mahrum bulunmamak
 • Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak
 • Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak, askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak
 • Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı bulunmamak

Manisa Celal Bayar Üniversitesi Personel Alımı Başvuru Özel Şartları

 • Başvurduğu nitelik kodunun karşısında yer alan aranılan niteliklerin tamamını taşıyor olmak ve bunu belgelendirmek
 • Eczacı pozisyonuna başvuracaklar hariç, 2018 yılı KPSS sınavına girmiş olmak (Lisans mezunları için KPSS P3, Önlisans mezunları için KPSS P93, Ortaöğretim mezunları için KPSS P94 puanı esas alınacaktır. Adayların 2018 yılı KPSS puanının, başvurduğu nitelik kodunda aranan öğrenim şartına uygun olması gerekmektedir)
 • Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan, emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak
 • Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumunun bulunmaması

Bu başvuru şartlarını taşıyan adayların 27 Mayıs 2020 tarihi mesai bitimine kadar Manisa Celal Bayar Üniversitesi resmi internet sitesi üzerinde yer alan “ilan.mcbu.edu.tr” web sayfasından sadece online başvuru yöntemiyle müracaat etmeleri gerektiği açıklandı. Şahsen veya posta ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyeceği belirtildi.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu