Üniversite Hastanesinde Çalışacak Sağlık Personeli Aranıyor!

Kamu üniversitelerine bağlı araştırma ve eğitim hastanelerinde istihdam edilmek isteyen sağlık personeli adaylarını yakından ilgilendiren kamu personeli alımı yayımlandı. Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında Mersin Üniversitesi Rektörlüğü tarafından üniversiteye bağlı hastanede sözleşmeli olarak çalıştırılmak üzere sağlık personeli alımı yapılacağı duyuruldu. Yayımlanan sağlık personeli alımı ilanında ayrıca ilana başvuruda bulunmak isteyen adaylarda aranan başvuru şartlarına da yer verildi. Mersin Üniversitesi Rektörlüğü bünyesinde bulunan hastanede sözleşmeli görevlendirilecek 28 yeni sağlık personeli alımı ilanı hakkında bilinmesi gerekenleri ve ilana son başvuru tarihi hakkında detayları haberimizde bulabilirsiniz.

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yer alan kamu personel alımı ilanlarından biri de Mersin Üniversitesi Rektörlüğü tarafından yayımlandı. Rektörlüğün imzalı olarak duyurduğu personel alımı ilanında, Mersin Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimliğinde sözleşmeli olarak sağlık personeli istihdam edileceği duyuruldu. Bu ilana başvuruda bulunmak isteyen adaylarda 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puan şartının yanı sıra aranan diğer başvuru koşulları da ilan detaylarında yer aldı. Mersin Üniversitesi yeni sağlık personeli için 28 kişilik kadro belirlediğini duyurdu.

Mersin Üniversitesi Araştırma Hastanesine Sağlık Personeli Alınacak

Bugün itibarıyla kamuoyuna duyurulan sözleşmeli sağlık personeli alımı ilanında, “657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4. maddesinin (B) fıkrasına göre Üniversitemiz Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi Başhekimliğinde istihdam edilmek üzere 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Kararnameye ekli 28.06.2007 tarih ve 26566 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar’da yer alan ek 2 inci maddenin (B) fıkrasına göre 2018 KPSS (B) grubu puan sırası esas alınmak suretiyle toplam 28 adet Sözleşmeli Personel alınacaktır.” açıklaması yapıldı.

İlan detaylarında adaylarda aranan başvuru şartlarının yanı sıra başvuru esnasında istenen belgelere de yer verildi. 2 Nisan 2020 tarihi itibarıyla resmen kabul edilmeye başlayan başvuruların 16 Nisan 2020 tarihine kadar süreceği bildirildi. Mersin Üniversitesi Rektörlüğü 28 sözleşmeli personel alımı ilanına başvuruda bulunmak isteyen adaylarda 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (KPSS) girme ve asgari puanı almış olma şartları arandığı açıklandı.

Üniversite Hastanesine Sözleşmeli Personel Alımı Başvuru Şartları

  • T.C. vatandaşı olmak
  • Kamu haklarından mahrum bırakılmamış olmak
  • TCK 53. maddede belirtilen süreler geçmiş olsa bile devletin güvenliğine ve anayasal düzenin işleyişine karşı suçlar ile ilgili kanunda açıklanan yüz kızartıcı suçlardan mahkum olmamak
  • Görevini devamlı yapmasına engel sağlık sorunu bulunmamak
  • Erkek adaylar için askerlikle ilişiği bulunmamak
  • Tercih edilen pozisyonun karşısında yer alan şartları taşıyor olmak
  • 2018 yılı KPSS B grubu sınavına girmiş olmak (lisans mezunları için KPSS P3 puanı, önlisans mezunları için KPSS P93 puanı esas alınacaktır.)
  • Nöbet usulü çalışmaya engel bir durumun bulunmaması

Bu başvuru şartlarını taşıyan adaylar ile hizmet sözleşmesi yapılacağı ve sözleşmede belirtilen şartları yerine getiremeyen adayların sözleşmelerinin bir ay içinde feshedileceği bildirildi.

Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı Başvuru Şekli, Yeri ve Zamanı

Bu başvuru şartlarını taşıyan adayların, talep edilen belgeler ile birlikte online başvurularını tamamladıktan sonra ilan bitim tarihi olan 16 Nisan 2020 tarihine kadar Rektörlük Personel Daire Başkanlığı’na şahsen ya da posta yolu ile müracaat etmeleri gerektiği belirtildi. Adayların ilan edilen pozisyonlardan sadece birine başvurabileceği, birden fazla pozisyona yapılan başvuruların iptal edileceği açıklandı. Adayların ayrıca KPSS puan türü ile uygun olmaması durumunda başvuru işleminin onaylanmayacağı bildirildi.

İçerik Yöneticisi

12 yıldır SGK , SSK ve Emeklilik konuları ile ilgili içerik yazmaktayım. Yetkin olduğum konular ile ilgili SGKhocasi.com kullanıcılarını bilgilendirme çabası içerisindeyim.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu